Data: 15-05-2023

Mundurowi przeszkolą mieszkańców z obsługi AED

Dowódca 20 Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej Pan płk Daniel Błotko wraz z Komendantem Straży Miejskiej Panem Janem Geneją oraz Dyrektorem NZOZ "Paramedyk" Panem Bartoszem Wajstuchem zapraszają wszystkich Przemyślan młodzież szkolną i każdą osobę chętną na szkolenie z zakresu obsługi AED - (Automated External Defibrillator) - Automatycznego Zewnętrznego Defibrylatora.

Na terenie miasta istnieje sieć 30 automatycznych defibrylatorów. Urządzeń, które są niezwykle pomocne w ratowaniu ludzkiego życia w przypadku zatrzymania akcji serca. Sieć została utworzona wg. pomysłu Pana Rafała Kijanki Dyrektora Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu w ramach budżetu obywatelskiego.

Szkolenia odbędą się od 23 do 24 maja br. w trzech lokalizacjach na terenie miasta Przemyśla. 23 maja Rynek Starego miasta w godzinach 10.00-15.00, 24 maja pl. Pileckiego (w rejonie przystanków MZK) w godzinach 13.00-15.00 oraz ul. 3-go maja (DH. Szpak) w godzinach 13.00-15.00.

Defibrylator AED jest urządzeniem, które w bezpieczny dla ratownika i osoby poszkodowanej sposób prowadzi krok po kroku za pomocą poleceń głosowych i wizualnych przez przebieg akcji ratowniczej, podając impuls elektryczny. Został skonstruowany tak, by w odróżnieniu od defibrylatora szpitalnego służyć w warunkach zewnętrznych, w miejscach publicznych, takich jak instytucje, urzędy czy też ośrodki sportowe. Jednocześnie, ze względu na poręczny rozmiar nadaje się doskonale, jako wyposażenie służb ratowniczych (GOPR, WOPR) czy też straży miejskiej i policji. Jego ideą jest więc łatwy i publiczny dostęp i prostota w obsłudze, tak by użyć go mógł każdy, nawet osoba nieprzeszkolona medycznie.

NAJNOWSZE
Międzynarodowa...
"Kulinarne podróże w zagrodzie i chmurze" nosił tytuł...
Zapraszamy na XII...
Szanowni Państwo, 6 czerwca, w godz. 9:00-14:00,...
Ola Makar Mistrzynią...
Mistrzostwa Polski Młodziczek w grze pojedynczej. W...
Studiuj w Przemyślu....
RUSZYŁA REKRUTACJA NA STUDIA W PANS...
Pogrzeb kapitana...
W piątek 19 maja, odbyły się uroczystości pogrzebowe...


NAJPOPULARNIEJSZE
*Dzień Strażaka* w...
Piątek 5 maja 2017 był szczególnym dniem dla...
Bryg. Daniel Dryniak...
28 kwietnia, tuż po godzinie 13. w Sali Obrad Urzędu...
Spotkanie w PWSW
24 kwietnia 2017 r., na zaproszenie samorządu...
Dar serca
Podzielili się wiedzą, doświadczeniem i...
Noc Muzeów 2017 w...
Serdecznie zapraszamy na Noc Muzeów, która odbędzie...
arrow_upward