Data: 28-12-2022

Krwiodawcy rywalizowali na parkiecie

9 listopada 2022 r. w Przemyskim Ośrodku Sportu i Rekreacji spotkali się krwiodawcy-piłkarze, którzy rozegrali jubileuszowy X już turniej Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża. Sportowe zmagania, otworzone przez Starostę Przemyskiego Marka Kudłę, podczas których większość meczy była na zdecydowanie wysokim poziomie, pozwoliły na wyłonienie najlepszych drużyn. I tak reprezentacja klubu HDK PCK "Vita" " przy Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej w Przemyślu wywalczyła I miejsce. II miejsce zdobyła reprezentacja 34 batalionu lekkiej piechoty WOT w Jarosławiu, a III drużyna z klubu HDK PCK "Kropla SW" przy Zakładzie Karnym w Przemyślu.

W turnieju brały udział również drużyny reprezentujące klub HDK PCK "ŻOŁNIERSKI DAR" przy 5 batalionie strzelców podhalańskich w Przemyślu, klub HDK PCK "PŁOMYK" przy Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu, klub HDK PCK "BIESZCZADZKI DAR ŻYCIA" przy Oddziale Rejonowym PCK w Ustrzykach Dolnych oraz reprezentacja, nowopowstałej, 20 Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Najlepszym strzelcem turnieju został Karol FUNDANICZ z klubu "BIESZCZADZKI DAR ŻYCIA" , a najlepszym bramkarzem Karol WIERZBICKI< z 34 batalionu lekkiej piechoty WOT w Jarosławiu.
Tytuł drużyny fair play zdobyła drużyna klubu"BIESZCZADZKI DAR ŻYCIA".
Mecze sędziowali panowie: Krzysztof Nazarko, Leszek Kogut, Bartłomiej Galanty, Denis Rokita, Marcin Kogut,/b>

Organizatorami Turnieju byli: Bieszczadzki Oddział SG, Klub HDK PCK "VITA" przy BiOSG oraz Oddział Rejonowy PCK w Przemyślu. Jednym ze sponsorów było Starostwo Powiatowe w Przemyślu.
Podczas spotkania puchary i dyplomy wręczali Józef Maziarczyk prezes OR PCK w Przemyślu oraz generał brygady SG Andrzej Popko komendant BiOSG w Przemyślu w asyście komendanta miejskiego PSP w Przemyślu starszego brygadiera Bogusława Szczurko, dyrektora Zakładu Karnego w Przemyślu majora Arkadiusza Skafiriaka,
Macieja Wolańskiego z UM w Przemyślu.

Z roku na rok rzesza kwiodawców-sportowców rośnie. W ten sposób poszerza się krąg ludzi, nie tylko pasjonujących się piłką nożną, ale także dzielących się cząstką siebie z potrzebującymi. Pierwszy raz w tym roku, podczas takiego turnieju, rozegrali między sobą mecz juniorzy - zawodnicy reprezentujący Ludowy Klub Sportowy "ŻURAWIANKA" w Żurawicy Obecność na parkiecie młodych ludzi nie tylko ubogaciła wrażeniami sportowe zmagania, ale pozwala żywić nadzieję, że zarówno krwiodawców, jak i sportowców w przyszłości nie zabraknie.

Tekst i zdjęcia Zdzisław Wójcik

NAJNOWSZE
Nominacja do tytułu...
Zapraszam do głosowania na pana Zdzisława Wójcika. Oto...
Spotkanie z prezesem
30 listopada 2022 roku w Publicznym Katolickim Liceum...
Kalendarz wydarzeń -...
Zapraszamy mieszkańców i wszystkich odwiedzających...
Bezpłatne konsultacje...
Odchudzanie z dietetykiem w parze! Skorzystaj z...
Wizualizacja Centrum...
Jednym z pomysłów, jakie w najbliższym planujemy...


NAJPOPULARNIEJSZE
*Dzień Strażaka* w...
Piątek 5 maja 2017 był szczególnym dniem dla...
Bryg. Daniel Dryniak...
28 kwietnia, tuż po godzinie 13. w Sali Obrad Urzędu...
Spotkanie w PWSW
24 kwietnia 2017 r., na zaproszenie samorządu...
Dar serca
Podzielili się wiedzą, doświadczeniem i...
Noc Muzeów 2017 w...
Serdecznie zapraszamy na Noc Muzeów, która odbędzie...
arrow_upward