Data: 15-12-2021

Muzeum ogłasza II edycję konkursu na mural

Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej ogłosiło II edycję konkursu "Przekraczając mury... sztuka wychodzi na miasto". To dzięki temu projektowi i wsparciu sponsorów powstał imponujący mural "Chłopiec z rybą", który zdobi ścianę kamienicy przy Placu Rybim 2. Autorzy projektów zgłaszanych do II edycji mają do wyboru ściany kilku kamienic w Przemyślu, do których będą adaptować swoje pomysły i czas do 15 lutego na ich przesłanie.- Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w II edycji konkursu mającego wyłonić najciekawszy projekt muralu wielkopowierzchniowego o tematyce nawiązującej do historii miasta Przemyśla, jego mieszkańców, tradycyjnych zawodów i rzemiosł, historycznej zabudowy miasta, zwłaszcza tej, która uległa zniszczeniu na skutek działań wojennych - czytamy na stronie internetowej Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej.

Zaproponowane w tytule przekroczenie murów rozumiemy jako chęć otworzenia się (wyjścia poza chronione ściany Muzeum) i nawiązania dialogu z mieszkańcami miasta. Projekt ma nakłonić do refleksji na temat otoczenia, w którym żyjemy i zachęcić do podjęcia próby jego polepszenia a tym samym upiększenia naszego miasta, poprzez wykonanie projektów zagospodarowania za pomocą wielkopowierzchniowych malowideł ściennych, dotychczas zaniedbanych, bądź zniszczonych przez ludzi i czas elewacji budynków - czytamy zaś w regulaminie konkursu na temat idei, która przyświeca hasłu "Przekraczając mury, sztuka wychodzi na miasto".

Prace konkursowe wraz z dokładnie i czytelnie wypełnioną i podpisaną Kartą zgłoszeniową należy przesłać za pośrednictwem poczty na adres: Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej w Przemyślu, plac Berka Joselewicza 1, 37-700 Przemyśl lub dostarczyć osobiście do szatni Muzeum w nieprzekraczalnym terminie do 15 II 2022 r.NAJNOWSZE
Festiwal "Łączy nas...
Znamy już program nowego, mamy nadzieję, że...
Zapraszamy dzieci,...
Przemyska Biblioteka Publiczna im. Ignacego Krasickiego...
Repertuar kina Centrum...
5 sierpnia kino nieczynne. Niezgaszalni - animacja,...
C K w Przemyślu...
Centrum Kulturalne w Przemyślu czeka do 30 sierpnia na...
Święto Policji w...
Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie nadinsp....


NAJPOPULARNIEJSZE
*Dzień Strażaka* w...
Piątek 5 maja 2017 był szczególnym dniem dla...
Bryg. Daniel Dryniak...
28 kwietnia, tuż po godzinie 13. w Sali Obrad Urzędu...
Spotkanie w PWSW
24 kwietnia 2017 r., na zaproszenie samorządu...
Dar serca
Podzielili się wiedzą, doświadczeniem i...
Noc Muzeów 2017 w...
Serdecznie zapraszamy na Noc Muzeów, która odbędzie...
arrow_upward