Data: 01-11-2019

Z miłości do bliźniego i piłki

Kilka razy w roku spotykają się w punkcie krwiodawstwa. Od dziewięciu lat rywalizują ze sobą na parkiecie. Najlepsi osiągnęli sukces już po raz piąty.

24 października 2019 r. w Przemyskim Ośrodku Sportu i Rekreacji spotkali się krwiodawcy-piłkarze, którzy w serdecznej atmosferze rozegrali kolejny już turniej. Sportowe zmagania, podczas których większość meczy była na bardzo wysokim poziomie, pozwoliły na wyłonienie najlepszych drużyn. I tak reprezentacja klubu Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża "ŻOŁNIERSKI DAR" przy 5 batalionie strzelców podhalańskich w Przemyślu wywalczyła I miejsce. Warto wspomnieć, że podczas obecnej IX Edycji Turnieju, było to ich piąte zwycięstwo. II miejsce zdobyła reprezentacja klubu HDK PCK "PODHALAŃCZYK" przy 1 batalionie strzelców podhalańskich w Rzeszowie, a III klub HDK PCK "VITA" przy Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej w Przemyślu.

W turnieju brały udział również drużyny reprezentujące klub HDK PCK "MATEUSZ" przy Izbie Administracji Skarbowej w Rzeszowie, z 34 batalionu lekkiej piechoty w Jarosławiu (uczestniczyli już po raz drugi), z 1 batalionu czołgów im. płk Józefa Koczwary w Żurawicy i klubu HDK PCK "PŁOMYK" przy Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Krystian Stadnik z 5 bsp w Przemyślu, a najlepszym bramkarzem Mateusz Furmanek z 1 bsp w Rzeszowie.

Mecze sędziowali panowie: Krzysztof Nazarko, Leszek Kogut, Bartłomiej Galanty, Denis Rokita i Karol Zielski.

Zmagania krwiodawców wsparli: Firma Usługowo-Handlowa "KRÓL - MOT" zapewniając upominki za I miejsce i dla sędziów, Marcin Pawłoś puchar przechodni, Oddział Rejonowy PCK w Przemyślu puchary za zajęcie trzech pierwszych miejsc.

Organizatorem turnieju był klub HDK PCK "VITA" przy BiOSG oraz OR PCK w Przemyślu.

Podczas spotkania puchary i dyplomy wręczali Mieczysław Gibała prezes OR PCK w Przemyślu, w asyście generała brygady SG Roberta Rogoza komendanta BiOSG w Przemyślu i reprezentującego komendanta miejskiego PSP w Przemyślu brygadiera Bogusława Szczurko brygadier Marek Ochenduszka.

Turniej zabezpieczali członkowie Grupy Ratownictwa PCK "PRZEMYŚL" działającej od ponad 20 lat przy OR PCK w Przemyślu.

Cieszy fakt, że dzięki nieustającej promocji dawstwa krwi, z roku na rok rzesza kwiodawców-sportowców rośnie. Dobrze, że poszczególne edycje turnieju mają reprezentacje z Rzeszowa, Jarosławia, bo w ten sposób poszerza się krąg ludzi, nie tylko pasjonujących się piłką nożną, ale także dzielących się cząstką siebie z potrzebującymi.

Tekst i zdjęcia Zdzisław Wójcik

NAJNOWSZE
Bardzo Młoda Kultura...
Centrum Kulturalne w Przemyślu informuje, że po ponad...
Oddają siebie w...
Co roku 14 czerwca na całym świecie...
26 Kobieta idealna w...
Uwaga! Z uwagi na zagrożenie koronawirusem, spektakl...
Koronawirus na...
Od 18 maja będziemy mogli: - skorzystać z usług...
Filmowcy do kamer,...
Centrum Kulturalne w Przemyślu ogłasza konkurs filmowy...


NAJPOPULARNIEJSZE
*Dzień Strażaka* w...
Piątek 5 maja 2017 był szczególnym dniem dla...
Bryg. Daniel Dryniak...
28 kwietnia, tuż po godzinie 13. w Sali Obrad Urzędu...
Spotkanie w PWSW
24 kwietnia 2017 r., na zaproszenie samorządu...
Dar serca
Podzielili się wiedzą, doświadczeniem i...
Noc Muzeów 2017 w...
Serdecznie zapraszamy na Noc Muzeów, która odbędzie...
arrow_upward