Data: 24-04-2024

Przygoda w Przemyślu

16 kwietnia 2024 r. dziewięcioro uczniów Zespołu Szkół Spożywczych i Biznesowych w Jarosławiu wraz z opiekunką szkolnego klubu Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża "Kropelka" Agnieszką Hrycewicz przybyło do przemyskiego Terenowego Oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie, by oddać krew. Należą im się wielkie brawa, gdyż zrobili to po raz pierwszy i wykazali się dużą odwagą.

Dodatkową atrakcją było też zwiedzanie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu, które zorganizował wiceprezes Zarządu Oddziału Rejonowego PCK w Jarosławiu, jednocześnie prezes klubu HDK PCK "Płomyk" działającego przy tut. Komendzie, emerytowany strażak Zdzisław Wójcik. Młodzież wzięła udział w spotkaniu informacyjnym, prowadzonym przez prezesa Wójcika, w trakcie którego m.in. obejrzała zdjęcia z różnych strażackich akcji. Fotografie wykonane zostały przez prezesa "Płomyka" gdy był rzecznikiem prasowym Komendanta przemyskich strażaków. Podczas prelekcji prezes podkreślił znaczenie krwi, jako leku ratującego życie i zdrowie np. ofiar wypadków komunikacyjnych. Sporo prezentowanych zdjęć dotyczyło właśnie podobnych zdarzeń.

O pracy, samochodach i ich wyposażeniu oraz ciekawostkach związanych z tą interesującą i niezwykle odpowiedzialną pracą opowiedział strażak Mateusz Padowski, pełniący służbę w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej.

"Jestem dumna z naszej wspaniałej młodzieży. Ufam, że w ich ślady pójdą kolejni uczniowie. Ogromnie cieszę się z tego dobrego i udanego dnia. Wierzę, że za jakiś czas ponownie odwiedzimy Przemyśl" - stwierdza Agnieszka Hrycewicz opiekunka grupy.

Tekst Agnieszka Hrycewicz, zdjęcia Klaudia Płoszaj i Zdzisław Wójcik.

NAJNOWSZE
Święto podkarpackich...
We wtorek, 21 maja 2024 r. w Dubiecku odbyły się...
XIX Święto Fajki -...
Przemyska fajka stała się naszym produktem regionalnym...
SPOTKANIE ZE...
6 czerwca 2024 r. w Szkole Podstawowej im....
Odrobina radości
29 maja 2024 r. z okazji Dnia Dziecka, z młodymi...
LICYTACJA DLA...
Zachęcam do licytacji Licytacje dla Grzegorza -...


NAJPOPULARNIEJSZE
*Dzień Strażaka* w...
Piątek 5 maja 2017 był szczególnym dniem dla...
Bryg. Daniel Dryniak...
28 kwietnia, tuż po godzinie 13. w Sali Obrad Urzędu...
Spotkanie w PWSW
24 kwietnia 2017 r., na zaproszenie samorządu...
Dar serca
Podzielili się wiedzą, doświadczeniem i...
Noc Muzeów 2017 w...
Serdecznie zapraszamy na Noc Muzeów, która odbędzie...
arrow_upward