Data: 29-06-2018

Znamy zwycięzców I edycji konkursu "Koloratorium"!

Zakończyła się pierwsza edycja emocjonującej walki o szkolne laboratoria. Dzięki konkursowi "Koloratorium", którego pomysłodawcą i fundatorem jest FFiL Śnieżka SA, trzy podkarpackie szkoły wzbogacą się o profesjonalne wyposażenie pracowni biologiczno-chemicznych.

Dzień 22 czerwca 2018 roku na długo pozostanie w pamięci uczniów ze Szkoły Podstawowej im. bł. ks. Bronisława Markiewicza w Kosienicach. Zdobywcy pierwszego miejsca na podium o werdykcie dowiedzieli się od samych pomysłodawców akcji, którzy niespodziewanie pojawili się w szkole podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego. Punktem kulminacyjnym było przekazanie symbolicznego vouchera na kwotę 30 000 zł.
- "Najpierw zaskoczenie i niedowierzanie, potem aplauz i wielka radość" - relacjonuje Aleksandra Małozięć, Manager ds. Komunikacji Korporacyjnej Śnieżki.

- "To pierwszy finał naszego nowego projektu. Wierzymy, że "Koloratorium" będzie godnym następcą projektu "Kolorowe Boiska", który przez 11 lat realizowaliśmy na terenie całej Polski. Wiemy, że przełom maja i czerwca, to okres posumowań wyników w nauce oraz wytężonej pracy w szkołach. Tym bardziej, dziękujemy wszystkim twórcom kreatywnych pomysłów, nauczycielom i ich podopiecznym" - dodaje Aleksandra Małozięć.

W rywalizacji grupowej walka toczyła się o profesjonalne wyposażenie pracowni biologiczno-chemicznej oraz zestawy farb Śnieżka niezbędne do ich remontu. Rywalizacja odbywała się w dwóch etapach. W pierwszym, szkoły musiały zaangażować jak największą liczbę uczniów do grywalizacji oraz przygotować pracę konkursową, którą był krótki film pt. "Pracownia bez zasad", prezentujący szkolne laboratorium inspirujące do nauki i eksperymentowania. Jury wyłoniło zwycięzcę oraz laureatów II i III miejsca, a ocenie podlegały takie elementy jak: kreatywność, wyraz artystyczny, skala zaangażowania uczniów.


Zwycięzcy "Koloratorium"

Zwycięzcą pilotażowej edycji konkursu "Koloratorium" została Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Bronisława Markiewicza w Kosienicach. Praca pt. "Śnieżka - kolorowa pracownia" wywalczyła główną nagrodę, czyli profesjonalne wyposażenie sali biologiczno-chemicznej o wartości 30 tys. zł
, zestaw farb Śnieżka potrzebnych do jej remontu oraz lekcję pokazową prowadzoną przez dr hab. Aleksandrę Ziembińską Buczyńską - znaną z programu telewizyjnego "Wynalazcy przyszłości".

Kolejne miejsce zajęła Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego
w Manasterzu. Nagrodą za drugie miejsce na podium jest wyposażenie pracowni biologiczno-chemicznej o wartości 15 tys. zł oraz zestaw farb Śnieżka potrzebnych do jej remontu. Uczniowie swoją pracę zatytułowali "...od małej Zuźki do inżynier Zuzanny".

Trzecie miejsce w konkursie zdobyła Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Rudniku nad Sanem za film pt. "Nasza barwna pracownia". Nagrodą za "brąz" jest wyposażenie pracowni biologiczno-chemicznej o wartości 10 tys. zł oraz zestaw farb Śnieżka.

Ponadto, szkoły, które przystąpiły do konkursu do 22 maja oraz do 15 czerwca udostępniły film konkursowy, dodatkowo otrzymały gwarantowane nagrody wyróżnienia w postaci 12,5 l farby Śnieżka Satynowa.

Nagrody w rywalizacji indywidualnej

To jednak nie koniec listy nagrodzonych w konkursie "Koloratorium"! Równolegle
z rywalizacją szkół trwała walka uczniów o nagrody indywidualne, którymi są cztery tablety marki Apple. W tej rozgrywce zadanie polegało na przedstawieniu wybranego przez siebie pierwiastka chemicznego jako Superbohatera. Podobnie, jak w przypadku zadań grupowych, jury podczas oceny prac brało pod uwagę spójność pracy z tematem, kreatywność i wyraz artystyczny. Nagrody trafiły do:
- Laury Malec ze Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Manasterzu
- Dominiki Dymon z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dubiecku
- Grzegorza Klaczy z Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Ropczycach
- Julii Niedźwiedź z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dubiecku
- Wszystkim uczestnikom konkursu "Koloratorium" dziękujemy za udział i zaangażowanie,
a laureatom gratulujemy! To optymistycznie nastraja nas do dalszej pracy i już dziś mogę zapewnić, że we wrześniu ogłosimy start kolejnej edycji projektu, który tym razem obejmie obszar całej Polski - podsumowuje Aleksandra Małozięć.

NAJNOWSZE
Przemyska Gala...
Przemyska Fundacja Rozwoju Tańca i Szkoła Tańca "A-Z"...
Reprezentacja...
Reprezentacja przemyskiej Morawy w koszykówce...
Park Kulturowy...
Często słychać głosy zniecierpliwionych mieszkańców...
Serial WATAHA stacji...
Coraz częściej zachęcamy Was do wzięcia udziału w...
Finał "Śpiewaj razem...
Centrum Kulturalne w Przemyślu zaprasza na finał...


NAJPOPULARNIEJSZE
*Dzień Strażaka* w...
Piątek 5 maja 2017 był szczególnym dniem dla...
Bryg. Daniel Dryniak...
28 kwietnia, tuż po godzinie 13. w Sali Obrad Urzędu...
Spotkanie w PWSW
24 kwietnia 2017 r., na zaproszenie samorządu...
Dar serca
Podzielili się wiedzą, doświadczeniem i...
Noc Muzeów 2017 w...
Serdecznie zapraszamy na Noc Muzeów, która odbędzie...
arrow_upward