Data: 06-05-2023

PRZEMYŚL posadzi "Elektryczny las"

W poniedziałek 8 maja, w samo południe, przy ulicy Sobótki 23, Przedstawiciele Władz Urzędu Miasta Przemyśla wraz z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz przedstawicielami Fundacji Odzyskaj Środowisko zasadzą 141 drzew. Nasadzenia odbędą się w ramach programu Polska Stolica Recyklingu, w którym miasto zdobyło prestiżowe wyróżnienie.
Elektryczne Śmieci zamieniamy w las


W 2022 roku Przemyśl walczył o tytuł Polskiej Stolicy Recyklingu. W grywalizacji udział wzięło 80 miast z całego kraju, a dzięki zaangażowaniu mieszkańców miasto zdobyło "Bon na Elektryczny Las". Przemyślanie oddawali elektroodpady do czerwonych pojemników, ale korzystali również z infolinii 572 102 102 i formularza online. W ramach programu mieszkańcy przekazali do recyklingu ponad 14 000 kilogramów elektrośmieci. "Cieszę się, że dziś wspólnie możemy świętować sukces miasta zazieleniając kolejne miejskie tereny. Elektryczny las w postaci 141 drzewek będzie nie tylko stałym przypomnieniem, by segregować elektryczne śmieci, ale przyniesie ze sobą wiele korzyści. Jedno drzewo wytwarza ilość tlenu potrzebną dla czterech dorosłych osób" - podkreśla Kinga Rodkiewicz z Fundacji Odzyskaj Środowisko.

Drzewa w mieście
Każde drzewo w mieście ma sens. Poprawia estetykę, obniża temperaturę, pozytywnie wpływa na bioróżnorodność oraz poprawia stosunki wód gruntowych. To tylko niektóre plusy drzew w naszym otoczeniu. Lasy były naturalnym otoczeniem człowieka, zanim zbudowano wielkie miasta gdzie na małej przestrzeni mieszkają tysiące osób. Dlatego warto tworzyć w miastach zielone przestrzenie, parki nawet niewielkie, punktowe nasadzenia, które pomagają w relaksie i zachowaniu równowagi psychicznej w natłoku codziennych obowiązków.

Edukacja ekologiczna w praktyce
Wspólne sadzenie drzew to świetna okazja do tego, by przypominać o tym, że nasze codzienne postawy mają ogromny wpływ na środowisko naturalne. Wkrótce ruszy druga edycja programu Polska Stolica Recyklingu, w której znów zmierzą się ze sobą miasta oraz instytucje oświatowe i jednostki miejskie. "Gratuluję mieszkańcom Przemyśla determinacji na rzecz ochrony środowiska naturalnego i zapraszam do grywalizacji w 2. edycji. Udział w Polskiej Stolicy Recyklingu jest dowodem na to, że tworzymy dziś "smart community", która wyróżnia się wysoką świadomością ekologiczną" - podkreśla Krzysztof Kieszkowski z Fundacji Odzyskaj Środowisko.


NAJNOWSZE
Odsłonięcie pomnika...
Kapitan Henryk Jaskuła, Honorowy Obywatel Miasta...
Jarmark...
Zapraszamy na Przemyski Jarmark Bożonarodzeniowy,...
ZAGŁOSUJ na Szkołę...
Szanowni Mieszkańcy Przemyśla, Mamy wyjątkową...
XXIII Międzynarodowy...
PROGRAM: 4 - 6 grudnia 2023  POLSKO -...
2 GRUDNIA | MIKOŁAJ Z...
HO! HO! HO! W najbliższą sobotę, 2 grudnia, dla...


NAJPOPULARNIEJSZE
*Dzień Strażaka* w...
Piątek 5 maja 2017 był szczególnym dniem dla...
Bryg. Daniel Dryniak...
28 kwietnia, tuż po godzinie 13. w Sali Obrad Urzędu...
Spotkanie w PWSW
24 kwietnia 2017 r., na zaproszenie samorządu...
Dar serca
Podzielili się wiedzą, doświadczeniem i...
Noc Muzeów 2017 w...
Serdecznie zapraszamy na Noc Muzeów, która odbędzie...
arrow_upward