Data: 07-11-2017

Podsumowanie konkursu -Wzrastanie - Radymno

"...dążmy aby młodość była wzrastaniem.." (Jan Paweł II List do Młodych )

Instytut Pamięci Narodowej oddział w Rzeszowie objął honorowym patronatem XII edycję konkursu " Moje wzrastanie ku pełni człowieczeństwa" zorganizowanego przez świetlicę
" Wzrastanie" w Radymnie.

Finał tegorocznej edycji odbył się w sobotę 21.10.2017r. Poprzedziła go Msza Św. w kościele św. Wawrzyńca koncelebrowana przez ks. proboszcza Grzegorza Kowalczyka i ks. Lesława Kubickiego. Tematem konkursu na który wpłynęło około 400 prac było hasło: " Jan Paweł II -świadek historii Polski".

Jury w składzie: p. Agnieszka Bojarska i p. Katarzyna Gałęza wyłoniło ok. 70-ciu laureatów w kategorii plastycznej. Natomiast jurorzy z kategorii literackiej i multimedialnej: p. Anna Gdula, ks. Lesław Kubicki oraz p. Gabriela Broszko i p. Sabina Buśko przyznali wyróżnienia 20 uczestnikom konkursu.

W sali widowiskowej MOK dzieci i młodzież ze świetlicy " Wzrastanie" powitały finalistów konkursu i ich opiekunów piosenką i tańcem. Wzruszającą część artystyczną pt. "To jest moja matka - ta moja Ojczyzna..." przygotowały dzieci z Przedszkola Parafialnego pod opieką s. Ewy Wilk, p. Małgorzaty Sobejko i p. Marty Gliniak. Dyplomy, statuetki i nagrody laureatom konkursu wręczali jurorzy poszczególnych form oraz p. Tomasz Wyszatycki wizytator Kuratorium w Rzeszowie i p. Alicja Sabatowska - prezes Stowarzyszenia "Wzrastanie".

Nagrody zostały zakupione dzięki dotacji Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.

Organizatorzy uroczystości finałowej serdecznie dziękują dzieciom i opiekunom z Przedszkola Parafialnego w Radymnie, Dyrekcji MOK, p. Arturowi Skowronkowi, p. Zdzisławowi Wójcikowi, jurorom, oraz wolontariuszom za pomoc w przygotowaniu i zorganizowaniu gali finałowej konkursu, poświęconego św. Janowi Pawłowi II.

Tekst Sylwia Siara, zdjęcia Zdzisław Wójcik

NAJNOWSZE
ZUS zaprasza...
Zakład Ubezpieczeń Społecznych ogłasza nabór...
Ponad 6 kg koralowca...
Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej, w...
Sukces Koralika we...
Z czterema nagrodami powrócił Zespół Taneczny...
Wybierz się na 2....
Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej już po raz drugi...
Kino Letnie na Rynku...
Już od 14 lipca, co sobotę (przez całe lato!) czekamy...


NAJPOPULARNIEJSZE
*Dzień Strażaka* w...
Piątek 5 maja 2017 był szczególnym dniem dla...
Bryg. Daniel Dryniak...
28 kwietnia, tuż po godzinie 13. w Sali Obrad Urzędu...
Spotkanie w PWSW
24 kwietnia 2017 r., na zaproszenie samorządu...
Dar serca
Podzielili się wiedzą, doświadczeniem i...
Noc Muzeów 2017 w...
Serdecznie zapraszamy na Noc Muzeów, która odbędzie...
arrow_upward