Data: 29-10-2019

Przemyski Jarmark Bożonarodzeniowy.

KIEDY?
13 grudnia w godzinach od 10.00-18.00
14 grudnia w godzinach od 10.00-18.00
15 grudnia w godzinach od 10.00-18.00Czas biegnie nieubłaganie. Dzieli nas krok od momentu, który uwielbiamy wszyscy - bez względu na wiek. Biały puch, dzwonki mikołajowych sań, listy pełne małych lub wielkich marzeń i zapach igliwia...

Nadchodzi grudzień, a wraz z nim - doroczny Przemyski Jarmark Bożonarodzeniowy! Już niemal za chwilę nad Rynkiem Starego Miasta znowu uniosą się zapachy, dźwięki i barwy najpiękniejszych ze świąt.

Szukacie pomysłu na prezenty dla najbliższych? Nie macie czasu na lepienie pierogów czy ucieranie maku? Nie martwcie się! Na naszym jarmarku znajdziecie mnóstwo bożonarodzeniowych cudeniek! Będą: bombki i lampki choinkowe, szopki, stroiki, wyroby ceramiczne, wyroby z siana, słomy, drewna, świece, szkło, biżuteria, zabawki, świąteczne upominki, kartki, kalendarze i choinki oraz wiele, wiele innych... Na wielbicieli rozmaitych frykasów (i na zabieganych) czekać będą stoiska gastronomiczne oferujące: pierogi, uszka, gołąbki, domowe ciasta, drobne ciasteczka, pierniki, wędliny, sery, miody, grzańce galicyjskie, potrawy z grilla itp...

Zwieńczeniem trzydniowego Przemyskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego będzie pierwsza w historii nadsańskiego grodu Wigilia Miejska na przemyskim Rynku.

Szanowni Mieszkańcy Przemyśla!

15 grudnia o godzinie 16.00 zatrzymajmy się na chwilę... Spotkajmy się przy wspólnym stole, spróbujmy świątecznych potraw, podzielmy się opłatkiem i razem zaśpiewajmy kolędy. Zapraszamy!Ponadto w programie wydarzenia:

W godzinach od 13.30 do 18.00 Kolędy i pastorałki w wykonaniu:

dzieci z Przedszkola nr 12 w Przemyślu

dzieci z Publicznego Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Felicjanek

uczniów Szkoły Podstawowej nr 15

uczniów Szkoły Podstawowej nr 11

zespołu "Szarotki" z 5. Batalionu Strzelców Podhalańskich


O godzinie 15.20 - Widowisko świąteczne pt. "Turonie idą! Turonie" w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca "Przemyśl"Ale to nie koniec niespodzianek!
W sobotę (14 bm.) od godziny 15.00 do godziny 18.00 oraz w niedzielę (15 grudnia) w godzinach od 13.00 do 16.00 w samym sercu naszego miasta czekać będzie na Państwa Kolejka Mikołajowa, która niczym bajkowy ekspres polarny zabierze Was w przejażdżkę po naszym pięknym mieście. Za jej sterami zasiądzie (a jakże!) prawdziwy Święty Mikołaj, a z głośników płynąć będą świąteczne przeboje. Zapraszamy!

NAJNOWSZE
8. edycja akcji...
Ruszył nabór do 8. edycji akcji "POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ...
Bieszczadzka Kolejka...
Bieszczadzka ciuchcia rozpoczyna zimowy sezon. Przejazdy...
Z kolędą i baletem w CK
Zapraszamy do wzięcia udziału w naszych wydarzeniach!...
Wyzwanie na dziś:...
Zachorowalność na nowotwory w Polsce rośnie. Jest to...
SPOŁECZNA OPIEKA NAD...
Miło nam poinformować, że Podkarpacki Wojewódzki...


NAJPOPULARNIEJSZE
*Dzień Strażaka* w...
Piątek 5 maja 2017 był szczególnym dniem dla...
Bryg. Daniel Dryniak...
28 kwietnia, tuż po godzinie 13. w Sali Obrad Urzędu...
Spotkanie w PWSW
24 kwietnia 2017 r., na zaproszenie samorządu...
Dar serca
Podzielili się wiedzą, doświadczeniem i...
Noc Muzeów 2017 w...
Serdecznie zapraszamy na Noc Muzeów, która odbędzie...
arrow_upward