Data: 12-11-2017

Targi Pracy i Edukacji w Przeworsku

9 listopada 2017 roku w Przeworsku miała miejsce kolejna edycja Targów Pracy
i Edukacji organizowana przez Młodzieżowe Centrum Kariery w Przeworsku.


Targi objęte Honorowym Patronatem przez Starostę Przeworskiego Zbigniewa Kiszkę odbyły się w Zespole Szkół Zawodowych w Przeworsku, którego Dyrektor Stanisław Mrugała od lat wspiera inicjatywę targów organizowanych przez OHP.
Cieszące się coraz większym zainteresowaniem lokalnej społeczności przedsięwzięcie skierowane jest głównie do osób bezrobotnych, poszukujących pracy oraz uczących się, zainteresowanych ofertą edukacyjną placówek szkoleniowych
z regionu. 

Wśród zaproszonych gości obecni byli m.in.: Wicestarosta Powiatu Przeworskiego Janusz Owsiak, Sekretarz Powiatu Przeworskiego Mariusz Pieniążek, Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Barbara Oleksiewicz, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Ewa Rybczak, Dyrektor Biura Poselskiego Poseł na Sejm RP Anny Schmidt - Rodziewicz Mirosław Hajnosz, Dyrektora Biura Poselskiego Posła na Sejm RP Mieczysława Kasprzaka Bogusław Tkaczyk, Asystent Andrzeja Matusiewicza Posła na Sejm RP Arkadiusz Orłowski, Dowódca Jednostki Ratowniczo Gaśniczej Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przeworsku Dariusz Homa, Komendant Straży Miejskiej w Przeworsku Robert Dybaś, Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Przeworsku Katarzyna Bocheńska-Wojtas, Kierownik Działu Pośrednictwa Pracy, Doradztwa Zawodowego i Szkolenia Bezrobotnych Powiatowego Urzędu Pracy w Przeworsku Anna Wasyl. Po oficjalnym przywitaniu wszystkich zgromadzonych gości przez Wicestarostę kilka słów wygłosił Asystent Posła na Sejm RP Andrzeja Matusiewicza i przedstawiciel Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Natomiast Dyrektor Biura Poselskiego Poseł na Sejm RP Anny Schmidt-Rodziewicz przeczytał list od Pani Poseł skierowany
do organizatorów i uczestników.

W targach wzięło udział 30 wystawców, wśród których znalazły się zarówno firmy prywatne poszukujące nowej kadry pracowniczej, jak również instytucje rynku pracy, spośród których należy wymienić min.: PUP Przeworsk i PUP Jarosław.
Na targach w Przeworsku wśród wystawców nie zabrakło przedstawicieli szkół średnich i wyższych z regionu oferujących kształcenie na interesujących kierunkach dających po ich ukończeniu szerokie możliwości zatrudniania.

Na stoisku Ochotniczych Hufców Pracy swoją ofertę wspólnie prezentowały: Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Przemyślu, Asystent EURES Przemyśl, Regionalny Ośrodek Szkolenia Zawodowego Młodzieży w Przemyślu oraz Młodzieżowe Centrum Kariery w Przeworsku. Osoby odwiedzające stoisko mogły skorzystać z porad pośrednika pracy i doradcy zawodowego lub umówić się na indywidualne spotkanie doradcze w siedzibie MCK w Przeworsku. Każdy zainteresowany podjęciem zatrudnienia otrzymał informacje dotyczące ofert pracy dostępnych w MCK oraz niezbędne szczegóły dotyczące szkoleń organizowanych przez jednostkę. Rozdawano materiały informacyjne, przekazywano cenne wskazówki i rady z zakresu poruszania się na rynku pracy. Dużym zainteresowaniem wśród zwiedzających cieszył się "Konkurs wiedzy o OHP".

Zainteresowane osoby otrzymały także informacje o projekcie "Od szkolenia
do zatrudnienia" współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej realizowanym
w ramach programu "Gwarancje dla młodzieży". Projekt adresowany jest do młodzieży w wieku od 18 do 24 lat, niepracującej, nieuczącej się, posiadającej niskie bądź żadne kwalifikacje zawodowe lub kwalifikacje zawodowe niedostosowane do potrzeb rynku pracy.
Organizowane co roku Targi Pracy i Edukacji w Przeworsku to doskonałe miejsce, aby osoby zainteresowane rozwojem zawodowym lub pozyskaniem nowej pracy mogły uzyska kompleksową informację. Natomiast dla osób bezrobotnych
to możliwość nawiązania kontaktu z pracodawcami z lokalnego rynku pracy.
Patronat Medialny nad wydarzeniem objęły Moje Miasto Przeworsk oraz POD24.INFO.

Autor artykułu: Magdalena Stępak, pośrednik pracy - stażysta w MCK Przeworsk
Autorzy zdjęć: Magdalena Stępak, pośrednik pracy - stażysta w MCK Przeworsk, Monika Karpińska, specjalista ds. rozwoju zawodowego - stażysta w MCK Przeworsk, Tomasz Droń, doradca zawodowy - stażysta w MCK Przeworsk.

NAJNOWSZE
17 marca 2018 r. -...
CHÓR TO RODZINA - tak sami o sobie mówią i nie ma w...
Ty też możesz...
22 lutego 2018 r. do Zespołu Szkół...
Wielkanocne Mazurki z...
Towarzystwo Muzyczne w Przemyślu Z radością...
Świąteczny...
W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkiej...
II Edycja...
Serdecznie zapraszam do udziału w II edycji...


NAJPOPULARNIEJSZE
*Dzień Strażaka* w...
Piątek 5 maja 2017 był szczególnym dniem dla...
Bryg. Daniel Dryniak...
28 kwietnia, tuż po godzinie 13. w Sali Obrad Urzędu...
Spotkanie w PWSW
24 kwietnia 2017 r., na zaproszenie samorządu...
Dar serca
Podzielili się wiedzą, doświadczeniem i...
Noc Muzeów 2017 w...
Serdecznie zapraszamy na Noc Muzeów, która odbędzie...
arrow_upward