Data: 14-01-2022

Przemyśl ma swoją ulicę w Paderborn!

12 stycznia br., w samo południe burmistrz naszego partnerskiego Paderborn Michael Dreier otworzył uliczkę z nazwą "Przemyśl-Weg". Droga znajduje się bezpośrednio za halą Paderhalle w centrum Paderborn i w bezpośrednim sąsiedztwie nowo otwartej promenady "Belleville". Tablicę z nazwą ulicy burmistrz odsłonił w towarzystwie Janusza Bugaja, Prezesa Towarzystwa Przyjaciół Paderborn-Przemyśl, jego zastępczyni Eriki Kaiser oraz innych członków Towarzystwa.

Istniejące relacje oraz powstałe wskutek tego przyjacielskie kontakty są głębokie i trwałe, co jest również Waszą zasługą, drodzy członkowie Towarzystwa Przyjaciół założonego w 1994 r. To dzięki Waszym staraniom i zabiegom możemy dziś razem stać tutaj, przy zasłoniętej jeszcze tablicy z napisem Przemyśl - Weg - powiedział Burmistrz Michał Dreier.

W grudniu 2021 roku, na wniosek Towarzystwa Przyjaciół, podjęto decyzję o nadaniu nazwy ulicy i opublikowano ją w dzienniku urzędowym. Po tym, jak Biuro Budowy Dróg i Mostów z powodzeniem wykonało wszystkie niezbędne prace, nic nie stało na przeszkodzie, aby uzyskać pozwolenie.

Przemyśl już wiele lat temu podkreślił wieloletnią współpracę poprzez widoczny znak partnerstwa, jakim jest "Rondo Paderborn", a w lipcu 2013 r. jedna z naszych ulic nazwana została imieniem Heidi Wernerus-Neumann, Prezes i założycielki Towarzystwa Przyjaciół Paderborn/Przemyśl.

"W moich oczach jest to piękny symbol i widoczny znak partnerstwa na ulicach naszego miasta nad Paderem"- potwierdził na zakończenie uroczystości burmistrz.

NAJNOWSZE
Festiwal "Łączy nas...
Znamy już program nowego, mamy nadzieję, że...
Zapraszamy dzieci,...
Przemyska Biblioteka Publiczna im. Ignacego Krasickiego...
Repertuar kina Centrum...
5 sierpnia kino nieczynne. Niezgaszalni - animacja,...
C K w Przemyślu...
Centrum Kulturalne w Przemyślu czeka do 30 sierpnia na...
Święto Policji w...
Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie nadinsp....


NAJPOPULARNIEJSZE
*Dzień Strażaka* w...
Piątek 5 maja 2017 był szczególnym dniem dla...
Bryg. Daniel Dryniak...
28 kwietnia, tuż po godzinie 13. w Sali Obrad Urzędu...
Spotkanie w PWSW
24 kwietnia 2017 r., na zaproszenie samorządu...
Dar serca
Podzielili się wiedzą, doświadczeniem i...
Noc Muzeów 2017 w...
Serdecznie zapraszamy na Noc Muzeów, która odbędzie...
arrow_upward