Data: 06-08-2020

Wakacyjne spotkania ze strażakiem

29 lipca 2020 r. dziewczęta i chłopcy ze świetlicy "Wzrastanie" w Radymnie, uczestniczący w projekcie profilaktycznym "Wspierasz mnie, rozważniej postępuję" spotkali się ze strażakiem, który przybył na zaproszenie pani Lucyny Misińskiej.

Zdzisław Wójcik wiceprezes Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Jarosławiu, jednocześnie prezes Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK "Płomyk" przy Komendzie Miejskiej PSP w Przemyślu, w ramach zajęć profilaktycznych, omówił dzieciom i młodzieży zebranej w świetlicy w Radymnie, m. in. zagadnienia związane z bezpieczeństwem pożarowym, zasadami postępowania na wypadek powstania pożaru. Zapoznał uczestników z różnego rodzaju zagrożeniami, z jakimi mogą się spotkać np. w trakcie zabawy. Przypomniał o zakazie kąpieli w miejscach niedozwolonych. Promował ideę abstynencji od napojów alkoholowych oraz honorowego krwiodawstwa. Z dużym zaangażowaniem uświadamiał, jak ważne jest dzielenie się krwią, którą mamy w sobie, a która ratuje życie i zdrowie innych ludzi. Mówił o potrzebie oddawania tego bezcennego płynu i o tym, że często go brakuje, a zwłaszcza w okresie wakacyjnym i urlopowym. Zaznaczył, że krwi nie zastąpi żadna tabletka oraz, że tak niewiele potrzeba, żeby dać komuś szansę na życie. Poinformował, że w 2020 r. trzykrotnie odwiedził punkt krwiodawstwa w Przemyślu, a na swym koncie ma ponad 30 litrów oddanej honorowo krwi. W ramach zajęć, zorganizował konkurs wiedzy z zakresu bezpieczeństwa i krwiodawstwa. Najbardziej aktywni otrzymali różne upominki.

W drugiej części spotkania zapoznał zebranych z działaniami przemyskich ratowników, prezentując kolorowe zdjęcia szczegółowo ilustrujące omawiane zagadnienia.

4 sierpnia 2020 r. w Przemyślu, na zaproszenie trenerów pana Jacka Harłacza i pana Kamila Makary, przeprowadził podobne spotkanie edukacyjne dla zawodników UKS ORLIK PRZEMYŚL.
Warto podkreślić, że dzieci, podczas obu spotkań, bardzo angażowały się w edukację poprzez zabawę.


Tekst Zdzisław Wójcik, zdjęcia Wiktoria Wanio, Zdzisław Wójcik i Kamil Makara


NAJNOWSZE
III Charytatywny Rajd...
III Charytatywny Rajd Rowerowy "Jedziemy dla Reni". Nie...
20. Przemyski Festiwal...
Wielcy ludzie świata kultury i sztuki, znane nazwiska...
Utrudnienia w ruchu...
W najbliższą niedzielę, 20 września br. w Przemyślu...
Poznajmy zwycięzców...
Wielkimi krokami zbliża się czternasta edycja Festiwalu...
Noc Księgarń
To będzie jedna z najpiękniejszych nocy w roku! Noc...


NAJPOPULARNIEJSZE
*Dzień Strażaka* w...
Piątek 5 maja 2017 był szczególnym dniem dla...
Bryg. Daniel Dryniak...
28 kwietnia, tuż po godzinie 13. w Sali Obrad Urzędu...
Spotkanie w PWSW
24 kwietnia 2017 r., na zaproszenie samorządu...
Dar serca
Podzielili się wiedzą, doświadczeniem i...
Noc Muzeów 2017 w...
Serdecznie zapraszamy na Noc Muzeów, która odbędzie...
arrow_upward