Data: 19-01-2020

Z kolędą i baletem w CK

Zapraszamy do wzięcia udziału w naszych wydarzeniach!

W piątkowy wieczór, 24 stycznia Koncertem Noworocznym rozpoczną ten rok zespoły działające w Centrum Kulturalnym w Przemyślu: Zespół AGAPE oraz Lwowska Kapela Podwórkowa TA JOJ im. Kazimierza "Kija" Galikowskiego. Przed nami wielkie kolędowanie z przemyskimi muzykami, ale nie tyko - posłuchamy także piosenek świątecznych oraz wiele innych utworów z ich bogatego repertuaru. Zapraszamy do Klubu "Piwnice" CK o godz 19:00, wstęp jest wolny.


Zaś miłośników muzyki klasycznej i baletu zapraszamy w niedzielę, 26 stycznia na transmisję baletu "Giselle" Adolphe Adama z Teatru Bolszoj w Moskwie z cyklu ?Bolshoi Ballet Live". Transmisja na ekranie kinowym rozpocznie się o godz: 16:00.
Jest to tytuł uwielbiany przez baletomanów całego świata, Teraz powraca w nowej inscenizacji. Za choreografię odpowiedzialny jest Aleksiej Ratmański, w latach 2004-2008 dyrektor zespołu baletowego moskiewskiego Teatru Bolszoj, a od 2009 roku artysta rezydent nowojorskiego American Ballet Theatre. Wiejska dziewczyna Giselle zakochuje się w przystojnym młodzieńcu, nie wiedząc, że to książę Albert w przebraniu. Książę nie może ożenić się z ubogą panną, ma już zresztą narzeczoną. Gdy prawda wychodzi na jaw, Giselle umiera z rozpaczy i dołącza do wił - duchów dziewcząt, które zmarły przed ślubem. Nocą, w scenerii leśnego cmentarza, Giselle powstaje z grobu i jeszcze raz spotyka Alberta, którego na miejsce jej spoczynku przywiodły wyrzuty sumienia. Młodzieniec jest jednak w niebezpieczeństwie... W swojej premierowej wersji Aleksiej Ratmański chce ukazać ten kanoniczny balet z nowej, świeżej perspektywy. Bilety na to 2,5 godzinne wydarzenie w cenie 30 zł (dorośli), 25 zł (młodzież, seniorzy), 20 zł (studenci za okazaniem legitymacji studenckiej) są dostępne w Kasie Centrum Kulturalnego, można je kupić również online.


Informujemy także, że Centrum Kulturalne w Przemyślu jest współorganizatorem 5.Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Klasztorze OO. Franciszkanów w Kalwarii Pacławskiej. Szczegółowy program tej imprezy, która odbędzie się w dniach 25-26 stycznia dostępny jest na naszej stronie https://ck.przemysl.pl/ck/5-miedzynarodowy-festiwal-koled-i-pastoralek-w-kalwarii-paclawskiej.html.

NAJNOWSZE
Na rowerze przez...
Czy byliście na latarni morskiej w Rozewiu? Do tego...
Na bazie energii...
W ciągu 20 lat ofiarowali 4 205 czekolad, tj....
III Charytatywny Rajd...
III Charytatywny Rajd Rowerowy "Jedziemy dla Reni". Nie...
20. Przemyski Festiwal...
Wielcy ludzie świata kultury i sztuki, znane nazwiska...
Utrudnienia w ruchu...
W najbliższą niedzielę, 20 września br. w Przemyślu...


NAJPOPULARNIEJSZE
*Dzień Strażaka* w...
Piątek 5 maja 2017 był szczególnym dniem dla...
Bryg. Daniel Dryniak...
28 kwietnia, tuż po godzinie 13. w Sali Obrad Urzędu...
Spotkanie w PWSW
24 kwietnia 2017 r., na zaproszenie samorządu...
Dar serca
Podzielili się wiedzą, doświadczeniem i...
Noc Muzeów 2017 w...
Serdecznie zapraszamy na Noc Muzeów, która odbędzie...
arrow_upward