Data: 16-03-2018

Kup OC i oszczędzaj!

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe, a jednocześnie - mniej lub bardziej kosztowne. Jak obniżyć koszty polisy komunikacyjnej?

Ubezpieczenie OC nie musi być drogie. Droga do tańszej polisy wymaga analiz, poszukiwań i niemałego zaangażowania, ale ostatecznie warta jest tych zabiegów. Na OC zaoszczędzić można od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu procent w zależności od wybranego wariantu ubezpieczenia. Co więc zrobić, by zapłacić mniej?

Porównanie ofert

Przede wszystkim porównywać, analizować, sprawdzać.Przede wszystkim porównywać, analizować, sprawdzać. Dobry kalkulator OC np.: Ubezpieczamy Auto to zawsze pełen przegląd najnowszych wariantów i konkretnych cen. Kilka klików wystarczy, by mieć dobry przegląd rynku ubezpieczeń OC. Szczególnie w czasach powszechnej cyfryzacji i dostępu do informacji on-line, weryfikacja ofert towarzystw może być precyzyjna nawet na smartfonie i w dowolnej chwili. Choć skorzystanie z porównywarki ubezpieczeń to najlepsze rozwiązanie podczas analizy ofert polis komunikacyjnych, warto liczyć nie tylko na nią. Co jeszcze może obniżyć ceny za OC?

Zniżki za bezszkodowość

To oczywiście podstawa polityki ubezpieczeniowej w zakresie OC. Wystarczy brak szkodowości, a więc codzienna ostrożność za kierownicą, by regularnie zyskiwać w oczach ubezpieczycieli. To z kolei przekłada się na niższe OC. Ubezpieczyciele mają własne systemy przyznawania i odbierania zniżek. W jednym towarzystwie za rok bezszkodowej jazdy otrzymasz więc np. 10% zniżki, w innym nawet 20%.

Spakietowanie ubezpieczeń
Jednocześnie nie wykluczasz zakupu AC i np. ubezpieczenia szyb? To już początek drogi do atrakcyjnego pakietu ubezpieczeń. Rozszerzenie zakresu ochrony umożliwia otrzymanie atrakcyjne ceny na polisę OC i polisy dodatkowe. Pakietowanie ubezpieczeń nie dotyczy wyłącznie polis komunikacyjnych. Duże oszczędności można osiągnąć, łącząc oferty tych samych towarzystw - zarówno na samochód jak i nieruchomość. Pakiety są bardzo szerokie. Obejmować mogą połączenie ubezpieczenia komunikacyjnego z każdym innym: od zdarzeń losowych po odpowiedzialność cywilną w życiu prywatnym.

Oferty dealerów samochodowych

Kupując nowe auto warto zapoznać się z ofertą dealerów - często są w stanie zapewnić wyjątkowo atrakcyjne ceny ubezpieczeń komunikacyjnych dzięki współpracy z konkretnymi towarzystwami. Kompleksowe warianty ochrony obejmujące nie tylko OC, ale również AC czy Assistance bywają wyjątkowo atrakcyjne dzięki własnemu systemowi obliczeń wysokości polisy np. wartości pojazdu.
Członek rodziny - choć formalnie niekoniecznie taki musi być jego status - posiadający zniżki na OC jest na wagę złota, a raczej złotych. Jeśli zostaje współwłaścicielem auta, może zapewnić obniżenie wysokości OC. Składka za polisę obliczana jest na podstawie historii jazdy właściciela z dłuższą historią bezszkodowej jazdy. W efekcie młody kierowca bez zniżek może sporo zyskać gdy współwłaścicielem jego auta będzie np. rodzic z udokumentowanymi latami jazdy bez kolizji. Niektóre towarzystwa biorą pod uwagę zniżki osoby, będącej głównym właścicielem pojazdu. W takiej sytuacji kierowca z większym doświadczeniem powinien być wpisany na pierwszej pozycji w dowodzie rejestracyjnym.

Przywileje na OC

To okazja, o której dość często się zapomina. Niektórzy ubezpieczyciele, koncentrując się na konkretnych grupach zawodowych, oferują polisy o obniżonych stawkach dla poszczególnych zawodów. To może być sposób na niższe ceny za OC dla pracowników służb mundurowych czy prawników. Uprzywilejowane ceny ubezpieczeń możliwe są również w przypadku osób, które pracodawcy - zazwyczaj duże koncerny - objęli własnymi programami ubezpieczeń na życie.

OC przez Internet

Zakup OC drogą online to doskonały sposób na obniżenie jego ceny. Jest nie tylko wygodne i szybkie, ale też ekonomiczne. Wykluczenie tradycyjnego pośrednictwa oraz wykorzystanie kalkulatora ubezpieczeniowego umożliwia wybór dobrej polisy w obniżonej cenie.

Dróg do tego, by uzyskać tanie ubezpieczenie OC jest - jak widać - wiele. Wykorzystanie nawet jednej lub dwóch z nich pozwala obniżyć ceny nawet o kilkadziesiąt procent. To sporo biorąc pod uwagę to, jak niewiele zaangażowania trzeba do tego, by po nie sięgnąć.

NAJNOWSZE
Święto podkarpackich...
We wtorek, 21 maja 2024 r. w Dubiecku odbyły się...
XIX Święto Fajki -...
Przemyska fajka stała się naszym produktem regionalnym...
SPOTKANIE ZE...
6 czerwca 2024 r. w Szkole Podstawowej im....
Odrobina radości
29 maja 2024 r. z okazji Dnia Dziecka, z młodymi...
LICYTACJA DLA...
Zachęcam do licytacji Licytacje dla Grzegorza -...


NAJPOPULARNIEJSZE
*Dzień Strażaka* w...
Piątek 5 maja 2017 był szczególnym dniem dla...
Bryg. Daniel Dryniak...
28 kwietnia, tuż po godzinie 13. w Sali Obrad Urzędu...
Spotkanie w PWSW
24 kwietnia 2017 r., na zaproszenie samorządu...
Dar serca
Podzielili się wiedzą, doświadczeniem i...
Noc Muzeów 2017 w...
Serdecznie zapraszamy na Noc Muzeów, która odbędzie...
arrow_upward