Data: 13-10-2021

Edukacja i zabawa

26 sierpnia 2021 r., na zaproszenie Ruchu Apostolstwa Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej, a dokładnie ks. Jakuba Zborowskiego - kierownika turnusu, do Ośrodka Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży"Nadzieja" w Wybrzeżu koło Dubiecka w powiecie przemyskim przyjechali strażacy: Zdzisław Wójcik prezes klubu Honorowych Dawców Krwi PCK "Płomyk" przy Komendzie Miejskiej PSP w Przemyślu oraz Konrad Szpunar pełniący służbę w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w tym mieście.

W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich służbą. Dziewczynki dowiedziały się m.in. w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani np. do wypadków drogowych.
Następnie Z. Wójcik przeprowadził konkurs wiedzy na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa oraz krwiodawstwa. Za prawidłowe odpowiedzi były nagrody i upominki. Było też wiele radości. K. Szpunar zaprezentował zebranym w sali konferencyjnej m.in. ubranie specjalne, wyposażenie osobiste. Uczestnicy rekolekcji mogli też obejrzeć pokaz udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy i wziąć w nim udział.
Druga część spotkania, trwającego łącznie ponad dwie godziny, odbyła się pod "grzybkiem". Dużo pytań, po obu częściach, ku radości prelegentów, skierowanych zostało właśnie do nich.
Jestem wdzięczny ks. Jakubowi za zaproszenie nas. Dziękuję również za duże zaangażowanie ze strony 30 uczestników i okazane wsparcie przez 6 animatorów. Cieszy fakt, że w całym spotkaniu ww. uczestniczyli z ogromnym zainteresowaniem. Na zakończenie ks. Jakub, animatorzy i wszyscy rekolekcjoniści podziękowali strażakom za ciekawe przedstawienie ich zawodu. Do zobaczenia za rok.


Tekst Zdzisław Wójcik, zdjęcia Konrad Szpunar i Zdzisław Wójcik


NAJNOWSZE
Święto podkarpackich...
We wtorek, 21 maja 2024 r. w Dubiecku odbyły się...
XIX Święto Fajki -...
Przemyska fajka stała się naszym produktem regionalnym...
SPOTKANIE ZE...
6 czerwca 2024 r. w Szkole Podstawowej im....
Odrobina radości
29 maja 2024 r. z okazji Dnia Dziecka, z młodymi...
LICYTACJA DLA...
Zachęcam do licytacji Licytacje dla Grzegorza -...


NAJPOPULARNIEJSZE
*Dzień Strażaka* w...
Piątek 5 maja 2017 był szczególnym dniem dla...
Bryg. Daniel Dryniak...
28 kwietnia, tuż po godzinie 13. w Sali Obrad Urzędu...
Spotkanie w PWSW
24 kwietnia 2017 r., na zaproszenie samorządu...
Dar serca
Podzielili się wiedzą, doświadczeniem i...
Noc Muzeów 2017 w...
Serdecznie zapraszamy na Noc Muzeów, która odbędzie...
arrow_upward