Data: 16-02-2021

Wojewódzki Szpital im. Św. Ojca Pio w Przemyślu z pierwszym oddziałem klinicznym

Oddział ginekologiczno-położniczy z pododdziałem ginekologii onkologicznej został pierwszym w naszym szpitalu oddziałem klinicznym. 12 lutego br. w Rzeszowie została podpisana umowa Wojewódzkiego Szpitala im. św. Ojca Pio w Przemyślu z Uniwersytetem Rzeszowskim.


Podpisanie umowy pomiędzy uniwersytetem a podległym samorządowi województwa placówkom odbyło się w sali audytoryjnej urzędu marszałkowskiego. Wydarzenie - choć krótkie i skromne w formie - jest bardzo istotne dla kształcenia przyszłych medyków, dla UR oraz dla szpitali.W obecności marszałka województwa Władysława Ortyla, umowy parafowali: rektor uczelni prof. dr hab. Sylwester Czopek oraz dyrektorzy Klinicznych Szpitali Wojewódzkich nr 1 i nr 2 w Rzeszowie, Wojewódzkiego Szpitala im. św. Ojca Pio w Przemyślu oraz Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie.


Rzeszowskie szpitale prowadzą współpracę z uniwersytetem od 2013 r., a pogotowie od 2019 r. Natomiast szpital w Przemyślu dołącza do tego grona dzisiaj. W naszej placówce współpraca dotyczy oddziału ginekologiczno-położniczego.

Zawarte z pozostałymi placówkami umowy wymagały aktualizacji i dostosowania do obecnych warunków (związanych choćby z pandemią, a także finansami), stąd konieczność podpisania nowych kontraktów pomiędzy instytucjami.

- Cieszymy się, że jest kontynuacja umów ze szpitalami w Rzeszowie, ale też że dołącza do tego grona szpital wojewódzki w Przemyślu. Kształcenie studentów jest naszą wielką troską. Chcielibyśmy, aby ilość lekarzy, ich kompetencje rosły, a tego nie osiągniemy bez współpracy z Uniwersytetem Rzeszowskim - mówił marszałek Władysław Ortyl.

Z ramienia Wojewódzkiego Szpitala im. Św. Ojca Pio w Przemyślu umowę podpisała dyrektor dr nauk o zdrowiu Barbara Stawarz.

- Cieszymy się, że szpital w Przemyślu może dzisiaj dołączyć do grupy szpitali, które współpracują z Uniwersytetem Rzeszowskim. Będzie to współpraca w ramach oddziału ginekologiczno-położniczego. Dziękujemy za możliwość uczestniczenia w tej współpracy naukowej - powiedziała Barbara Stawarz.

Szefowa szpitala zwróciła uwagę, że przemyska ginekologia od początku pandemii działa w formie hybrydowej i przyjmuje pacjentki zarówno z koronawirusem, jak i niezakażone. Przypomniała też, że w aktualnym rankingu "Rodzić po ludzku" oddział zajmuje wysokie 3. Miejsce wśród wszystkich szpitali w województwie.

- Opinie pacjentek o tym oddziale są bardzo dobre, dlatego bardzo się cieszę, że będziemy współpracować i rozwijać się naukowo - podkreśliła.


Oddziałem ginekologiczno-położniczym z pododdziałem ginekologii onkologicznej od wielu lat kieruje prof. dr hab. Grzegorz Raba, który zawodowo jest związany również z Uniwersytetem Rzeszowskim, gdzie kieruje katedrą położnictwa.

NAJNOWSZE
Masz problem? Zadzwoń...
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Przemyślu przy...
Rozpoczął się...
1 kwietnia 2021 r rozpoczął się Narodowy Spis...
Złoto, srebro i brąz...
26 marca na trasach przy stadionie w Kolbuszowej...
UWAGA! Zmiana...
Gmina Miejska Przemyśl jako organizator publicznego...
Czy wiecie, że...
Czy wiecie, że Centrum Kulturalne w tym roku świętuje...


NAJPOPULARNIEJSZE
*Dzień Strażaka* w...
Piątek 5 maja 2017 był szczególnym dniem dla...
Bryg. Daniel Dryniak...
28 kwietnia, tuż po godzinie 13. w Sali Obrad Urzędu...
Spotkanie w PWSW
24 kwietnia 2017 r., na zaproszenie samorządu...
Dar serca
Podzielili się wiedzą, doświadczeniem i...
Noc Muzeów 2017 w...
Serdecznie zapraszamy na Noc Muzeów, która odbędzie...
arrow_upward