Data: 15-10-2020

Oddali najcenniejszy dar

W związku z epidemią koronawirusa i znacznym ograniczeniem liczby oraz częstotliwości akcji honorowego krwiodawstwa, w bankach krwi jest bardzo trudna sytuacja. Na apel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie o pilne uzupełnienie braków krwi odpowiedzieli krwiodawcy z terenu powiatu lubaczowskiego. Przy zachowaniu niezbędnych środków ochrony w Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie 8 października 2020 roku odbyła się akcja krwiodawstwa, podczas której zarejestrowało się 66 krwiodawców. Ostatecznie krew pobrana została od 57 osób. Łącznie 8 października br. krwiodawcy oddali ponad 26 litrów krwi.

Wyjątkowo organizatorami, oprócz klubu Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża "Krwinka" działającego przy MDK W Lubaczowie byli: Zarząd Powiatowy Ochotniczych Straży Pożarnych w Lubaczowie, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie oraz Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu - Oddział Lubaczów. W akcji zbiórki krwi uczestniczyli członkowie klubu HDK PCK "Krwinka", przedstawiciele jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu lubaczowskiego, strażacy z KP PSP w Lubaczowie, w tym kilku członków klubu Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża "Dar" działającego przy tej Komendzie, ratownicy medyczni pełniący na co dzień służbę w Lubaczowie oraz w podstacjach na terenie powiatu, jak również mieszkańcy Lubaczowa i okolic. Warto wspomnieć, że zarówno dla strażaków z OSP, jak i funkcjonariuszy pełniących służbę w KP PSP w Lubaczowie to już kolejna wspólna akcja krwiodawstwa w tym roku. Strażacy doskonale wiedzą, jak bardzo potrzebna jest krew, na przykład dla osób poszkodowanych w wypadkach, stąd cykliczne akcje, które są doskonałą okazją do podzielenia się tym życiodajnym płynem.

Krew to najcenniejszy dar, jaki możemy ofiarować drugiemu człowiekowi. Jednocześnie jest dowodem ludzkiej solidarności i wsparcia. To tylko dwa ukłucia, które ratują ludzkie życie. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom, tym którzy oddali krew i tym, którzy chcieli to uczynić. Wyrazy wdzięczności kierujemy również pod adresem ekipy RCKiK w Rzeszowie za fachowe i miłe podejście do krwiodawców. Naszym współorganizatorom - ratownikom medycznym z okazji przypadającego w dniu 13 października Dnia Ratownictwa Medycznego życzymy zdrowia, siły, wytrwałości oraz wszelkiej pomyślności w życiu prywatnym i zawodowym, a także satysfakcji, której źródłem jest świadomość pomagania ludziom w dramatycznych dla nich momentach życia.

Tekst Kinga Czarna, zdjęcia Kinga Czarna i archiwum autora

NAJNOWSZE
Masz problem? Zadzwoń...
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Przemyślu przy...
Rozpoczął się...
1 kwietnia 2021 r rozpoczął się Narodowy Spis...
Złoto, srebro i brąz...
26 marca na trasach przy stadionie w Kolbuszowej...
UWAGA! Zmiana...
Gmina Miejska Przemyśl jako organizator publicznego...
Czy wiecie, że...
Czy wiecie, że Centrum Kulturalne w tym roku świętuje...


NAJPOPULARNIEJSZE
*Dzień Strażaka* w...
Piątek 5 maja 2017 był szczególnym dniem dla...
Bryg. Daniel Dryniak...
28 kwietnia, tuż po godzinie 13. w Sali Obrad Urzędu...
Spotkanie w PWSW
24 kwietnia 2017 r., na zaproszenie samorządu...
Dar serca
Podzielili się wiedzą, doświadczeniem i...
Noc Muzeów 2017 w...
Serdecznie zapraszamy na Noc Muzeów, która odbędzie...
arrow_upward