Data: 20-03-2019

Reprezentacja przemyskiej Morawy w koszykówce najlepsza na Podkarpaciu.

Reprezentacja przemyskiej Morawy w koszykówce dziewcząt zwyciężyła w Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Do tych jakże ważnych zawodów odbywających się na szczeblu wojewódzkim, gimnazjalistki z Przemyśla dostały się wygrywając kolejno turniej powiatowy, rejonowy oraz baraże. Ostatecznie w finale, który rozegrany został w hali Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, nasza drużyna pokonała (w walce o finał) zawodniczki reprezentujące Szkołę Podstawową nr 9 ze Stalowej Woli 68 : 21 oraz (w meczu o 1 miejsce) koszykarki z SP 55 Rzeszów 57:39.

Trzon przemyskiej - zwycięskiej (!) - drużyny stanowią reprezentantki Basket-Go, które na co dzień trenują pod czujnym okiem Agaty i Grzegorza Gorzelników. Sukces przemyślanek jest tym większy, że drużyna z Rzeszowa składa się z dziewcząt uczęszczających do klasy mistrzostwa sportowego.

Drużyna wystąpiła w składzie: Julia Gorzelnik, Kasia Józwik, Wiktoria Semko, Maria Kochmańska, Ola Kochanowicz, Wiktoria Zarzycka, Paulina Pogorzelec, Oliwia Brylonek, Julia Czernecka i Anna Podkowa.

MVP turnieju została Kasia Józwik z Morawy.