Data: 07-11-2017

Podsumowanie konkursu -Wzrastanie - Radymno

"...dążmy aby młodość była wzrastaniem.." (Jan Paweł II List do Młodych )

Instytut Pamięci Narodowej oddział w Rzeszowie objął honorowym patronatem XII edycję konkursu " Moje wzrastanie ku pełni człowieczeństwa" zorganizowanego przez świetlicę
" Wzrastanie" w Radymnie.

Finał tegorocznej edycji odbył się w sobotę 21.10.2017r. Poprzedziła go Msza Św. w kościele św. Wawrzyńca koncelebrowana przez ks. proboszcza Grzegorza Kowalczyka i ks. Lesława Kubickiego. Tematem konkursu na który wpłynęło około 400 prac było hasło: " Jan Paweł II -świadek historii Polski".

Jury w składzie: p. Agnieszka Bojarska i p. Katarzyna Gałęza wyłoniło ok. 70-ciu laureatów w kategorii plastycznej. Natomiast jurorzy z kategorii literackiej i multimedialnej: p. Anna Gdula, ks. Lesław Kubicki oraz p. Gabriela Broszko i p. Sabina Buśko przyznali wyróżnienia 20 uczestnikom konkursu.

W sali widowiskowej MOK dzieci i młodzież ze świetlicy " Wzrastanie" powitały finalistów konkursu i ich opiekunów piosenką i tańcem. Wzruszającą część artystyczną pt. "To jest moja matka - ta moja Ojczyzna..." przygotowały dzieci z Przedszkola Parafialnego pod opieką s. Ewy Wilk, p. Małgorzaty Sobejko i p. Marty Gliniak. Dyplomy, statuetki i nagrody laureatom konkursu wręczali jurorzy poszczególnych form oraz p. Tomasz Wyszatycki wizytator Kuratorium w Rzeszowie i p. Alicja Sabatowska - prezes Stowarzyszenia "Wzrastanie".

Nagrody zostały zakupione dzięki dotacji Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.

Organizatorzy uroczystości finałowej serdecznie dziękują dzieciom i opiekunom z Przedszkola Parafialnego w Radymnie, Dyrekcji MOK, p. Arturowi Skowronkowi, p. Zdzisławowi Wójcikowi, jurorom, oraz wolontariuszom za pomoc w przygotowaniu i zorganizowaniu gali finałowej konkursu, poświęconego św. Janowi Pawłowi II.

Tekst Sylwia Siara, zdjęcia Zdzisław Wójcik

NAJNOWSZE
Powstał pierwszy film...
W sali audiowizualnej Muzeum Narodowego Ziemi...
Repertuar kina Centrum...
Kler - obyczajowy / Polska, 2018 r. / od lat: 15 / 133...
Akcja ściągania...
14 września 2018 r. doszło do nietypowej akcji...
Uroczystość...
16 września 2018 r. odbyła się uroczystość...
28 września 2018 r. -...
28 września 2018 r. - Inauguracja "Jesieni Artystycznej...


NAJPOPULARNIEJSZE
*Dzień Strażaka* w...
Piątek 5 maja 2017 był szczególnym dniem dla...
Bryg. Daniel Dryniak...
28 kwietnia, tuż po godzinie 13. w Sali Obrad Urzędu...
Spotkanie w PWSW
24 kwietnia 2017 r., na zaproszenie samorządu...
Dar serca
Podzielili się wiedzą, doświadczeniem i...
Noc Muzeów 2017 w...
Serdecznie zapraszamy na Noc Muzeów, która odbędzie...
arrow_upward