Data: 12-12-2017

Nowy wóz ratowniczo gaśniczy dla OSP Medyka

W piątek 01 grudnia Ochotnicza Straż Pożarna w Medyce koło Przemyśla, powitała nowy średni wóz ratowniczo gaśniczy IVECO Eurocargo z napędem 4x4. Iveco zastąpi 32 letniego Jelcza.

Chrzest bojowy samochód miał już w drodze do Medyki.
W drodze powrotnej z Kielc w miejscowości Brnik na terenie województwa małopolskiego Strażaków z OSP Medyka zaniepokoił dziwny ogień między domostwami, postanowili zboczyć z trasy i to sprawdzić. Po dotarciu okazało się że pali się budynek gospodarczy ze stodołą. Strażacy z Medyki jako pierwsi dostrzegli pożar, poinformowali właściciela gospodarstwa i sąsiadów oraz nakazali powiadomić Państwową Straż Pożarną o zaistniałej sytuacji. Bez chwili zastanowienia przystąpili do gaszenia pożaru. Dzięki szybkiej i sprawnej interwencji pożar nie rozprzestrzenił się na blisko sąsiadujące budynki. Kiedy pożar był już opanowany zaczęły przyjeżdżać pierwsze zastępy miejscowej straży. Strażacy z Dąbrowy Tarnowskiej jak i mieszkańcy byli ogromnie zdziwieni obecnością i pomocą nie znanych im Strażaków z Medyki. W efekcie pożaru spłonęła tylko część budynku. Po ugaszeniu pożaru Strażacy z OSP Medyka mogli kontynuować powrót nowym samochodem do jednostki, gdzie oczekiwali na nich Strażacy i mieszkańcy Medyki by przywitać nowy samochód.

Na wyposażeniu nowego auta jest m.in. zbiornik na 3000 litrów wody, zbiornik na 300 litrów środka pianotwórczego, działko wodno-pianowe, klimatyzacja, ABS, maszt oświetleniowy, wyciągarka, kamera cofania. zestaw ratownictwa technicznego, torba medyczna PSP R1, aparaty powietrzne oraz drabina ratownicza wysuwana na 10 m.

Samochód kosztował 723 tys. zł. Fundusze na jego zakup przekazała gmina Medyka, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Komenda Główna PSP w Warszawie.

Tekst Anita Karaś

NAJNOWSZE
"Od szkolenia do...
Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Przemyślu, jako...
Konkurs na pisankę
Centrum Kulturalne w Przemyślu ogłasza konkurs na...
Przemyska Gala...
Przemyska Fundacja Rozwoju Tańca i Szkoła Tańca "A-Z"...
Reprezentacja...
Reprezentacja przemyskiej Morawy w koszykówce...
Park Kulturowy...
Często słychać głosy zniecierpliwionych mieszkańców...


NAJPOPULARNIEJSZE
*Dzień Strażaka* w...
Piątek 5 maja 2017 był szczególnym dniem dla...
Bryg. Daniel Dryniak...
28 kwietnia, tuż po godzinie 13. w Sali Obrad Urzędu...
Spotkanie w PWSW
24 kwietnia 2017 r., na zaproszenie samorządu...
Dar serca
Podzielili się wiedzą, doświadczeniem i...
Noc Muzeów 2017 w...
Serdecznie zapraszamy na Noc Muzeów, która odbędzie...
arrow_upward