Data: 04-04-2022

VII Integracyjna Olimpiada Sportowa

Uczniowski Klub Sportowy Gladiator Przemyśl oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 1 w Przemyślu są organizatorami VII Integracyjnej Olimpiady Sportowej, która odbędzie się 7 kwietnia w Hali Sportowej przy ul. Mickiewicza 30. Początek o godzinie 9.00. Impreza została sfinansowana ze środków Budżetu Obywatelskiego Miasta Przemyśla oraz Fundacji PZU.

Integracyjna Olimpiada Sportowa to największa tego typu impreza w regonie (prawdopodobnie też w Polsce). Jej wyjątkowość polega na tym, że w jednym czasie rywalizują ze sobą osoby niepełnosprawne wraz ze sprawnymi. Drużyny (2 osobowe), to para składająca się z zawodnika niepełnosprawnego i pełnosprawnego. Razem rywalizują w różnych konkurencjach (badminton, LA, kolarstwo, wioślarstwo, tenis stołowy, bowling), gdzie wspólnie zdobywają punkty. Jest to 100% integracja w pełnym tego słowa znaczeniu.

Osoba pełnosprawna jest partnerem i wsparciem dla swojego niepełnosprawnego towarzysza. W tej edycji organizatorzy planują zaprosić 120 uczestników, gdzie 60 z nich to będą dzieci z niepełnosprawnością intelektualną. W związku ze wzrostem liczby uczestników zwiększy się także liczba konkurencji, a co za tym idzie niezbędny będzie zakup odpowiedniego sprzętu sportowego do sprawnej realizacji zawodów (wioślarz). Sprzęt ten na co dzień będzie wykorzystywany także podczas zajęć z wychowania fizycznego w SOSW Nr 1 w Przemyślu. Ponadto klub czynnie włącza się w różne akcje organizowane przez miasto Przemyśl (Wincentiada, Noc z POSiR, Dzień Dziecka, dni osiedli, itp.), gdzie pozyskany wykorzystywany jest do aktywizacji ruchowej mieszkańców miasta.

Głównym celem zawodów jest reintegracja społeczna oraz integracja dzieci z niepełnosprawnością intelektualną z lokalnym środowiskiem. Przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu.
W organizacji zawodów będzie uczestniczyć grupa ok 15 wolontariuszy z Zespołu Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących.

W tym roku bawimy się z:

Polskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie koło Jarosław. Ośrodek Rehabilitacyjno Edukacyjno Wychowawczy im. Krystyny Rajtar,
Zespół Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących,
Niepubliczna Szkoła Podstawowa Nr 2 Kamon.
Organizatorzy VII Integracyjnej Olimpiady Sportowej:

UKS Gladiator Przemyśl,
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 1 w Przemyślu.
Współorganizatorzy:

POSiR,
Bowling Japa Club,
Zespół Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących.

NAJNOWSZE
Zmiana organizacji...
Rozbudowa drogi krajowej nr 28 Zator - Medyka odc....
Finał Loterii...
Już w najbliższy piątek, 27 maja br., w Galerii...
Repertuar kina Centrum...
Marzec `68 - dramat, romans / Polska, 2022 r. / od lat:...
Antrakt - czekamy na...
Centrum Kulturalne w Przemyślu zaprasza do udziału w...
Kolejna karetka dla...
Dzięki porozumieniu pomiędzy Miastem Przemyśl a firmą...


NAJPOPULARNIEJSZE
*Dzień Strażaka* w...
Piątek 5 maja 2017 był szczególnym dniem dla...
Bryg. Daniel Dryniak...
28 kwietnia, tuż po godzinie 13. w Sali Obrad Urzędu...
Spotkanie w PWSW
24 kwietnia 2017 r., na zaproszenie samorządu...
Dar serca
Podzielili się wiedzą, doświadczeniem i...
Noc Muzeów 2017 w...
Serdecznie zapraszamy na Noc Muzeów, która odbędzie...
arrow_upward