Data: 24-07-2019

Półkolonia w mieście Radymno 2019

W tradycję miasta Radymno wpisała się już wakacyjna półkolonia organizowana przez świetlicę "Wzrastanie". Podobnie jak w poprzednich latach, dzięki życzliwości Dyrekcji Szkoły Podstawowej oraz dofinansowaniu Burmistrza Miasta Radymna ponad 35 osobowa grupa mogła cieszyć się 3-tygodniowym wypoczynkiem.

Podczas półkolonii odbywały się systematyczne wyjścia na orlik, siłownie, plac zabaw i boisko przy Domu Dziecka w Radymnie czy salę gimnastyczną szkoły, gdzie uczestnicy rozwijali swoje sportowe i taneczne pasje pod okiem trenera czy instruktora. Dla spokojniejszych dusz Biblioteka Miejska przygotowała zajęcia czytelnicze i plastyczne Otworem dla półkolonistów stały też drzwi Miejskiego Ośrodka Kultury w Radymnie, gdzie z przyjemnością korzystali z Letniego Kina w Mieście i towarzyszyli mieszkańcom w seansach filmów animowanych.

Czas ten był dla dzieci okazją do wzajemnych spotkań, wspólnej zabawy, integracji a także doskonała lekcją historii, przyrody i przede wszystkim bezpieczeństwa. Były to także spotkania z ciekawymi ludźmi takimi jak zaprzyjaźniony z placówką strażak Pan Zdzisław Wójcik oraz Burmistrz Mieczysław Piziurny, którego półkolonia odwiedziła w Urzędzie Miasta. Dzięki tym spotkaniom uczestnicy poznali tajniki pracy oraz odpowiedzialności danego zawodu.

Zajęcia sprzyjały rozwijaniu bezpiecznych zachowań, wyrabianiu samodyscypliny, dlatego też zorganizowano pogadankę z policjantami z Komisariatu w Radymnie, jak i wizytę w ich placówce czy cenne porady przekazane przez ratownika medycznego oraz pielęgniarkę.

Wyjątkowe chwile przeżywali uczestnicy półkolonii podczas wycieczki na zalew ZEK, gdzie mieli okazję pod wodzą wykwalifikowanych instruktorów popływać rowerkami wodnymi, a co niektórzy nawet skorzystali z silnego podmuchu wiatru w żaglówce. Radości
i chęci do kolejnych przepływów nie było końca.

Starano się również zainteresować dzieci najbliższym otoczeniem, poznać zabytki kultury naszego regionu i stworzyć możliwości uczestnictwa w różnych formach kultury. To też dlatego uczestnicy półkolonii wybrali się na wycieczkę do Przemyśla, gdzie odwiedzili Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej i Komendę Miejską Policji. W dalszym planie było przejście przez Rynek aż do Archikatedry, by zobaczyć podziemia z kryptami przemyskich biskupów i relikwiarze. Niemałym wyczynem było wyjście na wieżę liczącą 71 m wysokości . Tego dnia uczestnikom towarzyszyły niezapomniane wrażenia, dla wielu z nich były to pierwsze tego rodzaju spotkania. Z pewnością najcenniejszą atrakcją półkolonii w Radymnie była wycieczka edukacyjno-poznawcza. Wodny odpoczynek w basenie Aquarius w Lesku czy również zwiedzanie samego miasta, poprzedziła wizyta w Nadleśnictwie Bircza, wyjście na górę Sobień, Kamień Leski, a także niezwykłe doświadczenie w Chatce Wariatce w Uhercach Mineralnych. Tą rozkoszną przygodę półkolonia zwieńczyła wspólnym obiadem oraz smakowitymi lodami.

Na zakończenie półkolonii wszyscy uczestnicy serdecznie się pożegnali i z uśmiechem na twarzach zakończyli wspólną przygodę. W ostatnim dniu nie zabrakło programu artystycznego przygotowanego przez dzieci i młodzież dla rodziców i zaproszonych gości oraz wzajemnych podziękowań za mile spędzone tygodnie wakacji.


Tekst : Izabela Luft- Pasieka
Foto : Natalia Majewska , Kacper Studziński

Dziękujemy:

* Pani Alicji Sabatowskiej- prezes Stowarzyszenia "Wzrastanie"
* Panu Burmistrzowi - Mieczysławowi Piziurnemu
* Panu Dyrektorowi SP Pawłowi Kaliszowi i pracownikom szkoły
* Pani Bożenie Fleszar -Krok i pracownikom pizzerii PALERMO
* Pani dyrektor Dorocie Gunia i pracownikom MOK
* Pani Agnieszce Bojarskiej - dyrektor Biblioteki Miejskiej
* Panu Henrykowi Nepelskiemu i Dariuszowi Glinianemu
ze Stowarzyszenia Kulturalno-Turystycznego "ZEK Radymno"
* Pani Renacie Klocek - pielęgniarce
* Panu Zdzisławowi Wójcikowi - strażakowi
* Panu Mateuszowi Siara - ratownikowi medycznemu
* Panu Mateuszowi Kokotowi - trenerowi
* Panu Wiesławowi Luft - nauczycielowi w-f i trenerowi
* st. sierż. Mateuszowi Szynalowi i sierż.Ewelinie
Szabaga
- funkcjonariuszom z Komisariatu Policji
w Radymnie
* Pani Małgorzacie Foryś - dyrektor Domu Dziecka "Pod Lipami"
* Marcie Leszczyńskiej i Kacprowi Studzińskiemu -
wolontariuszomNAJNOWSZE
Inżynieria Produkcji...
STUDIUJCIE RAZEM Z NAMI NA UNIKATOWYM I JEDYNYM TAKIM...
Dodatkowe obostrzenia...
Od soboty w powiatach z największym wzrostem zakażeń...
Wakacyjne spotkania ze...
29 lipca 2020 r. dziewczęta i chłopcy ze świetlicy...
Ruszyła II tura...
Ruszyła II tura rekrutacji w WSPiA W poniedziałek 20...
1 - 20 sierpnia 2020...
XX Międzynarodowy Przemyski Festiwal Salezjańskie Lato...


NAJPOPULARNIEJSZE
*Dzień Strażaka* w...
Piątek 5 maja 2017 był szczególnym dniem dla...
Bryg. Daniel Dryniak...
28 kwietnia, tuż po godzinie 13. w Sali Obrad Urzędu...
Spotkanie w PWSW
24 kwietnia 2017 r., na zaproszenie samorządu...
Dar serca
Podzielili się wiedzą, doświadczeniem i...
Noc Muzeów 2017 w...
Serdecznie zapraszamy na Noc Muzeów, która odbędzie...
arrow_upward