Data: 14-12-2017

"Najodważniejszy z odważnych" - patronem naszej szkoły

Społeczność szkolna z Grochowiec w powiecie przemyskim uczestniczyła w uroczystości nadania imienia Rotmistrza Witolda Pileckiego Szkole Podstawowej. To niecodzienne wydarzenie miało miejsce 28 września 2017r.

Poprzedziły je liczne działania podejmowane przez szkołę w celu lepszego poznania patrona. Jego dokonania, niezwykła postawa i ogromny patriotyzm stanowią dla uczniów wzór do naśladowania. Umiłowanie Boga, Ojczyzny i tradycji narodu polskiego, jakimi wyróżniał się Witold Pilecki to zadanie dla wszystkich Polek i Polaków, a honor oraz służba najwyższym wartościom to cel prawdziwego życia.

Po uroczystej Mszy świętej pod przewodnictwem bpa Stanisława Jamrozka, na której został również poświęcony sztandar szkoł,udadaliśmy się w asyście pocztów sztandarowych do budynku szkolnego. Tam nastąpiły odsłonięcie popiersia rtm. Witolda Pileckiego wykonanego przez absolwenta naszej szkoły Jakuba Górskiego oraz część artystyczna w wykonaniu uczniów.

Na sztandar uczniowie złożyli ślubowanie oraz odśpiewali hymn szkoły, do którego słowa ułożyła poetka Teresa Paryna z Przemyśla, zaś melodię skomponował Jakub Malinowski we współpracy z Pawłem Józefowiczem, absolwentem szkoły.

W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście oraz przedstawiciele władz samorządowych. Obecni byli bp Stanisław Jamrozek, dziekan ks. Zbigniew Kołodziej, ks. proboszcz Zbigniew Szewczyk, przedstawiciele Sejmu RP z posłem Markiem Rząsą, wicewojewoda Piotr Pilch, profesor KUL Rafał Sura, Jacek Magdoń - przedstawiciel IPN w Rzeszowie, przedstawiciele Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej z placówki SG w Hermanowicach, Andrzej Huk - Wójt Gminy Przemyśl, pracownicy Urzędu Gminy w Przemyślu i radni gminni z przewodniczącym Ryszardem Miśniakiem, Jan Janusz - sekretarz Gminy Orły oraz dyrektorzy szkół z terenu gminy i harcerze.

List gratulacyjny przesłał m.in. Marszałek Sejmu RP Pan Marek Kuchciński.

To bardzo uroczyste święto było ogromnym przedsięwzięciem. Dostarczyło wszystkim wielu wzruszeń oraz głębokich przeżyć.

Dyrektor szkoły Urszula Broszko serdecznie dziękuje wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie uroczystości oraz wzięli w niej czynny udział.

Tekst Urszula Broszko, zdjęcia archiwum szkoły

NAJNOWSZE
9 grudnia 2018 r. -...
Przemyski Rynek jak Wioska Św. Mikołaja W...
MIKOŁAJKOWY DZIEŃ...
06 grudnia br. w Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży...
Stand-up w Przemyślu:...
Stand-up No Limits oraz SANówa zapraszają na wieczór...
Grudniowe atrakcje w...
Uprzejmie informujemy , że w związku ze zbliżającymi...
Zapraszamy na...
Jako że Przemyśl zawsze leżał na skrzyżowaniu...


NAJPOPULARNIEJSZE
*Dzień Strażaka* w...
Piątek 5 maja 2017 był szczególnym dniem dla...
Bryg. Daniel Dryniak...
28 kwietnia, tuż po godzinie 13. w Sali Obrad Urzędu...
Spotkanie w PWSW
24 kwietnia 2017 r., na zaproszenie samorządu...
Dar serca
Podzielili się wiedzą, doświadczeniem i...
Noc Muzeów 2017 w...
Serdecznie zapraszamy na Noc Muzeów, która odbędzie...
arrow_upward