Data: 17-06-2019

Radość strażaków

W niedzielę 19.05.2019 roku w Duńkowicach odbyła się uroczystość poświęcenia i nadania imienia samochodu ratowniczo-gaśniczego dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej im. Jana Pawła II w Duńkowicach.

Oficjalna część uroczystości rozpoczęła się Mszą św. w kościele pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej w Duńkowicach. W intencji strażaków, ich rodzin modlił się ks. Dziekan, a zarazem kapelan straży pożarnej ks. Marian Hoffman oraz ks. Dziekan Zbigniew Szewczyk.

Po Mszy św. poczty sztandarowe, mieszkańcy Duńkowic oraz zaproszeni goście między innymi: poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Bogdan Rzońca, Wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Podkarpackiego Teresa Pamuła, Zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Andrzej Marczenia, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Jarosławiu bryg. Krzysztof Kowal, Starosta Powiatu Jarosławskiego Tadeusz Chrzan, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie mł. bryg. Janusz Jabłoński, przeszli na plac Ochotniczej Straży Pożarnej w Duńkowicach, gdzie odbył się uroczysty apel. Apel rozpoczęto od złożenia meldunku o gotowości do rozpoczęcia uroczystości z okazji poświęcenia samochodu pożarniczego. Następnie przy granym hymnie państwowym została wciągnięta flaga na maszt.

Punktem kulminacyjnym uroczystości było poświęcenie samochodu strażackiego przez ks. Dziekana Mariana Hoffmana oraz przekazania na ręce Prezesa jednostki druha Grzegorza Błaszczyka aktu przekazania samochodu. Dokument został przekazany przez posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Bogdana Rzońcę oraz Wójta Gminy Radymno Bogdana Szylara. Samochód otrzymał imię "Janusz", który nadała mu matka chrzestna pojazdu druhna Ewa Czarny.

Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy to pojazd marki Stolarczyk/Renault, który zabudowano i wyposażono m.in. w zbiorniki na wodę o pojemności 4500 litrów, autopompę dwuzakresowa o wydajności 2500 l/min przy ciśnieniu 8 bar, działko wodno-pianowe, maszt oświetleniowy oraz linię szybkiego natarcia. Wartość auta to kwota 899.745,00 złotych, z czego 80% to środki otrzymane z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, a 20 % to środki z budżetu Gminy Radymno.
Po uroczystym przekazaniu samochodu głos zabrali zaproszeni goście. Pogratulowali strażakom nowego nabytku i podziękowali za całokształt pracy, za poświęcenie, zaangażowanie, podkreślając rangę strażaka i doceniając ich wysiłek.

Tekst Grzegorz Błaszczyk, zdjęcia Mateusz Błaszczyk

NAJNOWSZE
Bardzo Młoda Kultura...
Centrum Kulturalne w Przemyślu informuje, że po ponad...
Oddają siebie w...
Co roku 14 czerwca na całym świecie...
26 Kobieta idealna w...
Uwaga! Z uwagi na zagrożenie koronawirusem, spektakl...
Koronawirus na...
Od 18 maja będziemy mogli: - skorzystać z usług...
Filmowcy do kamer,...
Centrum Kulturalne w Przemyślu ogłasza konkurs filmowy...


NAJPOPULARNIEJSZE
*Dzień Strażaka* w...
Piątek 5 maja 2017 był szczególnym dniem dla...
Bryg. Daniel Dryniak...
28 kwietnia, tuż po godzinie 13. w Sali Obrad Urzędu...
Spotkanie w PWSW
24 kwietnia 2017 r., na zaproszenie samorządu...
Dar serca
Podzielili się wiedzą, doświadczeniem i...
Noc Muzeów 2017 w...
Serdecznie zapraszamy na Noc Muzeów, która odbędzie...
arrow_upward