Data: 09-02-2019

Dobro jest w nas

31 stycznia 2019 r. w Bursie Międzyszkolnej w Jarosławiu odbyło się spotkanie promujące ideę honorowego dawstwa krwi, dawstwa organów i szpiku oraz szeroko rozumianej pomocy drugiemu człowiekowi.

Prelegentem był Zdzisław Wójcik wiceprezes Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Jarosławiu, jednocześnie prezes klubu Honorowych Dawców Krwi PCK "Płomyk" przy Komendzie Miejskiej PSP w Przemyślu. W swoim ciekawym i nieszablonowym wystąpieniu przekazał informacje o zasadach oddawania krwi. Zwrócił również uwagę na potrzebę otwartości na innych ludzi i nieograniczania się w niesieniu pomocy. Zaznaczył, że każdy z nas może w którymś momencie życia potrzebować krwi lub organu do przeszczepu.

Wychowankowie z zainteresowaniem wysłuchali opowieści o różnych akcjach ratowniczych, w których Z. Wójcik wraz z kolegami brał udział. Na dowód swych słów prezentował plansze ze zdjęciami odzwierciedlającymi działania strażaków. Fotografie wywarły spore wrażenia na odbiorcach. Przestrzegł tym samym przed brawurą i skutkami lekkomyślności młodych kierowców.

Wystąpienie było bardzo bogate w treści dotyczące zachowania bezpieczeństwa nad wodą, na dyskotekach i imprezach. Prelegent zwrócił również uwagę na potrzebę wzajemnego szacunku, przestrzegania zasad etycznych, a także służenia sobie bezinteresowną, wzajemną pomocą w różnych sytuacjach życiowych. Przybliżył również swoje wartości wspierane autorytetami świętych Jana Pawła II i o. Maksymiliana Marii Kolbego.

Z. Wójcik poprowadził spotkanie w atrakcyjny sposób. Przed omówieniem kolejnego zagadnienia ogłaszał minikonkurs z nagrodami.
Organizatorem spotkania była wychowawczyni Alicja Wielgos, odpowiedzialna w Bursie za promocję honorowego krwiodawstwa.


Tekst Alicja Wielgos, zdjęcia Sofia Humenchuk

NAJNOWSZE
Zgłoś, nie wychodź
Jeśli kupujecie lub sprzedajecie auto, powinniście...
Nowe zasady...
27 maja na konferencji prasowej premier Mateusz...
Uwaga, Przemyśl!...
Outside Casting Agency poszukuje statystów z Przemyśla...
Fundacja "Dr Clown"...
Zadzwoń po uśmiech! Fundacja "Dr Clown" wspiera...
Poezja w sieci
Centrum Kulturalne w Przemyślu, pragnie zaprosić na...


NAJPOPULARNIEJSZE
*Dzień Strażaka* w...
Piątek 5 maja 2017 był szczególnym dniem dla...
Bryg. Daniel Dryniak...
28 kwietnia, tuż po godzinie 13. w Sali Obrad Urzędu...
Spotkanie w PWSW
24 kwietnia 2017 r., na zaproszenie samorządu...
Dar serca
Podzielili się wiedzą, doświadczeniem i...
Noc Muzeów 2017 w...
Serdecznie zapraszamy na Noc Muzeów, która odbędzie...
arrow_upward