Data: 10-10-2019

Stanęli na wysokości zadania

Dni od 21 września do 5 października 2019 r. były bardzo pracowite dla strażaków z OSP Maćkowice w gminie Żurawica. "Tym razem odmalowaliśmy garaż, zamontowaliśmy nowe oświetlenie, doprowadziliśmy instalację hydrauliczną oraz założyliśmy zawory wodne, mające pomóc w utrzymaniu czystości jednostki" - mówi Damian Piejko naczelnik OSP w Maćkowicach, pełniący na co dzień służbę w Komendzie Miejskiej PSP w Przemyślu, członek klubu Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża "Płomyk" przy przemyskiej straży pożarnej.

Po chwili dodaje: "Bardzo chcieliśmy, aby nasz Dom Strażaka, także z zewnątrz, w każdym calu, pięknie wyglądał. No i udało się. Najbardziej pracochłonnym etapem remontu była wymiana drzwi garażowych, które należało najpierw zdemontować z ościeżnicą, a następnie powiększyć ich prześwit w celu przygotowania miejsca pod nową, większą bramę. Nie ukrywam, efekt końcowy robi wrażenie".

Godny podkreślenia jest fakt, że całość prac strażacy wykonali samodzielnie w czynie społecznym, niejednokrotnie zaniedbując tym samym swoje obowiązki domowe, służbowe czy szkolne. Koszt drzwi garażowych wyniósł 15 100 zł.

Na skutek dobrej współpracy prezesa OSP Maćkowice Artura Napory oraz naczelnika Damiana Piejko z władzami Gminy oraz KM PSP w Przemyślu udało się uzyskać fundusze na powyższy cel. Komendant Miejski PSP w Przemyślu wsparł OSP finansowo, przeznaczając na drzwi garażowe 9100 zł, natomiast Wójt Gminy Żurawica 6000 zł. Druhowie serdecznie za to dziękują.

Ogromne słowa podziękowania należą się strażakom zaangażowanym w remont. Bez nich to, bardzo potrzebne przedsięwzięcie nie mogłoby zostać zrealizowane. "A wszystko to z miłości do straży" - z radością wyznaje naczelnik Piejko.

Tekst Zdzisław Wójcik, zdjęcia Damian Piejko, Mateusz Gaweł i Paweł Kapusta

NAJNOWSZE
Przemyska Liga Halowej...
19 grudnia rozpoczynamy sezon 2021/2022 W...
Objazdowa Parada...
5 grudnia 2021 roku najbardziej ulubiony ze wszystkich...
Mikołajki na Sportowo
W dniu 3 grudnia na hali Przemyskiego Ośrodka Sportu i...
Program Złota Rączka...
SZANOWNI PAŃSTWO ??? Program pomocy "ZŁOTA RĄCZKA"...
Zaproszenie na...
W dniu 2 grudnia 2021 r. (czwartek) o godz. 10.00...


NAJPOPULARNIEJSZE
*Dzień Strażaka* w...
Piątek 5 maja 2017 był szczególnym dniem dla...
Bryg. Daniel Dryniak...
28 kwietnia, tuż po godzinie 13. w Sali Obrad Urzędu...
Spotkanie w PWSW
24 kwietnia 2017 r., na zaproszenie samorządu...
Dar serca
Podzielili się wiedzą, doświadczeniem i...
Noc Muzeów 2017 w...
Serdecznie zapraszamy na Noc Muzeów, która odbędzie...
arrow_upward