Data: 31-05-2022

Powiatowe Obchody Dnia Strażaka 2022

22 maja 2022 r. w Bazylice Archikatedralnej w Przemyślu strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu oraz druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu przemyskiego uczestniczyli we mszy świętej w ich intencji.

Msza św. odbyła się z udziałem pocztu sztandarowego i kompanii honorowej Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu oraz pocztu sztandarowego klubu HDK PCK "Płomyk" i pocztów sztandarowych z Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu przemyskiego. Mszy św. przewodniczył ks. prałat Mieczysław Rusin, kapelan strażaków Archidiecezji Przemyskiej. W uroczystej mszy św. uczestniczyli st. bryg. Daniel Dryniak zastępca podkarpackiego komendanta wojewódzkiego PSP, st. bryg. Bogusław Szczurko komendant miejski PSP w Przemyślu, wicemarszałek województwa podkarpackiego Piotr Pilch oraz starosta powiatu przemyskiego Jan Pączek.

23 maja 2022 r. w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu  odbył się uroczysty apel z okazji Powiatowych Obchodów Dnia Strażaka.

Podczas uroczystości zostały odczytane wyciągi z rozkazów personalnych o nadaniu wyższych stopni służbowych oraz wyciągi z decyzji o odznaczeniach i orderach dla funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej PSP w Przemyślu.
Uroczystości strażackie połączone były z 35-leciem działalności klubu Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża "Płomyk" działającego przy Komendzie Miejskiej PSP w Przemyślu, którego prezesem od początku jest Zdzisław Wójcik. W związku z jubileuszem członkom klubu wręczone zostały odznaki "Zasłużony Honorowy Dawca Krwi" różnych stopni. Obecne podczas uroczystości były władze okręgowe i rejonowe PCK.

Uroczystości, które odbyły się w Komendzie Miejskiej PSP w Przemyślu swoją obecnością uświetnili:
- Pani Anna Schmidt - Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej,
- Pani Jolanta Sawicka - wicewojewoda podkarpacki,
- Pan Stanisław Kruczek - Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego,
- st. bryg. Daniel Dryniak - zastępca podkarpackiego komendanta wojewódzkiego PSP,
- przedstawiciele władz samorządowych z terenu powiatu przemyskiego,
- przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb mundurowych, dyrektorzy i prezesi instytucji i firm, druhowie OSP z powiatu przemyskiego na czele z Witoldem Kazienko wiceprezesem  Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej.
 
W trakcie apelu metropolita przemyski abp Adam Szal w asyście ks. prałata Mieczysława Rusina kapelana strażaków poświęcił sprzęt ratowniczy używany przez przemyskich strażaków.
Dołączając się do życzeń złożonych strażakom przez zaproszonych gości, serdeczne gratulacje i życzenia dalszych sukcesów zarówno tych zawodowych jak i w życiu osobistym złożył komendant miejski st. bryg. mgr inż. Bogusław Szczurko.

Opracowanie brygadier Grzegorz Latusek, KM PSP w Przemyślu, zdjęcia Zdzisław Wójcik


NAJNOWSZE
Kamień Papieski na...
Głęboko przeżyłem wybór kardynała Karola Wojtyły...
Na powitanie lata...
Już niedługo nadejdzie kalendarzowe lato, aby...
43. Ogólnopolski...
Centrum Kulturalne w Przemyślu zaprasza na 43....
Noc Świętojańska na...
Podobnie jak w ubiegłych latach PCKiN "Zamek" zaprasza...
Pipa Mia! Święto...
Pipa Mia! Po tym hasłem odbędzie się tegoroczne...


NAJPOPULARNIEJSZE
*Dzień Strażaka* w...
Piątek 5 maja 2017 był szczególnym dniem dla...
Bryg. Daniel Dryniak...
28 kwietnia, tuż po godzinie 13. w Sali Obrad Urzędu...
Spotkanie w PWSW
24 kwietnia 2017 r., na zaproszenie samorządu...
Dar serca
Podzielili się wiedzą, doświadczeniem i...
Noc Muzeów 2017 w...
Serdecznie zapraszamy na Noc Muzeów, która odbędzie...
arrow_upward