Data: 29-06-2018

Znamy zwycięzców I edycji konkursu "Koloratorium"!

Zakończyła się pierwsza edycja emocjonującej walki o szkolne laboratoria. Dzięki konkursowi "Koloratorium", którego pomysłodawcą i fundatorem jest FFiL Śnieżka SA, trzy podkarpackie szkoły wzbogacą się o profesjonalne wyposażenie pracowni biologiczno-chemicznych.

Dzień 22 czerwca 2018 roku na długo pozostanie w pamięci uczniów ze Szkoły Podstawowej im. bł. ks. Bronisława Markiewicza w Kosienicach. Zdobywcy pierwszego miejsca na podium o werdykcie dowiedzieli się od samych pomysłodawców akcji, którzy niespodziewanie pojawili się w szkole podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego. Punktem kulminacyjnym było przekazanie symbolicznego vouchera na kwotę 30 000 zł.
- "Najpierw zaskoczenie i niedowierzanie, potem aplauz i wielka radość" - relacjonuje Aleksandra Małozięć, Manager ds. Komunikacji Korporacyjnej Śnieżki.

- "To pierwszy finał naszego nowego projektu. Wierzymy, że "Koloratorium" będzie godnym następcą projektu "Kolorowe Boiska", który przez 11 lat realizowaliśmy na terenie całej Polski. Wiemy, że przełom maja i czerwca, to okres posumowań wyników w nauce oraz wytężonej pracy w szkołach. Tym bardziej, dziękujemy wszystkim twórcom kreatywnych pomysłów, nauczycielom i ich podopiecznym" - dodaje Aleksandra Małozięć.

W rywalizacji grupowej walka toczyła się o profesjonalne wyposażenie pracowni biologiczno-chemicznej oraz zestawy farb Śnieżka niezbędne do ich remontu. Rywalizacja odbywała się w dwóch etapach. W pierwszym, szkoły musiały zaangażować jak największą liczbę uczniów do grywalizacji oraz przygotować pracę konkursową, którą był krótki film pt. "Pracownia bez zasad", prezentujący szkolne laboratorium inspirujące do nauki i eksperymentowania. Jury wyłoniło zwycięzcę oraz laureatów II i III miejsca, a ocenie podlegały takie elementy jak: kreatywność, wyraz artystyczny, skala zaangażowania uczniów.


Zwycięzcy "Koloratorium"

Zwycięzcą pilotażowej edycji konkursu "Koloratorium" została Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Bronisława Markiewicza w Kosienicach. Praca pt. "Śnieżka - kolorowa pracownia" wywalczyła główną nagrodę, czyli profesjonalne wyposażenie sali biologiczno-chemicznej o wartości 30 tys. zł
, zestaw farb Śnieżka potrzebnych do jej remontu oraz lekcję pokazową prowadzoną przez dr hab. Aleksandrę Ziembińską Buczyńską - znaną z programu telewizyjnego "Wynalazcy przyszłości".

Kolejne miejsce zajęła Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego
w Manasterzu. Nagrodą za drugie miejsce na podium jest wyposażenie pracowni biologiczno-chemicznej o wartości 15 tys. zł oraz zestaw farb Śnieżka potrzebnych do jej remontu. Uczniowie swoją pracę zatytułowali "...od małej Zuźki do inżynier Zuzanny".

Trzecie miejsce w konkursie zdobyła Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Rudniku nad Sanem za film pt. "Nasza barwna pracownia". Nagrodą za "brąz" jest wyposażenie pracowni biologiczno-chemicznej o wartości 10 tys. zł oraz zestaw farb Śnieżka.

Ponadto, szkoły, które przystąpiły do konkursu do 22 maja oraz do 15 czerwca udostępniły film konkursowy, dodatkowo otrzymały gwarantowane nagrody wyróżnienia w postaci 12,5 l farby Śnieżka Satynowa.

Nagrody w rywalizacji indywidualnej

To jednak nie koniec listy nagrodzonych w konkursie "Koloratorium"! Równolegle
z rywalizacją szkół trwała walka uczniów o nagrody indywidualne, którymi są cztery tablety marki Apple. W tej rozgrywce zadanie polegało na przedstawieniu wybranego przez siebie pierwiastka chemicznego jako Superbohatera. Podobnie, jak w przypadku zadań grupowych, jury podczas oceny prac brało pod uwagę spójność pracy z tematem, kreatywność i wyraz artystyczny. Nagrody trafiły do:
- Laury Malec ze Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Manasterzu
- Dominiki Dymon z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dubiecku
- Grzegorza Klaczy z Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Ropczycach
- Julii Niedźwiedź z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dubiecku
- Wszystkim uczestnikom konkursu "Koloratorium" dziękujemy za udział i zaangażowanie,
a laureatom gratulujemy! To optymistycznie nastraja nas do dalszej pracy i już dziś mogę zapewnić, że we wrześniu ogłosimy start kolejnej edycji projektu, który tym razem obejmie obszar całej Polski - podsumowuje Aleksandra Małozięć.

NAJNOWSZE
ZUS zaprasza...
Zakład Ubezpieczeń Społecznych ogłasza nabór...
Ponad 6 kg koralowca...
Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej, w...
Sukces Koralika we...
Z czterema nagrodami powrócił Zespół Taneczny...
Wybierz się na 2....
Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej już po raz drugi...
Kino Letnie na Rynku...
Już od 14 lipca, co sobotę (przez całe lato!) czekamy...


NAJPOPULARNIEJSZE
*Dzień Strażaka* w...
Piątek 5 maja 2017 był szczególnym dniem dla...
Bryg. Daniel Dryniak...
28 kwietnia, tuż po godzinie 13. w Sali Obrad Urzędu...
Spotkanie w PWSW
24 kwietnia 2017 r., na zaproszenie samorządu...
Dar serca
Podzielili się wiedzą, doświadczeniem i...
Noc Muzeów 2017 w...
Serdecznie zapraszamy na Noc Muzeów, która odbędzie...
arrow_upward