Data: 22-09-2020

Na bazie energii ludzkich serc

W ciągu 20 lat ofiarowali 4 205 czekolad, tj. 420,5 kg słodyczy. Ostatnia Akcja Krew-Czekolada przeprowadzona przez mundurowych w 2020 r. zaowocowała zebraniem 345 czekolad. Ale po kolei...

Nieprzerwanie od 2001 r. członkowie klubu Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża "Płomyk" działającego przy Komendzie Miejskiej PSP w Przemyślu uczestniczyli wiosną w Akcji Krew-Czekolada. Otrzymane po oddaniu krwi czekolady systematycznie zbierali. Po umówieniu się na spotkanie z dyrekcją różnych placówek opiekuńczo-wychowawczych w Przemyślu i na terenie powiatu przemyskiego, przeprowadzali w zespołach 2-3 osobowych pogadanki z dziećmi. W prezentacjach uczestniczył także personel placówek.
W 2020 r. ze względu na pandemię kwietniowe spotkania zostały przełożone na wrzesień. Tym razem pogadanki i konkursy prowadził prezes "Płomyka" Zdzisław Wójcik. 8 września w Świetlicy Socjoterapeutycznej "Perspektywa" podzielił się m.in. wiedzą na temat alarmowania służb ratowniczych, zasad postępowania w sytuacjach zagrożenia, dawstwa krwi. Przeprowadził także konkurs wiedzy na temat bezpieczeństwa pożarowego i krwiodawstwa. Podobne spotkania odbyły się 9 września w Katolickiej Świetlicy Profilaktyczno-Wychowawczej "Oratorium", a 10 września w Domu dla Dzieci "Jaś", Domu dla Dzieci "Małgosia" i Domu dla Dzieci "Maciek". Ww. placówki znajdują się w Przemyślu.
Pod koniec spotkań w każdym miejscu w imieniu Klubowiczów prezes przekazał po 115 czekolad. Osoby najbardziej zaangażowane oraz udzielające prawidłowych odpowiedzi otrzymały także m.in. figurki strażaka, kalendarze, plecaki, kalendarzyki, breloczki.
W imieniu Zarządu klubu serdecznie dziękuję Panom Komendantom za życzliwe podejście do prowadzonej akcji oraz wszystkim Klubowiczom uczestniczącym w tej akcji na przełomie ostatnich 20 lat. Bardzo dziękuję także Dyrekcjom Placówek za ciepłe przyjęcie.
Radość dzieci zawsze była ogromna. Wdzięczność za ofiarowany czas i podzielenie się doświadczeniem służby stale widać było w oczach i na twarzach młodych słuchaczy.
Ktoś powiedział: "Warto dzielić się z innymi i kochać". Pamiętajmy - ktoś, kto jest kochany staje się zdolny do niesamowitych rzeczy. Bo ma dla kogo je robić. Ma się dla kogo starać. Ma dla kogo żyć.

Tekst Zdzisław Wójcik, zdjęcia Justyna Buć, Karol Zając, Łukasz Fidor, Klaudia Tęczar, Urszula Miśko

NAJNOWSZE
Branża gastronomiczna...
Minęło dokładnie siedem miesięcy od momentu, w...
Dzień Wszystkich...
Zbliża się 1 listopada - dzień Wszystkich Świętych....
Stypendium Twórcze...
Po raz kolejny, początkiem lipca tego roku,...
UWAGA! Bezpośrednia...
Od 22 bm. bezpośrednia obsługa petentów Urzędu...
Zasady funkcjonowania...
Ze względu na to, że Przemyśl znajduje się w strefie...


NAJPOPULARNIEJSZE
*Dzień Strażaka* w...
Piątek 5 maja 2017 był szczególnym dniem dla...
Bryg. Daniel Dryniak...
28 kwietnia, tuż po godzinie 13. w Sali Obrad Urzędu...
Spotkanie w PWSW
24 kwietnia 2017 r., na zaproszenie samorządu...
Dar serca
Podzielili się wiedzą, doświadczeniem i...
Noc Muzeów 2017 w...
Serdecznie zapraszamy na Noc Muzeów, która odbędzie...
arrow_upward