Data: 03-08-2022

"Czarcie Eldorado" - opowieść o mieszkańcach Przemyśla i okolic...

Piotr Chuda od wielu lat współpracujący z Urzędem Miejskim w Przemyślu, jako realizator programów profilaktycznych, wydał kolejną książkę pt. "Czarcie Eldorado", która na początku sierpnia trafi do księgarń.

Pierwsza pt. "Kronika przypadków krasnoludka Nieśmiałka", jest profilaktycznym przekazem adresowanym do najmłodszych czytelników. Druga pt. "Wilcze Wiano" to mocno refleksyjna lektura z zakresu samorozwoju.

Trzecia pt. "Czarcie Eldorado", zawiera przeszło czterdzieści opowieści, które z niezwykłą mocą budzą w czytelniku różne, skrajne emocje. Bohaterami tych historii są pełni wdzięku mieszkańcy Przemyśla i okolic, którzy przejawiają zadziwiającą skłonność do konsumpcji wszelkich alkoholowych napitków. Przedstawieni z humorem, nutką ironii i sarkazmu, intrygują, budzą sympatię i zdecydowanie dają się lubić.

Opisane w książce historie zdecydowanie podnoszą świadomość ryzyka związanego z używaniem substancji psychoaktywnej i uzależniającej jaką jest alkohol. Co ważne, wszystkie opisane historie wydarzyły się naprawdę.

Autorką licznych ilustracji, na których wielokrotnie ukazywana jest piękna zabudowa naszego miasta jest również przemyślanka Magdalena Malisz.

Piotr Chuda jest pedagogiem, profilaktykiem oraz publicystą zajmującym się problematyką zjawisk społecznych. Wchodzi w skład Prezydium Rady Programowej Duszpasterstwa Trzeźwości Archidiecezji Przemyskiej. Pracuje w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym Nr 1 przy ulicy Kopernika w Przemyślu. Za szczególne zasługi na rzecz oświaty i wychowania został odznaczony przez Ministerstwo Edukacji i Nauki Medalem Komisji Edukacji Narodowej.
NAJNOWSZE
Festiwal "Łączy nas...
Znamy już program nowego, mamy nadzieję, że...
Zapraszamy dzieci,...
Przemyska Biblioteka Publiczna im. Ignacego Krasickiego...
Repertuar kina Centrum...
5 sierpnia kino nieczynne. Niezgaszalni - animacja,...
C K w Przemyślu...
Centrum Kulturalne w Przemyślu czeka do 30 sierpnia na...
Święto Policji w...
Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie nadinsp....


NAJPOPULARNIEJSZE
*Dzień Strażaka* w...
Piątek 5 maja 2017 był szczególnym dniem dla...
Bryg. Daniel Dryniak...
28 kwietnia, tuż po godzinie 13. w Sali Obrad Urzędu...
Spotkanie w PWSW
24 kwietnia 2017 r., na zaproszenie samorządu...
Dar serca
Podzielili się wiedzą, doświadczeniem i...
Noc Muzeów 2017 w...
Serdecznie zapraszamy na Noc Muzeów, która odbędzie...
arrow_upward