Data: 06-08-2020

Wakacyjne spotkania ze strażakiem

29 lipca 2020 r. dziewczęta i chłopcy ze świetlicy "Wzrastanie" w Radymnie, uczestniczący w projekcie profilaktycznym "Wspierasz mnie, rozważniej postępuję" spotkali się ze strażakiem, który przybył na zaproszenie pani Lucyny Misińskiej.

Zdzisław Wójcik wiceprezes Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Jarosławiu, jednocześnie prezes Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK "Płomyk" przy Komendzie Miejskiej PSP w Przemyślu, w ramach zajęć profilaktycznych, omówił dzieciom i młodzieży zebranej w świetlicy w Radymnie, m. in. zagadnienia związane z bezpieczeństwem pożarowym, zasadami postępowania na wypadek powstania pożaru. Zapoznał uczestników z różnego rodzaju zagrożeniami, z jakimi mogą się spotkać np. w trakcie zabawy. Przypomniał o zakazie kąpieli w miejscach niedozwolonych. Promował ideę abstynencji od napojów alkoholowych oraz honorowego krwiodawstwa. Z dużym zaangażowaniem uświadamiał, jak ważne jest dzielenie się krwią, którą mamy w sobie, a która ratuje życie i zdrowie innych ludzi. Mówił o potrzebie oddawania tego bezcennego płynu i o tym, że często go brakuje, a zwłaszcza w okresie wakacyjnym i urlopowym. Zaznaczył, że krwi nie zastąpi żadna tabletka oraz, że tak niewiele potrzeba, żeby dać komuś szansę na życie. Poinformował, że w 2020 r. trzykrotnie odwiedził punkt krwiodawstwa w Przemyślu, a na swym koncie ma ponad 30 litrów oddanej honorowo krwi. W ramach zajęć, zorganizował konkurs wiedzy z zakresu bezpieczeństwa i krwiodawstwa. Najbardziej aktywni otrzymali różne upominki.

W drugiej części spotkania zapoznał zebranych z działaniami przemyskich ratowników, prezentując kolorowe zdjęcia szczegółowo ilustrujące omawiane zagadnienia.

4 sierpnia 2020 r. w Przemyślu, na zaproszenie trenerów pana Jacka Harłacza i pana Kamila Makary, przeprowadził podobne spotkanie edukacyjne dla zawodników UKS ORLIK PRZEMYŚL.
Warto podkreślić, że dzieci, podczas obu spotkań, bardzo angażowały się w edukację poprzez zabawę.


Tekst Zdzisław Wójcik, zdjęcia Wiktoria Wanio, Zdzisław Wójcik i Kamil Makara


NAJNOWSZE
Zapraszamy na XVI...
Po ponad roku pandemii i zrozumiałych z tego względu...
42. Ogólnopolski...
Zapraszamy na 42. Ogólnopolski Festiwal Kapel Folkloru...
III Edycja Akcji...
III Edycja Akcji Krwiodawstwa pod nazwą "Mieszkańcy...
Półkolonia letnia w...
Młodzież dopiero wróciła do nauki stacjonarnej, ale...
Kolejny Przystanek...
Zapraszamy na kolejny "Przystanek Poezja", cykliczną...


NAJPOPULARNIEJSZE
*Dzień Strażaka* w...
Piątek 5 maja 2017 był szczególnym dniem dla...
Bryg. Daniel Dryniak...
28 kwietnia, tuż po godzinie 13. w Sali Obrad Urzędu...
Spotkanie w PWSW
24 kwietnia 2017 r., na zaproszenie samorządu...
Dar serca
Podzielili się wiedzą, doświadczeniem i...
Noc Muzeów 2017 w...
Serdecznie zapraszamy na Noc Muzeów, która odbędzie...
arrow_upward