Data: 27-11-2020

Zmiany w covidowych obostrzeniach od 28 listopada

26 listopada ukazało się rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Zgodnie z jego zapisami od 28 listopada wchodzą w życie nowe obostrzenia związane z panującą epidemią, inne dotychczas obowiązujące są modyfikowane, przedłużone zostaje działanie części funkcjonujących.

Zgodnie z rozporządzeniem:

przywrócona zostaje możliwość funkcjonowania sklepów i usług w galeriach i parkach handlowych w ścisłym reżimie sanitarnym, z wyłączeniem działalności polegającej na prowadzeniu sal zabaw. W sklepach i galeriach handlowych będzie obowiązywał limit osób - maksymalnie 1 osoba na 15 m kwadratowych. Nadal będą obwiązywać od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-12.00 tzw. godziny dla seniorów (z wyjątkiem Wigilii).
imprezy organizowane w domu będą mogły się odbywać z udziałem maksymalnie 5 osób (do limitu tego nie będzie się wliczało osoby zapraszającej na imprezę oraz osób, które wspólnie mieszkają lub gospodarują z tą osobą). Zakazane są wesela, komunie i konsolacje.
biblioteki publiczne i naukowe będą mogły prowadzić działalność przy zachowaniu limitu 1 osoby na 15 m kwadratowe powierzchni przeznaczonej do udostępniania zbiorów.
kasyna oraz obiekty działalności związanej z eksploatacją automatów do gier hazardowych na monety - mogą prowadzić działalność przy zachowaniu zasad 1 osoba na 15 m2 powierzchni dostępnej dla klientów i zachowanie odległości 1,5 m.
utrzymano nakaz zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej i utrzymywanie dystansu 1,5 m od innych. Utrzymano też ograniczenia w przemieszczaniu się dzieci i młodzieży poniżej 16. roku życia. Od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00 mogą poruszać się jedynie z rodzicem lub opiekunem prawnym.
nadal obowiązują dotychczasowe ograniczenia liczby osób w transporcie publicznym. W zgromadzeniu może uczestniczyć maksymalnie 5 osób.
salony fryzjerskie i kosmetyczne funkcjonują w reżimie sanitarnym - co najmniej 1,5 m odległości między stanowiskami oraz nie więcej niż jedna osoba na jedno stanowisko obsługi z wyjątkiem obsługi.
zawieszona jest działalność kin, parków rozrywki, hoteli (z wyjątkiem podróży służbowych), siłowni, klubów fitness, aquaparków, dyskotek i klubów nocnych. Gastronomia może serwować posiłki wyłącznie "na wynos" i "na dowóz".
wydarzenia sportowe mogą być organizowane wyłącznie bez udziału publiczności.
wyciągi narciarskie i wypożyczalnie sprzętu mają możliwość działalności, z zachowaniem reżimu sanitarnego.

NAJNOWSZE
Konkurs z okazji Dnia...
WYGRAJ KARTY PODARUNKOWE W KONKURSIE Z OKAZJI DNIA BABCI...
Turniej Piłkarski...
Mimo mroźnej aury najmłodsi przemyscy futboliści nie...
Konkurs fotograficzny...
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK jest...
Kolejny etap...
Rozpoczął się proces powszechnych szczepień przeciw...
Ferie on-line z Muzeum
Jak co roku Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej zaprasza...


NAJPOPULARNIEJSZE
*Dzień Strażaka* w...
Piątek 5 maja 2017 był szczególnym dniem dla...
Bryg. Daniel Dryniak...
28 kwietnia, tuż po godzinie 13. w Sali Obrad Urzędu...
Spotkanie w PWSW
24 kwietnia 2017 r., na zaproszenie samorządu...
Dar serca
Podzielili się wiedzą, doświadczeniem i...
Noc Muzeów 2017 w...
Serdecznie zapraszamy na Noc Muzeów, która odbędzie...
arrow_upward