Data: 08-02-2018

Misterium Bożonarodzeniowe w Radymnie

W niedzielę 28 stycznia 2018r w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Radymnie odbyło się Misterium Bożonarodzeniowe w wykonaniu dzieci i młodzieży oraz wolontariuszy ze świetlicy "Wzrastanie". Przesłanie tegorocznego koncertu zawarte zostało w haśle "Dar Miłości" .
Przygotowane przez Lucynę Misińską widowisko dedykowane było Darczyńcom i Sympatykom oraz mieszkańcom Radymna. Był to czas dzielenia się miłością i wdzięcznością. Dzieci i młodzież grający na scenie, identyfikując się ze swoimi rolami jasełkowymi starały się na miarę własnych możliwości przybliżyć wszystkim betlejemskie wydarzenia.
Wśród dobranej scenografii i w świetle reflektorów mieli okazję poczuć się przez chwilę jak prawdziwi aktorzy. Z pokłonem, przy żłóbku Bożej Dzieciny stanęli kolejno ubodzy pasterze i pasterki ,dostojni królowie , dzieci , śnieżynki i nawet sługa Heroda, którego opromieniła miłości Bożej Dzieciny. Straż przy szopce trzymali aniołowie oraz małe zwierzątka: baranek i krówka. Dopełnieniem scenariusza był śpiew kolęd i pastorałek oraz dwa układy taneczne: taniec śnieżynek i karnawałowy.
Niezwykłe zaangażowanie młodych aktorów podziwiali m.in. metropolita przemyski ks. Arcybiskup Adam Szal, ks. prałat Kazimierz Golenia, ks. proboszcz Grzegorz Kowalczyk, Siostry Służebniczki, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Lesław Trudzik, przedstawiciele Rady Miejskiej w Radymnie, nauczyciele miejscowych szkół, radna Sejmiku Województwa Podkarpackiego Anna Huk oraz członkowie Zarządu Stowarzyszenia "Wzrastanie" z p. Alicją Sabatowską na czele.
Listy gratulacyjne wraz z drobnymi upominkami przekazali: Władysław Ortyl - Marszałek Województwa Podkarpackiego i Jerzy Cypryś - Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego.
W przygotowanie i przebieg koncertu noworocznego włączyli się świetlicowi wolontariusze: Marta, Anna, Wiktoria, Dagmara, Dawid, Marcin, Kacper oraz rodzice małych aktorów. Oprawę wokalną i aranżację sceniczną przygotował Piotr Misiński.
W słowie końcowym Ksiądz Arcybiskup Adam Szal nawiązując do wysłuchanych treści jasełkowych i przesłania koncertu zachęcał wszystkich zebranych, aby ochotnie otwierali swoje serca i przyjmowali Miłość, bo Boże Narodzenie to Święto Miłości.
Utrwaleniem jasełek zajęli się: p. Ernest Kocan z TV POD24 i p. Mateusz Buśko z Twoja TV, a fotograficznie: p. Joanna Trudzik i p. Zdzisław Wójcik.

Tekst "Wzrastanie", zdjęcia Zdzisław Wójcik

NAJNOWSZE
100. rocznica bitwy...
Prezydent Wolnego Królewskiego Miasta Przemyśla...
Z Przemyśla do...
Międzynarodowy pociąg z Przemyśla do Berlina, więcej...
"Wymiana ciepła" w...
Rozpoczął się okres chłodów, a zimowa aura...
XVIII Ludowy Jarmark...
16 grudnia zapraszamy na XVIII Ludowy Jarmark...
60 Milionów Globalny...
Zaproszenie na Kongres 60 Milionów w imieniu Komitetu...


NAJPOPULARNIEJSZE
*Dzień Strażaka* w...
Piątek 5 maja 2017 był szczególnym dniem dla...
Bryg. Daniel Dryniak...
28 kwietnia, tuż po godzinie 13. w Sali Obrad Urzędu...
Spotkanie w PWSW
24 kwietnia 2017 r., na zaproszenie samorządu...
Dar serca
Podzielili się wiedzą, doświadczeniem i...
Noc Muzeów 2017 w...
Serdecznie zapraszamy na Noc Muzeów, która odbędzie...
arrow_upward