Data: 18-06-2019

I Edycja Akcji Krwiodawstwa pod nazwą " Mieszkańcy Gminy Dubiecko dzielą się krwią"

I Edycja Akcji Krwiodawstwa pod nazwą "Mieszkańcy Gminy Dubiecko dzielą się krwią" odbyła się 9 czerwca 2019 roku w miejscowości Piątkowa. O godzinie 9:00 pod budynkiem remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Tarnawce ustawił się "krwiobus", czyli mobilny punkt poboru krwi z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie. Każda pełnoletnia i zdrowa osoba mogła oddać krew potrzebującym. Pobór krwi odbywał się w godzinach 9:00-14:00.

Do akcji przystąpiło 40 osób. Nie wszyscy jednak mogli zostać krwiodawcami, decydowały drobne kwestie zdrowotne, zbyt niskie lub wysokie ciśnienie, ale najważniejsze jest to, że tak wielu ludziom zależy na zdrowiu i życiu innych ludzi. Krew oddało 29 osób. W sumie zebrano 13 litrów i 50 mililitrów krwi.

Krew oddawali strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych w Dubiecku, Tarnawce, Przedmieściu Dubieckim i Drohobyczce oraz mieszkańcy Gminy Dubiecko i nie tylko.

O godzinie 14:00 przy świetlicy wiejskiej w Piątkowej rozpoczął się festyn rodzinny. Został on uświetniony występami artystycznymi dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Iskani oraz z GOK-u. Można było pojeździć konno oraz na motocyklach, należących do członków Bractwa Motocyklowego "Byk" z Dynowa. Strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Dubiecku zaprezentowali sprzęt ratowniczo - gaśniczy. Każdy mógł wsiąść do wozów strażackich i obejrzeć ich wnętrze. Dzieci mogły zabawić się na zamkach dmuchanych oraz spróbować waty cukrowej i lodów. O zaplecze kulinarne zadbały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Piątkowej. Zabawę uświetnił zespół "Echo Band", który przygrywał uczestnikom do tańców.

Organizatorzy: OSP KSRG Dubiecko, klub HDK PCK przy OSP KSRG Dubiecko "Kropla nadziei", OSP Tarnawka, Urząd Gminy Dubiecko z Wójtem Jackiem Grzegorzkiem, Rada Gminy z Przewodniczącym Jerzym Brożyną, Koło Gospodyń Wiejskich w Piątkowej, Radny Mariusz Lubelski, Biuro Poselskie posła na Sejm RP Andrzeja Matusiewicza, Komisariat Policji w Dubiecku.

Tekst i zdjęcia Małgorzata Sowa

NAJNOWSZE
Odsłonięcie pomnika...
Kapitan Henryk Jaskuła, Honorowy Obywatel Miasta...
Jarmark...
Zapraszamy na Przemyski Jarmark Bożonarodzeniowy,...
ZAGŁOSUJ na Szkołę...
Szanowni Mieszkańcy Przemyśla, Mamy wyjątkową...
XXIII Międzynarodowy...
PROGRAM: 4 - 6 grudnia 2023  POLSKO -...
2 GRUDNIA | MIKOŁAJ Z...
HO! HO! HO! W najbliższą sobotę, 2 grudnia, dla...


NAJPOPULARNIEJSZE
*Dzień Strażaka* w...
Piątek 5 maja 2017 był szczególnym dniem dla...
Bryg. Daniel Dryniak...
28 kwietnia, tuż po godzinie 13. w Sali Obrad Urzędu...
Spotkanie w PWSW
24 kwietnia 2017 r., na zaproszenie samorządu...
Dar serca
Podzielili się wiedzą, doświadczeniem i...
Noc Muzeów 2017 w...
Serdecznie zapraszamy na Noc Muzeów, która odbędzie...
arrow_upward