Data: 17-06-2022

43. Ogólnopolski Festiwal Kapel Folkloru Miejskiego im. Jerzego Janickiego

Centrum Kulturalne w Przemyślu zaprasza na 43. Ogólnopolski Festiwal Kapel Folkloru Miejskiego im. Jerzego Janickiego, który w tym roku odbędzie się 25 i 26 czerwca.

Ogólnopolski Festiwal Kapel Folkloru Miejskiego jest najstarszą w kraju imprezą promującą folklor miejski, który od 2008 r. nosi imię Jerzego Janickiego - zmarłego reżysera i scenarzysty, wielokrotnego jurora festiwalu.
Jego celem jest chronienie i pielęgnowanie tych wszystkich wartości, które wiążą się ze stylem, repertuarem i swoistą atmosferą występów kapel podwórkowych.
W tym roku w konkursie weźmie udział siedem zespołów: Kapela Fakiry z Piotrkowa Trybunalskiego, Szczebrzeska Kapela Podwórkowa, Kapela z Naszego Miasteczka z Czerwionki-Leszczyny, Kapela Czarny Salceson z Krasnegostawu, Maciejowa Kapela z Lublina, Paka Sędzisza z Sędziszowa Małopolskiego i Kapela Podwórkowa Beka z Przeworska.
Występy oceniać będzie jury w składzie: Jolanta Danak-Gajda, Dariusz Baszak i Adrian Gawlik.
Podczas prezentacji konkursowych będzie można usłyszeć zróżnicowany repertuar, składający się zarówno z dawnych tekstów i melodii folkloru miejskiego, jak również aktualnych, tworzonych na żywo przez ludzi żyjących życiem swoich miast, problemami dnia codziennego.
25 czerwca, tj. w sobotę, o godzinie 10:00 zapraszamy do sali widowiskowej na przesłuchania konkursowe. Zaś o godzinie 17:00 odbędzie się spektakl muzyczny "Pamiętasz była miłość" składający się z doskonałych piosenek napisanych przez Tuwima i Hemara, które pomimo upływu czasu nadal są aktualne. Zaśpiewają je Dagny Mikoś, Adrian Gawlik i Joanna Jucha przy akompaniamencie Olega Sznicara.
Natomiast niedziela (26 czerwca) to już tradycyjnie przedpołudniowe muzykowanie kapel na osiedlach i ulicach Przemyśla. Festiwal zaś zakończy występ Lwowskiej Kapeli TA JOJ im. Kazimierza "Kija" Galikowskiego i koncert laureatów festiwalu. Na niego zapraszamy o godzinie 14:00, również do sali widowiskowej Centrum Kulturalnego.
Na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny, jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc na widowni należy w kasie CK pobrać wejściówki.

43. Ogólnopolski Festiwal Kapel Folkloru Miejskiego im. Jerzego Janickiego
25 czerwca - sala widowiskowa
Godz. 10:00 - prezentacje konkursowe
Godz. 17:00 - spektakl muzyczny "Pamiętasz była miłość"
Muzyczny spektakl składający się z doskonałych piosenek napisanych przez Tuwima i Hemara, które pomimo upływu czasu nadal są aktualne.
Wykonawcy: Dagny Mikoś, Adrian Gawlik, Joanna Jucha
Akompaniament i aranżacje utworów: Oleg Sznicar

26 czerwca - sala widowiskowa
Godz. 10:00 - 12:00 - muzykowanie kapel na ulicach i podwórkach
Godz. 14:00 - występ Lwowskiej Kapeli Podwórkowej TA JOJ im. Kazimierza "Kija" Galikowskiego oraz koncert laureatów festiwalu
Wstęp wolny. Wejściówki do pobrania w kasie CK od wtorku do niedzieli w godzinach od 14:00 do 20:00.


NAJNOWSZE
Kamień Papieski na...
Głęboko przeżyłem wybór kardynała Karola Wojtyły...
Na powitanie lata...
Już niedługo nadejdzie kalendarzowe lato, aby...
43. Ogólnopolski...
Centrum Kulturalne w Przemyślu zaprasza na 43....
Noc Świętojańska na...
Podobnie jak w ubiegłych latach PCKiN "Zamek" zaprasza...
Pipa Mia! Święto...
Pipa Mia! Po tym hasłem odbędzie się tegoroczne...


NAJPOPULARNIEJSZE
*Dzień Strażaka* w...
Piątek 5 maja 2017 był szczególnym dniem dla...
Bryg. Daniel Dryniak...
28 kwietnia, tuż po godzinie 13. w Sali Obrad Urzędu...
Spotkanie w PWSW
24 kwietnia 2017 r., na zaproszenie samorządu...
Dar serca
Podzielili się wiedzą, doświadczeniem i...
Noc Muzeów 2017 w...
Serdecznie zapraszamy na Noc Muzeów, która odbędzie...
arrow_upward