Data: 18-04-2023

Pomóżmy! Pani Janina ma 385 złotych na życie.

Wolontariuszka "Szlachetnej Paczki" z Przemyśla Karolina Majgier zainicjowała akcję pomocy dla pani Janiny, mieszkającej w jednej z miejscowości w powiecie przemyskim. - Jej sytuacja życiowa jest dramatyczna. Wierzę, że nasza społeczność jest w stanie się zmobilizować i pomóc tej kobiecie!

Karolina Majgier od wielu lat jest członkinią znakomicie działającej przemyskiej ekipy "Szlachetnej Paczki". Podczas zakończonej kilkanaście tygodni temu tegorocznej edycji natknęła się na dramatyczną sytuację pani Janiny.

- Pani Janina to starsza, samotna i schorowana osoba, której życie nigdy nie rozpieszczało i napisało dla niej okrutny scenariusz. Jedynymi towarzyszami jej życia są jej emerytowany już pies, a także kot. Każdy dzień to dla niej walka o przetrwanie! Jedynym źródłem dochodu jest zasiłek okresowy w wysokości 385 zł. Po odliczeniu kosztów utrzymania na życie zostaje jej w miesiącu naprawdę niewiele - wyjaśniła K. Majgier.


Pani Janina jeszcze nie osiągnęła wieku emerytalnego, więc na emeryturę nie ma co liczyć. Przy 385 zł miesięcznie kupienie żywność to dla niej nie lada wyzwanie przy dzisiejszej inflacji.

- Pani Janina nie leczy się, nie ma bowiem na to zwyczajnie pieniędzy, a wyjazd do miasta to dla niej duże przedsięwzięcie i obciążenie finansowe, pomimo niewielkiej odległości. Jest skromną osobą, wdzięczną za każdą, nawet minimalną pomoc czy też rozmowę.

Warunki mieszkaniowe nie należą do najlepszych. Mieszka w starym rozpadającym się domu, w którym stolarka okienna jest w opłakanym stanie. Dom wymaga natychmiastowego remontu. Dzięki pomocy udało się na razie wymienić jedno z okien. O wodzie w kranie może tylko pomarzyć! Tak samo jak i o łazience czy też toalecie i pralce.

Posiada starą studnię, która nadaje się tylko i wyłącznie do remontu. Stamtąd czerpie jednak wodę. Przez dźwiganie wiader nabawiła się przepukliny pępkowej. Jest świeżo po operacji. Wierzę, że po raz kolejny nie zawiedziemy. Że nasza społeczność jest w stanie się zmobilizować i pomóc tej kobiecie. Każda złotówka się liczy! Pomóżmy pani Janinie wyremontować jej dom oraz zapewnić godne życie - podsumowała K. Majgier.


2 kwietnia br. rozpoczęła się zbiórka żywności dla pani Janiny. A zainicjowana przez K. Majgier akcja pomocy z przeznaczeniem na remont domu kobiety rozkręca się.

Potrzeba 20 tys. zł, tuż przed świętami na koncie było ponad 7 tys. zł. Zbiórka prowadzona jest na stronie www.zrzutka.pl. Kto chciałby pomóc, może wpłacić dowolną kwotę. Jak wspomniała wolontariuszka "Szlachetnej Paczki" z Przemyśla, każda złotówka się liczy!

NAJNOWSZE
26 lipca 2024 | 21.00...
Miłośnicy kina na wolnym powietrzu, zwanego czasem...
To niezwykli strażacy
Z przedstawicielami reprezentacji Komendy Miejskiej PSP...
Już 20 lipca...
Przedstawiamy Państwu ofertę wakacyjnych inicjatyw PBP...
"Wyjątkowy prezent" w...
Organizujemy wydarzenie dnia 14.09.2024, pt. "Wyjątkowy...
IV akcja zbiórki krwi
Od 1 do 30 czerwca 2024 r. trwała IV Akcja Krwiodawstwa...


NAJPOPULARNIEJSZE
*Dzień Strażaka* w...
Piątek 5 maja 2017 był szczególnym dniem dla...
Bryg. Daniel Dryniak...
28 kwietnia, tuż po godzinie 13. w Sali Obrad Urzędu...
Spotkanie w PWSW
24 kwietnia 2017 r., na zaproszenie samorządu...
Dar serca
Podzielili się wiedzą, doświadczeniem i...
Noc Muzeów 2017 w...
Serdecznie zapraszamy na Noc Muzeów, która odbędzie...
arrow_upward