Data: 02-07-2024

Niezwykłe spotkanie

15 czerwca 2024 r. na terenie Domu pod Lipami i Lipowego Zakątka Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Radymnie odbył się Piknik Charytatywno-Profilaktyczny Dzieci-Seniorom. Impreza ta miała charakter sportowo-rekreacyjny. W ramach pikniku miał miejsce I Turniej Piłki Siatkowej dla Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych Województwa Podkarpackiego. Pomysłodawczynią organizacji turnieju piłki siatkowej dla wychowanków placówek województwa podkarpackiego jest wychowawca Pani Klaudia Dębowska.

Głównym organizatorem pikniku był Dom pod Lipami i Lipowy Zakątek w Radymnie. Współorganizatorem zaś Stowarzyszenie pod Skrzydłem Anioła z Rzeszowa. Patronat honorowy nad imprezą objął Starosta Powiatu Jarosławskiego Pan Kamil Dziukiewicz.

Udział w turnieju zgłosiło osiem placówek. Na rozgrywki dojechali uczestniczy z sześciu. Najlepszą drużyną w turnieju piłki siatkowej okazali się być wychowankowie Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Nienadowej. Drużynie gospodarzy tj. Domu pod Lipami i Lipowemu Zakątku w Radymnie przypadło drugie miejsce. Brązowy medal wywalczyli wychowankowie Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej Podleśna Przystań w Stalowej Woli. Mecze siatkówki charytatywnie sędziował pan Maciej Lizoń, nauczyciel wychowania fizycznego Szkoły Podstawowej w Radymnie.

Imprezie towarzyszyła nie tylko piękna i słoneczna pogoda, ale także wzniosły cel jakim oprócz doskonałej zabawy i rywalizacji było pozyskanie jak najwięcej środków finansowych na rzecz podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Moszczanach. W tym celu w przerwie rozgrywek odbyła się aukcja oraz loteria fantowa. Przedmioty przeznaczone na licytację oraz loterię fantową zostały pozyskane nieodpłatnie od sponsorów i darczyńców, tj. osób i instytucji o wielkim sercu. Swoją hojność i dobre serce okazały również osoby, które brały udział w licytacji i nie skąpiły swoich środków finansowych. W trakcie aukcji emocje sięgały zenitu. Rywalizacja między zainteresowanymi była bardzo zaciekła.

Program imprezy przewidywał dla dorosłych oraz zaproszonych gości możliwość gry w tenisa stołowego. Najlepszym zawodnikiem w turnieju tenisa okazał się być Pan Leszek Wybraniec dyrektor Zakładów Mięsnych Sokołów S.A. w Jarosławiu. Drugie miejsce przypadło w udziale Panu Władysławowi Płoszaj. Brązowy medal zdobyła Pani Ewelina Cabaj wychowawca z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Rzeszowie. Turniej tenisa sędziował charytatywnie Pan Marek Jackowski długoletni nauczyciel wychowania fizycznego, instruktor tenisa stołowego posiadający uprawnienia sędziowskie Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Laureaci otrzymali statuetki.

W programie pikniku zawarty był punkt poświęcony profilaktyce uzależnień oraz zdrowego stylu życia, życia bez alkoholu, e-papierosów i narkotyków. Na placu znajdował się namiot z ulotkami o tematyce uzależnień, za który odpowiedzialne były psycholog Pani Agnieszka Kamińska oraz pedagog Pani Maria Malik. Dla najmłodszych dzieci przygotowane były kolorowanki profilaktyczne, dla starszych ulotki i możliwość rozwiązania quizu profilaktycznego, sprawdzenia swojego poziomu wiedzy na temat uzależnień. "Na podstawie wypełnionych kart widać, że wiedza na temat szkodliwości uzależnień u wychowanków jest wysoka, co daje nadzieję na wykorzystanie wiedzy w praktyce" - podkreśla Maria Malik.

W ramach imprezy miał miejsce również pokaz ratownictwa medycznego w wykonaniu Straży Pożarnej. Uczestnicy pikniku z zapartym tchem oglądali akcję z wyciągania "Felka" - osoby poszkodowanej z wraku samochodu. Dzieci miały także możliwość sprawdzenia swoich umiejętności zgłaszania wypadków na numer alarmowy 112.

Wszystkie drużyny biorące udział w turnieju piłki siatkowej otrzymały nagrody za udział w postaci sprzętu sportowego, gier planszowych i słodyczy. Ponadto drużyny zwycięskie zostały obdarowane pucharami oraz medalami.

Zarówno w ocenie uczestników, jak i organizatorów spotkanie było udane. Przyniosło wszystkim wiele radości i niezapomnianych wrażeń. Pozytywne wrażenia i wdzięczność zostały skierowane przez Dyrektora Domu Pomocy w Moszczanach Pana Mariusza Wygnaniec do organizatorów. Impreza ta nie byłaby na takim poziomie, gdyby nie hojność ludzi o wielkim sercu. Wielką wdzięczność i podziękowania organizatorzy kierują do: Starostwa Powiatu Jarosławskiego, Burmistrza Miasta Radymno, Wójta Gminy Radymno, Grzegorza Figieli radnego miasta Radymna, Rotary Club Jarosław, Stowarzyszenia MUKOHELP Fundacja Pomocy Chorym na Mukowiscydozę, Fabryki Pieczywa Cukierniczego-"San"-Pajda Sp. z o.o, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jarosławiu, Zespołu Szkół Zawodowych i Rolniczych w Radymnie, FIGIELA Centrum Agrotechniczne - Części Rolnicze Radymno, Szkółki Krzewów Ozdobnych Moniki Wasyłyk, Gospodarstwa i Centrum Ogrodniczego Andrzej Piotrów, Gospodarstwa Ogrodniczego Kamil Gmyrek z Jarosławia, Fitness Platinium Jarosław, 4 Strefy ( Treningi, masaże, dietetyka) Jarosław, Mon Credo Pawła Buk, Michała Figiela Fotoemocje Team, Koła Gospodyń Wiejskich z Laszek, Roma Robert Makarowski i Wspólnicy Spółka Jawna.

Warto podkreślić, że w organizację pikniku ogromny wkład pracy włożyli wszyscy pracownicy obu placówek tj. Domu pod Lipami i Lipowego Zakątka w Radymnie oraz ich wychowankowie, którzy nie żałowali swojego zaangażowania i czasu.

Tekst Maria Malik, zdjęcia Michał Figiela


NAJNOWSZE
26 lipca 2024 | 21.00...
Miłośnicy kina na wolnym powietrzu, zwanego czasem...
To niezwykli strażacy
Z przedstawicielami reprezentacji Komendy Miejskiej PSP...
Już 20 lipca...
Przedstawiamy Państwu ofertę wakacyjnych inicjatyw PBP...
"Wyjątkowy prezent" w...
Organizujemy wydarzenie dnia 14.09.2024, pt. "Wyjątkowy...
IV akcja zbiórki krwi
Od 1 do 30 czerwca 2024 r. trwała IV Akcja Krwiodawstwa...


NAJPOPULARNIEJSZE
*Dzień Strażaka* w...
Piątek 5 maja 2017 był szczególnym dniem dla...
Bryg. Daniel Dryniak...
28 kwietnia, tuż po godzinie 13. w Sali Obrad Urzędu...
Spotkanie w PWSW
24 kwietnia 2017 r., na zaproszenie samorządu...
Dar serca
Podzielili się wiedzą, doświadczeniem i...
Noc Muzeów 2017 w...
Serdecznie zapraszamy na Noc Muzeów, która odbędzie...
arrow_upward