Data: 30-01-2024

Otwarcie zmodernizowanych oddziałow w przemyskim szpitalu

W czwartek, 25 stycznia w Wojewódzkim Szpitalu w Przemyślu otwarto zmodernizowane oddziały chirurgii dziecięcej oraz oddział chorób dzieci z pododdziałem pulmonologii dziecięcej.

Koszt całej inwestycji oscylował w okolicy 6,5 mln zł z czego 5,5 mln pochodziło z dotacji Samorządu Województwa Podkarpackiego. Szpital Wojewódzki w Przemyślu w ciągu roku na swoich oddziałach przyjmuje około 3 tysięcy dzieci zarówno z Przemyśla, powiatu ale również z całego województwa notującym tym samym obłożenie na oddziałach na poziomie 140 procent.

Od początku rosyjskiej agresji na Ukrainę, w przemyskiej placówce lekarze mieli również pod opieką 400 dzieci z Ukrainy. Inwestycja pozwoliła na odświeżenie i stworzenie przejrzystych pomieszczeń, które pozwolą na zmniejszenie lęków i obaw małych pacjentów i ich rodziców. Oddział chirurgii dziecięcej, to jeden z dwóch tego typu oddziałów w naszym województwie.

Jednym z czynników do funkcjonowania takiej trudnej jednostki jest kadra i ona jest w moim odczuciu najważniejsza. Tę kadrę szpital w Przemyślu ma - oddanych ludzi zarówno lekarzy, jak i pielęgniarek. Żeby warunki dla pacjentów i dla kadry były właściwe, trzeba je stworzyć. Tą inwestycją takie warunki stworzono - mówił prezydent Wojciech Bakun.


NAJNOWSZE
Święto podkarpackich...
We wtorek, 21 maja 2024 r. w Dubiecku odbyły się...
XIX Święto Fajki -...
Przemyska fajka stała się naszym produktem regionalnym...
SPOTKANIE ZE...
6 czerwca 2024 r. w Szkole Podstawowej im....
Odrobina radości
29 maja 2024 r. z okazji Dnia Dziecka, z młodymi...
LICYTACJA DLA...
Zachęcam do licytacji Licytacje dla Grzegorza -...


NAJPOPULARNIEJSZE
*Dzień Strażaka* w...
Piątek 5 maja 2017 był szczególnym dniem dla...
Bryg. Daniel Dryniak...
28 kwietnia, tuż po godzinie 13. w Sali Obrad Urzędu...
Spotkanie w PWSW
24 kwietnia 2017 r., na zaproszenie samorządu...
Dar serca
Podzielili się wiedzą, doświadczeniem i...
Noc Muzeów 2017 w...
Serdecznie zapraszamy na Noc Muzeów, która odbędzie...
arrow_upward