Data: 29-08-2019

Daliśmy coś od siebie - kolejna udana akcja krwiodawstwa

To już po raz ósmy udało się nam zorganizować akcję krwiodawstwa, na którą tak licznie przybyli potencjalni dawcy. Pobrano 31 litrów 950 ml pełnej krwi. Zgłosiło się 88 chętnych osób, jednak po wstępnych badaniach 71 mogło oddać krew.
Akcja oddawania krwi odbyła się 25 sierpnia 2019 r. w Domu Strażaka w Sieteszy i trwała od 9.00 do 13.00. Została zorganizowana przez Klub HDK PCK "Strażacka Krwinka" przy OSP w Sieteszy oraz OSP Sietesz. Na Akcję przyjechały dwa ambulanse z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie, aby maksymalnie usprawnić oddawanie krwi i skrócić czas oczekiwania.
W tym miejscu chcielibyśmy podziękować wspaniałej ekipie z RCKiK w Rzeszowie za trud i pracę włożoną w naszą akcję oraz za wspaniałą atmosferę.
Pragniemy podziękować członkom różnych organizacji, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenia i przybyli na naszą akcję: OSP Harta, OSP Gać, Klubowi HDK PCK "Serce Sercu" przy OSP w Gaci, OSP Husów, Klubowi HDK PCK "Krwinki Gabriela" przy OSP Husów, OSP Lipnik, OSP Pruchnik I, Klubowi HDK PCK przy UG w Rokietnicy "Niejedna krew", OSP Rokietnica, OSP Ostrów, OSP Pantalowice, jak również osobom nie zrzeszonym, mieszkańcom naszej miejscowości, miejscowości sąsiadujących oraz odległych od nas. Bardzo serdecznie dziękujemy za pomoc naszym wspaniałym Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Sieteszy oraz osobom, które włożyły dużo trudu w organizację akcji.
Głównym celem akcji jest pomoc potrzebującym, mając na uwadze, że kiedyś sami możemy potrzebować takiego daru serca. Zainteresowanie jak i sama akcja pokazuje, że jest ogromna potrzeba i chęć oddawania krwi w naszym regionie. Wszystkim, którzy darem swego serca zechcieli się podzielić składamy serdeczne podziękowanie, jednocześnie prosząc o równie ofiarne uczestnictwo w kolejnych naszych akcjach. Akcja będzie nadal kontynuowana - już dzisiaj ZAPRASZAMY!!!!!!!

Tekst Patrycja Florek, zdjęcia Roland Florek

NAJNOWSZE
Głosuj na Przemyską...
Głosuj codziennie na Przemyską Bibliotekę Publiczną w...
Noc Księgarń 20.09....
"Noc Księgarń" to I edycja ogólnopolskiego wydarzenia...
2. edycja Festiwalu na...
W imieniu Fundacji Pro Arte et Historia serdecznie...
Uwaga! Niedługo rusza...
Poszukiwani statyści z Przemyśla (i nie tylko) !!!...
INFORTECA 2019 -...
Zapraszamy 21 wrzesnia 2019 roku:) Punktem...


NAJPOPULARNIEJSZE
*Dzień Strażaka* w...
Piątek 5 maja 2017 był szczególnym dniem dla...
Bryg. Daniel Dryniak...
28 kwietnia, tuż po godzinie 13. w Sali Obrad Urzędu...
Spotkanie w PWSW
24 kwietnia 2017 r., na zaproszenie samorządu...
Dar serca
Podzielili się wiedzą, doświadczeniem i...
Noc Muzeów 2017 w...
Serdecznie zapraszamy na Noc Muzeów, która odbędzie...
arrow_upward