Data: 03-01-2022

31 grudnia 2021 r. - "PRÓCZ CIEBIE NIC" - GALA SYLWESTROWA na Zamku Kazimierzowskim

Artystyczne wydarzenie kończące rok 2021 w Przemyskim Centrum Kultury i Nauki ZAMEK

Sylwestra świętują ludzie na każdym kontynencie, wystrzeliwując o północy w niebo fajerwerki żegnają stary rok i witają nowy. Na Zamku Kazimierzowskim było tak samo czyli światowo, na dodatek z artystycznymi elementami. Różnica polegała tylko na tym, że zamiast fajerwerków były zimne ognie. Odpowiadając na oczekiwania przemyskich melomanów, którzy w tę noc zamiast tańczyć woleliby obcować ze sztuką w bardziej tradycyjny sposób, Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK przygotowało właśnie tę ofertę.

SMUTEK POŻEGNANIA STAREGO ROKU ISTNIEJE TYLKO PO TO, ŻEBY CIESZYĆ SIĘ PRZYWITANIEM NOWEGO

Pomysłodawczynią i główną sprawczynią wydarzenia zatytułowanego "PRÓCZ CIEBIE NIC" (tytuł zaczerpnięty z piosenki Krzysztofa Kiljańskiego, jednego z bohaterów tej nocy) była dyrektor PCKiN ZAMEK Renata Nowakowska. Tegoroczna oferta GALI SYLWESTROWEJ NA ZAMKU KAZIMIERZOWSKIM to jak każdego roku najpiękniejsze przeboje muzyki polskiej i światowej oraz oczywiście inne atrakcje.

Uroczystego rozpoczęcia Gali, oficjalnego przywitania gości i zaproszenia do rozkoszowania się tym czasem spędzonym w artystycznym klimacie dokonała dyrektor Renata Nowakowska. Koncert "PRÓCZ CIEBIE NIC" rozpoczął się od występu uczennic z I Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu. Po tym wstępie na scenie rozbrzmiały nostalgiczne utwory w wykonaniu ulubieńca pań Krzysztofa Kiljańskiego z muzycznym towarzyszeniem świetnego muzyka i kompozytora Witolda Cisło. Sylwestrowy nastrój muzycznie kontynuowały wspaniałe śpiewaczki tworzące zespół SOPRANISSIMO. Trzy panie: Joanna Horodko, Agnieszka Adamczak i Agnieszka Sokolnicka przy fortepianowym akompaniamencie znakomitego kompozytora i aranżera Dawida Troczewskiego przeniosły publiczność w świat przebojów muzyki operowej i filmowej. Swoistym łącznikiem pomiędzy muzycznymi występami były pokazy tańca w wykonaniu utytułowanej pary tanecznej Szymon Michałowski i Wiktoria Rupar. Podczas Gali odbyła się mała uroczystość, 55 urodziny obchodził właśnie Witold Cisło. Na scenę "wjechał" tort, a publiczność odśpiewała jubilatowi "sto lat".

Na sylwestrową całość - oprócz części artystycznej - składało się także wiele innych atrakcji i niespodzianek. Na początek, jeszcze w foyer każdy przybyły otrzymywał rozgrzewające aromatyczne grzane wino oraz drobny upominek. Podczas koncertu odbyły się konkursy z nagrodami, a na zakończenie części artystycznej, tuż przed północą, ze sceny, Prezydent Wojciech Bakun złożył wszystkim życzenia noworoczne. O północy, z symboliczną lampką szampana goście wyszli przed Zamek aby wznieść toast. Odświętną atmosferę uatrakcyjniły zimne ognie, które rozświetliły pierwsze chwile Nowego Roku. Ostatnim akordem tej sylwestrowej, artystycznej nocy były - również przed Zamkiem - życzenia od samego Króla Kazimierza Wielkiego oraz szefowej PCKiN ZAMEK Renaty Nowakowskiej.

Tomasz Beliński
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK

FOT.: Jarosław Piasecki, zbiory PCKiN ZAMEK

NAJNOWSZE
Festiwal "Łączy nas...
Znamy już program nowego, mamy nadzieję, że...
Zapraszamy dzieci,...
Przemyska Biblioteka Publiczna im. Ignacego Krasickiego...
Repertuar kina Centrum...
5 sierpnia kino nieczynne. Niezgaszalni - animacja,...
C K w Przemyślu...
Centrum Kulturalne w Przemyślu czeka do 30 sierpnia na...
Święto Policji w...
Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie nadinsp....


NAJPOPULARNIEJSZE
*Dzień Strażaka* w...
Piątek 5 maja 2017 był szczególnym dniem dla...
Bryg. Daniel Dryniak...
28 kwietnia, tuż po godzinie 13. w Sali Obrad Urzędu...
Spotkanie w PWSW
24 kwietnia 2017 r., na zaproszenie samorządu...
Dar serca
Podzielili się wiedzą, doświadczeniem i...
Noc Muzeów 2017 w...
Serdecznie zapraszamy na Noc Muzeów, która odbędzie...
arrow_upward