Data: 27-09-2020

Nie używasz? Sprzedaj, oddaj, zamień!

.Nie używasz? Sprzedaj, oddaj, zamień! Rusza pierwsza w Przemyślu eko-szuflandia

RRR - czyli: Reduce, Reuse, Recycle to w ostatnim czasie bardzo popularne na świecie zestawienie trzech ważnych słów. Ważnych dla każdego, komu bliska jest troska o przyszłość naszej planety. A tak właściwie... o naszą przyszłość.W Polsce 3R funkcjonuje częściej jako 3U - Unikaj kupowania zbędnych rzeczy, Użyj powtórnie, Utylizuj. Zachęcanie do wdrożenia w naszym codziennym życiu tej zasady ma na celu nie tylko promocję zdrowego dla środowiska stylu życia, ale przede wszystkim przypomina o możliwości zmniejszenia ilości wytwarzanych przez nas odpadów. Czasem jest tak, że mimo szczerych chęci, z niektórych produktów nie możemy zrezygnować, a powstałe z nich odpady nie da się wykorzystać po raz kolejny - wówczas pamiętajmy o tym, by znalazły się w odpowiednim pojemniku. Tylko wtedy będą miały szansę na otrzymanie "drugiego życia".

Nasza świadomość dotycząca ekologii stale rośnie. Coraz więcej z nas bardzo odpowiedzialnie podchodzi do kwestii dbania o naturalne środowisko. W wielu miastach w Polsce i na świecie bardzo popularne są różnego rodzaju "pchle targi" czy wyprzedaż "garażowa". W naszym mieście mamy "Przemyską Giełdę Staroci", a teraz zapraszamy wszystkich przemyślan do udziału w pierwszej w nadsańskim grodzie EKO-SZUFLANDII.

W Twoich szafach zalegają dawno nie zakładane ubrania? Nie wiesz co zrobić z nietrafionym prezentem? Masz mnóstwo książek, płyt, torebek, biżuterii, zabawek, nieużywanego sprzętu AGD? Chciałbyś/chciałabyś je sprzedać, oddać albo wymienić na coś innego...? To znakomicie! Bo już w piątek, 2 października br., nadarzy się ku temu wspaniała okazja!

Tego dnia w sali gimnastycznej przy ulicy Ratuszowej 1 (budynek Urzędu Miejskiego w Przemyślu) ruszy pierwsza w naszym mieście EKO-SZUFLANDIA.

To Ty decydujesz, czy sprzedajesz, oddajesz, a może wymieniasz przyniesione przez siebie rzeczy. Ważne, aby nie wystawiać przedmiotów niebezpiecznych, niedopuszczonych do sprzedaży, wymagających koncesji lub których posiadanie jest niezgodne z prawem. Szczegóły i zasady uczestnictwa znajdują się w załączonym poniżej regulaminie.

Do zobaczenia w piątek, 2 października br. w godzinach od 16.00 do 19.00!


? Udział w Przemyskim RRR, czyli w EKO-SZUFLANDII jest bezpłatny. ?

Organizatorem wydarzenia jest Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Przemyślu. Wszelkie dodatkowe informacje udzielane są pod numerem 16 675 20 58 w. 540 lub mailowo: k.bauermaj@um.przemysl.pl

NAJNOWSZE
Branża gastronomiczna...
Minęło dokładnie siedem miesięcy od momentu, w...
Dzień Wszystkich...
Zbliża się 1 listopada - dzień Wszystkich Świętych....
Stypendium Twórcze...
Po raz kolejny, początkiem lipca tego roku,...
UWAGA! Bezpośrednia...
Od 22 bm. bezpośrednia obsługa petentów Urzędu...
Zasady funkcjonowania...
Ze względu na to, że Przemyśl znajduje się w strefie...


NAJPOPULARNIEJSZE
*Dzień Strażaka* w...
Piątek 5 maja 2017 był szczególnym dniem dla...
Bryg. Daniel Dryniak...
28 kwietnia, tuż po godzinie 13. w Sali Obrad Urzędu...
Spotkanie w PWSW
24 kwietnia 2017 r., na zaproszenie samorządu...
Dar serca
Podzielili się wiedzą, doświadczeniem i...
Noc Muzeów 2017 w...
Serdecznie zapraszamy na Noc Muzeów, która odbędzie...
arrow_upward