Data: 16-06-2024

XIX Święto Fajki - Fajka Francuska "Viva la pipe"

Przemyska fajka stała się naszym produktem regionalnym podobnie jak forty Twierdzy Przemyśl, czy tradycje ludwisarskie, które są naszym atutem i znakiem rozpoznawalnym Przemyśla. Głównym celem imprezy jest promocja miasta jako stolicy Polskiej Fajki, a tym samym upowszechnianie przemyskiego rękodzieła artystycznego o przeszło 150-letniej nieprzerwalnej tradycji.


W programie tradycyjnie już parada ulicami miasta pod Muzeum Dzwonów i Fajek, gdzie nastąpi uroczysta inauguracja imprezy poprzez rozpalenie ognia w cybuchu pomnika fajki - ławeczki. Każdego roku staramy się prezentować zróżnicowane "fajkowe" klimaty i tak podczas ubiegłorocznej edycji impreza odbyła się pod hasłem fajki czeskiej, tym razem tematyka Święta Fajki wprowadzi nas w klimat FAJKI FRANCUSKIEJ. Tegoroczną paradę poprowadzą ulubieni przez wszystkich dudziarze z Częstochowa Pipes & Drums, szczudlarze, kuglarze, mimowie w odpowiedniej stylizacji nawiązującej do tegorocznej edycji fajki francuskiej oraz miłośnicy rzemiosła fajczarskiego. Cała grupa, przejdzie ulicami miasta, w sposób teatralny "odgrywając" swoje role. W wyznaczonych miejscach pojawią się pokazy z ogniem, trochę cyrku i teatru.

Na przemyskim Rynku odbędzie się międzynarodowy kiermasz fajkowy, gdzie na licznych straganach każdy będzie mógł obejrzeć najpiękniejsze i najbardziej wymyślne fajki, które będzie można zakupić bądź zamówić. Lokalni artyści, rzemieślnicy i wytwórcy zaprezentują również rękodzieła innego rodzaju... a jeśli rękodziełem można nazwać wytwór sztuki kulinarnej, to zapraszam na degustację serów i win.
A na zakończenie imprezy koncerty zespołów: Wojtek Szumański, Cyrk Deriglasoff i JELONEK.

NAJNOWSZE
26 lipca 2024 | 21.00...
Miłośnicy kina na wolnym powietrzu, zwanego czasem...
To niezwykli strażacy
Z przedstawicielami reprezentacji Komendy Miejskiej PSP...
Już 20 lipca...
Przedstawiamy Państwu ofertę wakacyjnych inicjatyw PBP...
"Wyjątkowy prezent" w...
Organizujemy wydarzenie dnia 14.09.2024, pt. "Wyjątkowy...
IV akcja zbiórki krwi
Od 1 do 30 czerwca 2024 r. trwała IV Akcja Krwiodawstwa...


NAJPOPULARNIEJSZE
*Dzień Strażaka* w...
Piątek 5 maja 2017 był szczególnym dniem dla...
Bryg. Daniel Dryniak...
28 kwietnia, tuż po godzinie 13. w Sali Obrad Urzędu...
Spotkanie w PWSW
24 kwietnia 2017 r., na zaproszenie samorządu...
Dar serca
Podzielili się wiedzą, doświadczeniem i...
Noc Muzeów 2017 w...
Serdecznie zapraszamy na Noc Muzeów, która odbędzie...
arrow_upward