Data: 17-11-2021

O innowacjach przy przemyskiej kawie - aktualności z PIPiI

O innowacjach przy przemyskiej kawie.

W Inkubatorze PrzeMyśl spotkały się nauka, wiedza i życie

Dni Przedsiębiorczości, w ramach światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Przemyskim Inkubatorze Przedsiębiorczości i Innowacji już za nami. Wydarzenie trwało od 8 do 10 listopada. To były trzy dni pożytecznych spotkań, konferencji i warsztatów.


Przemyski PWiK zyskał w kaliskich wodociągach partnera do konsultacji planowanej u siebie inwestycji w farmę fotowoltaiczną. @Polska Grupa Wodorowa pozytywnie oceniła przedstawione zaproponowane przez miasto tereny inwestycyjne i chce budować w Przemyślu fabrykę instalacji do produkcji wodoru oraz zbiorników na wodór.


Blisko 35 maturzystów Z CKUiZ nr2 odbyło całodzienne warsztaty i nabyło wiedzę z zakresu założenia i prowadzenia indywidualnej działalności gospodarczej, a 60 uczniów z SP1 wzięło udział w warsztatach z programowania i skorzystało z możliwości wykorzystania symulatora do nauki jazdy samochodem.


Firma InPost - Paczkomaty, Kurier zainteresowała się przedstawionym przez Inkubator projektem miejskich innowacji Laboratorium PrzeMyśl i Cafe PrzeMyśl i zaprosiła Przemyśl do swojego programu #GreenCity. W ten sposób Przemyśl ma szansę wzmocnić wizerunek #smartcity, miasta wykorzystującego innowacje na rzecz zrównoważonego rozwoju i poprawy jakości życia mieszkańców, miasta wspólnych inicjatyw sektora prywatnego i publicznego w zakresie wykorzystania nowych technologii.


Tą wspólną inicjatywą może stać się przedstawiony przez przemyski inkubator projekt #LaboratoriumPrzeMyśl. To pomysł zaadaptowania na potrzeby przemyskich organizacji, stowarzyszeń, grup mieszkańców oraz lokalnego biznesu, ludzi nauki, kultury i sztuki, wdrażanego w Gdyni i w Rzeszowie projektu UrbanLab.net, wypracowanego przez Szkolenia - Instytut Rozwoju Miast i Regionów poprawiającego jakość życia mieszkańców. W jego ramach ma działać #CafePrzeMyśl i być swojego rodzaju "show room?em" dla gości miasta - turystów i inwestorów. Ma pokazywać koloryt i esencję Przemyśla. Ma promować i sprzedawać on i off-line miejską turystykę. Ma być miejscem inspiracji, spotkań i rozmów o mieście, w otoczeniu znanych przemyskich dobrych marek i myśli przemyślan.


Gotowy do wdrożenia projekt czeka na inwestorów i może być uruchomiony w Inkubatorze, na zasadach obowiązujących każdą nowa firmę rozpoczynająca działalność gospodarczą w lokalach jakimi przemyski inkubator dysponuje dla przedsiębiorców, których zaprasza do rozmów i konsultacji w tej sprawie.


Jednocześnie Inkubator, przedłuża do 30 listopada październikową Akcję Rekrutację. Ogłasza dogrywkę dla kreatywnych młodych przedsiębiorców i przedsiębiorstw do składania wniosków na otwarcie w Inkubatorze innowacyjnych firm. Formularz kontaktowy i szczegółowe informacje o akcji pozostają niezmienione i dostępne są na stronie www.inkubatorprzemyski.pl. Pracownicy są do dyspozycji interesantów w biurze przy ul. Ratuszowej 10a w godz. od 7.30 do 15.30 lub pod tel. 607 77 24 08.NAJNOWSZE
Zmiana organizacji...
Rozbudowa drogi krajowej nr 28 Zator - Medyka odc....
Finał Loterii...
Już w najbliższy piątek, 27 maja br., w Galerii...
Repertuar kina Centrum...
Marzec `68 - dramat, romans / Polska, 2022 r. / od lat:...
Antrakt - czekamy na...
Centrum Kulturalne w Przemyślu zaprasza do udziału w...
Kolejna karetka dla...
Dzięki porozumieniu pomiędzy Miastem Przemyśl a firmą...


NAJPOPULARNIEJSZE
*Dzień Strażaka* w...
Piątek 5 maja 2017 był szczególnym dniem dla...
Bryg. Daniel Dryniak...
28 kwietnia, tuż po godzinie 13. w Sali Obrad Urzędu...
Spotkanie w PWSW
24 kwietnia 2017 r., na zaproszenie samorządu...
Dar serca
Podzielili się wiedzą, doświadczeniem i...
Noc Muzeów 2017 w...
Serdecznie zapraszamy na Noc Muzeów, która odbędzie...
arrow_upward