Data: 16-09-2022

XXII Festiwal Poezji "OGRODY POETÓW" - najwybitniejsi poeci epoki romantyzmu

22, 23, 24 września br. odbędzie się święto poezji organizowane przez Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK - XXII Festiwal Poezji "OGRODY POETÓW".

Niekomercyjny, największy w Polsce cykl spotkań z poezją i z czołówką polskich poetów zapoczątkowany został w 1996 roku i odbywał się początkowo pod nazwą "Przemyska Wiosna Poetycka". Dwanaście majowych edycji nieprzerwanie odbywało się aż do roku 2007. W następnym, 2008 roku zmieniono termin oraz formułę imprezy. Wzbogacona została o spektakle poetyckie, muzyczne oraz teatralne i odbywa się teraz we wrześniu, początkowo pod nazwą "Jesienne Spotkania z Poezją", teraz jako Przemyski Festiwal Poezji - Ogrody Poetów.

Kilkudniowe święto poezji organizowane przez Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK składa się z sesji poetyckiej, warsztatów literackich w przemyskich szkołach, konkursów na esej i wiersz, koncertów, spotkań, warsztatów plastycznych, akcji społecznościowej - czytanie poezji w przestrzeni miejskiej, w tym roku będzie to Stare Miasto. Kwintesencją Przemyskiego Festiwalu Poezji jest NOC POETÓW - jeżeli pogoda pozwala - w Rynku przemyskim, na Schodach Rycerskich.

Tegoroczna edycja Festiwalu - podobnie jak wszystkie poprzednie - skierowana będzie do całej społeczności miasta i regionu. Festiwal jako taki pomaga w edukacji literackiej i zajmuje ważne miejsce we współczesnej kulturze. W poszczególnych latach może się minimalnie programowo różnić, jednak niezmiennie służy prezentacji na żywo utworów literackich szerokiemu gronu odbiorców. Każdego roku omawiana jest twórczość innego poety, w tym roku będą to pisarze epoki romantyzmu. Inauguracja tego przedsięwzięcia odbędzie się na scenie Zamku Kazimierzowskiego w czwartek 22 września o godz. 19.00. koncertem Renaty Przemyk zatytułowany "Przemyk Akustik Kwartet".

NAJNOWSZE
Bezpłatna oferta...
Skorzystaj z bezpłatnej oferty PFRON realizowanej w...
Informacja o zapisach...
Młodzieżowy Dom Kultury w Przemyślu informuje, że w...
Spotkanie w Łazach
11 września 2022 r. z racji...
Warsztaty aktorskie
Centrum Kulturalne w Przemyślu zaprasza dorosłych oraz...
JESIENNA AKCJA...
Podkarpacki Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje o...


NAJPOPULARNIEJSZE
*Dzień Strażaka* w...
Piątek 5 maja 2017 był szczególnym dniem dla...
Bryg. Daniel Dryniak...
28 kwietnia, tuż po godzinie 13. w Sali Obrad Urzędu...
Spotkanie w PWSW
24 kwietnia 2017 r., na zaproszenie samorządu...
Dar serca
Podzielili się wiedzą, doświadczeniem i...
Noc Muzeów 2017 w...
Serdecznie zapraszamy na Noc Muzeów, która odbędzie...
arrow_upward