Data: 23-05-2023

Ola Makar Mistrzynią Polski Młodziczek w grze pojedynczej.

Mistrzostwa Polski Młodziczek w grze pojedynczej. W dniach 19-21.05.2023r. odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w tenisie stołowym.
Ola Makar Mistrzynią Polski Młodziczek w grze pojedynczej.
Drugi medal - brązowy wygrywa w grze podwójnej.


W zawodach wzięło udział 32 najlepszych zawodników i zawodniczek rankingu ogólnopolskiego oraz po 2 reprezentantów wśród dziewcząt i chłopców z każdego województwa (łącznie 64 zawodników i 64 zawodniczki).
MLKS Nurt Przemyśl reprezentowała trójka zawodników:
Aleksandra Makar, Gracjan Dębski oraz Wiktor Iwaniuch.

Znakomicie zaprezentowała się Ola, która została Mistrzynią Polski Młodziczek w grze pojedynczej. Nasza zawodniczka pokazała znakomitą grę podczas całego turnieju, wygrywając pewnie wszystkie swoje pojedynki, tracąc po drodze tylko jednego seta.
Pokonała najpierw 3:0 Marię Pieniążek (UKS Czarni Pieszcz), następnie 3:0 Nicol Bartoszko (KS Bronowianka Kraków), w 1/8 finału wygrała 3:0 z Moniką Sonnenberg (Energa KTS Toruń), w ćwierćfinale 3:0 z Gabrielą Pułecką (MKS Rokita Brzeg Dolny). W półfinale ograła 3:0 Zuzannę Piekarczyk (MKS Skawa Wadowice). Finał zagrała z Wanessą Kulczycką (Gorzovia Gorzów Wlkp) - wygrała pewnie 3:1.
Dzięki temu zwycięstwu Ola zakończy obecny sezon jako liderka ogólnopolskiego rankingu młodziczek.
Drugi medal - tym razem brązowy - Ola zdobyła w grze podwójnej grając w parze z Zuzanną Piekarczyk (MKS Skawa Wadowice). Dziewczęta w I rundzie miały wolny los, następnie pokonały w II rundzie 3:1 parę Zuzanna Kwaśniewska(BOSiR ULKS Barcin)/Gabriela Bożyk(Słonecz. Stok Białystok), w ćwierćfinale z kolei wygrały po pełnym dramaturgii meczu 3:2 z parą Martyna Stosio(GKTS Gdańsk)/Natalia Kiersnowska(UKS TS Ósemka Białystok. W półfinale niestety przegrały 2:3 ( w ostatnim secie na przewagi) z późniejszymi Mistrzyniami Polski - parą Julia Rogulska(LUKS Chełmno)/Natalia Bartoszko(KS Bronowianka Kraków).

Gracjan i Wiktor grając razem w drużynie rozegrali wspaniałe zawody. Zajęli wysokie 5 miejsce w Polsce. Pokonali w grupie pewnie po 3:0 UKS Płomień Limanowa oraz LUKS Abc Żak Pisanica. W meczu meczu o wejście do strefy medalowej przegrali niestety z rozstawioną z nr 1 drużyną Bogorii Grodzisk Maz.
Gracjan w grze pojedynczej pierwsze dwa swoje mecze wygrał pewnie po 3:0, najpierw z pierwszej rundzie z Antonim Flisem (KU AZS UE Wrocław), potem w drugiej rundzie z Ignacym Sławińskim (Bogoria Grodzisk Maz.). Niestety w 1/8 finału przegrał z nr 3 rankingu ogólnopolskiego - Dawidem Staniowskim (LKS Odra Gloska), zajmując ostatecznie wysokie 9 miejsce.
Wiktor w grze pojedynczej w pierwszej rundzie pokonał 3:0 Wiktora Odolczyka (UATS Batimex Pruszków), następnie przegrał z Alanem Brykiem (ZKS Zielona Góra). W kolejnym meczu wygrał pewnie z Kubą Operaczem (KU AZS UE Wrocław), zajął miejsce 17.
Chłopcy w grze podwójnej wygrali w I rundzie 3:0 z parą Mateusz Mucha(UKS Spartakus Otyń)/Leon Żmuda(ZKS Zielona Góra). Niestety w drugiej rundzie musieli uznać wyższość zawodników: Leon Krawczyk(UKS Sokolik Niemodlin)/Mikołaj Pilch(UKS Gryf Gdów), zajmując ostatecznie miejsce 9 w zawodach.

NAJNOWSZE
Odsłonięcie pomnika...
Kapitan Henryk Jaskuła, Honorowy Obywatel Miasta...
Jarmark...
Zapraszamy na Przemyski Jarmark Bożonarodzeniowy,...
ZAGŁOSUJ na Szkołę...
Szanowni Mieszkańcy Przemyśla, Mamy wyjątkową...
XXIII Międzynarodowy...
PROGRAM: 4 - 6 grudnia 2023  POLSKO -...
2 GRUDNIA | MIKOŁAJ Z...
HO! HO! HO! W najbliższą sobotę, 2 grudnia, dla...


NAJPOPULARNIEJSZE
*Dzień Strażaka* w...
Piątek 5 maja 2017 był szczególnym dniem dla...
Bryg. Daniel Dryniak...
28 kwietnia, tuż po godzinie 13. w Sali Obrad Urzędu...
Spotkanie w PWSW
24 kwietnia 2017 r., na zaproszenie samorządu...
Dar serca
Podzielili się wiedzą, doświadczeniem i...
Noc Muzeów 2017 w...
Serdecznie zapraszamy na Noc Muzeów, która odbędzie...
arrow_upward