Data: 15-05-2023

Mundurowi przeszkolą mieszkańców z obsługi AED

Dowódca 20 Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej Pan płk Daniel Błotko wraz z Komendantem Straży Miejskiej Panem Janem Geneją oraz Dyrektorem NZOZ "Paramedyk" Panem Bartoszem Wajstuchem zapraszają wszystkich Przemyślan młodzież szkolną i każdą osobę chętną na szkolenie z zakresu obsługi AED - (Automated External Defibrillator) - Automatycznego Zewnętrznego Defibrylatora.

Na terenie miasta istnieje sieć 30 automatycznych defibrylatorów. Urządzeń, które są niezwykle pomocne w ratowaniu ludzkiego życia w przypadku zatrzymania akcji serca. Sieć została utworzona wg. pomysłu Pana Rafała Kijanki Dyrektora Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu w ramach budżetu obywatelskiego.

Szkolenia odbędą się od 23 do 24 maja br. w trzech lokalizacjach na terenie miasta Przemyśla. 23 maja Rynek Starego miasta w godzinach 10.00-15.00, 24 maja pl. Pileckiego (w rejonie przystanków MZK) w godzinach 13.00-15.00 oraz ul. 3-go maja (DH. Szpak) w godzinach 13.00-15.00.

Defibrylator AED jest urządzeniem, które w bezpieczny dla ratownika i osoby poszkodowanej sposób prowadzi krok po kroku za pomocą poleceń głosowych i wizualnych przez przebieg akcji ratowniczej, podając impuls elektryczny. Został skonstruowany tak, by w odróżnieniu od defibrylatora szpitalnego służyć w warunkach zewnętrznych, w miejscach publicznych, takich jak instytucje, urzędy czy też ośrodki sportowe. Jednocześnie, ze względu na poręczny rozmiar nadaje się doskonale, jako wyposażenie służb ratowniczych (GOPR, WOPR) czy też straży miejskiej i policji. Jego ideą jest więc łatwy i publiczny dostęp i prostota w obsłudze, tak by użyć go mógł każdy, nawet osoba nieprzeszkolona medycznie.

NAJNOWSZE
Odsłonięcie pomnika...
Kapitan Henryk Jaskuła, Honorowy Obywatel Miasta...
Jarmark...
Zapraszamy na Przemyski Jarmark Bożonarodzeniowy,...
ZAGŁOSUJ na Szkołę...
Szanowni Mieszkańcy Przemyśla, Mamy wyjątkową...
XXIII Międzynarodowy...
PROGRAM: 4 - 6 grudnia 2023  POLSKO -...
2 GRUDNIA | MIKOŁAJ Z...
HO! HO! HO! W najbliższą sobotę, 2 grudnia, dla...


NAJPOPULARNIEJSZE
*Dzień Strażaka* w...
Piątek 5 maja 2017 był szczególnym dniem dla...
Bryg. Daniel Dryniak...
28 kwietnia, tuż po godzinie 13. w Sali Obrad Urzędu...
Spotkanie w PWSW
24 kwietnia 2017 r., na zaproszenie samorządu...
Dar serca
Podzielili się wiedzą, doświadczeniem i...
Noc Muzeów 2017 w...
Serdecznie zapraszamy na Noc Muzeów, która odbędzie...
arrow_upward