Data: 15-09-2019

Noc Księgarń 20.09. 2019

"Noc Księgarń" to I edycja ogólnopolskiego wydarzenia dla czytelników organizowanego przez dystrybutora książek OSDW Azymut. Projekt jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury. Wśród kilkudziesięciu księgarń z całej Polski biorących udział w akcji znalazły się także przemyskie: Kotrabanda Literacka i BOSZ.

Gwiazdy literatury, spotkania autorskie, koncerty, całonocne czytanie książek, warsztaty literackie i konkursy dla czytelników. To będzie wielkie święto czytelników! W programie wydarzeń przewidziano zarówno wydarzenia dla dorosłych, jak i dla najmłodszych czytelników.

Kotrabanda Literacka zachęca do udziału w przygotowanych przez siebie atrakcjach dla miłośników literatury słowami G.R.R.Martina "Sen jest dobry, ale książki są lepsze". A w programie:

20 września 2019, godz. 19:00 - 00:00

18:00 Spotkaniem autorskie z Jerzym Jarniewiczem, poetą, krytykiem literackim i tłumaczem, m.in. Jamesa Joyce'a, Philipa Rotha

Jerzy Jarnicki - poeta, tłumacz, krytyk literacki. Wykładowca literatury angielskiej na Uniwersytecie Łódzkim, członek zespołu redakcyjnego "Literatury na Świecie" i kapituły Nagrody literackiej Gdynia. Autor czternastu książek krytycznoliteracki, mi.in. Od pieśni do skowytu. Szkice o poetach amerykańskich (2008), Heaney. Wiersze pod dotyk (2011), Gościnność słowa. Szkice o przekładzie literackim (2015), All You Neede Is Love. Sceny z życia kontrkultury (2016) oraz Tłumacz między innymi. Szkice o przekładach, językach i literaturze (2018). Opublikował trzynaście zbiorów wierszy. Przekładał twórczość autorów takich jak James Joyce, Philip Roth, John Banville, Raymond Carver, Edmund White. Opracował antologię Sześć poetek irlandzkich (2012), Poetki Wysp (2015, z Magdą Heydel) i 100 wierszy wypisanych z języka angielskiego (2018). Mieszka w Łodzi.


20:00 Teatr Kamishibai (dla dzieci i dorosłych)

21:00 Akcja Czytanie na Wystawie - do udziału we wspólnym czytaniu dołączyli m.in. przemyscy poeci, Radni Rady Miejskiej w Przemyślu, aktorzy Teatru S.A.N. W trakcie Czytania na Wystawie odbędą się także warsztaty ilustratorskie dla najmłodszych czytelników

19:00 - 24:00 Zrób sobie literacki gadżet! Warsztaty z sitodruku (nadruki cytatów na koszulkach i torbach)

22:00 Nocne czytanie z muzyką (prosimy o zabranie śpiworu, karimaty lub koca)

Wstęp wolny

Księgarnia Bosz

20 września 2019, godz. 18:30 - 21:00
18:30 Warsztaty rękodzielnicze "Fantastyczny świat maskotek" prowadzone przez lokalną twórczynię - Wandę
Tomaszek
Wstęp wolny

NAJNOWSZE
Bardzo Młoda Kultura...
Centrum Kulturalne w Przemyślu informuje, że po ponad...
Oddają siebie w...
Co roku 14 czerwca na całym świecie...
26 Kobieta idealna w...
Uwaga! Z uwagi na zagrożenie koronawirusem, spektakl...
Koronawirus na...
Od 18 maja będziemy mogli: - skorzystać z usług...
Filmowcy do kamer,...
Centrum Kulturalne w Przemyślu ogłasza konkurs filmowy...


NAJPOPULARNIEJSZE
*Dzień Strażaka* w...
Piątek 5 maja 2017 był szczególnym dniem dla...
Bryg. Daniel Dryniak...
28 kwietnia, tuż po godzinie 13. w Sali Obrad Urzędu...
Spotkanie w PWSW
24 kwietnia 2017 r., na zaproszenie samorządu...
Dar serca
Podzielili się wiedzą, doświadczeniem i...
Noc Muzeów 2017 w...
Serdecznie zapraszamy na Noc Muzeów, która odbędzie...
arrow_upward