Data: 09-02-2019

Dobro jest w nas

31 stycznia 2019 r. w Bursie Międzyszkolnej w Jarosławiu odbyło się spotkanie promujące ideę honorowego dawstwa krwi, dawstwa organów i szpiku oraz szeroko rozumianej pomocy drugiemu człowiekowi.

Prelegentem był Zdzisław Wójcik wiceprezes Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Jarosławiu, jednocześnie prezes klubu Honorowych Dawców Krwi PCK "Płomyk" przy Komendzie Miejskiej PSP w Przemyślu. W swoim ciekawym i nieszablonowym wystąpieniu przekazał informacje o zasadach oddawania krwi. Zwrócił również uwagę na potrzebę otwartości na innych ludzi i nieograniczania się w niesieniu pomocy. Zaznaczył, że każdy z nas może w którymś momencie życia potrzebować krwi lub organu do przeszczepu.

Wychowankowie z zainteresowaniem wysłuchali opowieści o różnych akcjach ratowniczych, w których Z. Wójcik wraz z kolegami brał udział. Na dowód swych słów prezentował plansze ze zdjęciami odzwierciedlającymi działania strażaków. Fotografie wywarły spore wrażenia na odbiorcach. Przestrzegł tym samym przed brawurą i skutkami lekkomyślności młodych kierowców.

Wystąpienie było bardzo bogate w treści dotyczące zachowania bezpieczeństwa nad wodą, na dyskotekach i imprezach. Prelegent zwrócił również uwagę na potrzebę wzajemnego szacunku, przestrzegania zasad etycznych, a także służenia sobie bezinteresowną, wzajemną pomocą w różnych sytuacjach życiowych. Przybliżył również swoje wartości wspierane autorytetami świętych Jana Pawła II i o. Maksymiliana Marii Kolbego.

Z. Wójcik poprowadził spotkanie w atrakcyjny sposób. Przed omówieniem kolejnego zagadnienia ogłaszał minikonkurs z nagrodami.
Organizatorem spotkania była wychowawczyni Alicja Wielgos, odpowiedzialna w Bursie za promocję honorowego krwiodawstwa.


Tekst Alicja Wielgos, zdjęcia Sofia Humenchuk

NAJNOWSZE
Ruszył plebiscyt...
Metropolia, urokliwa wieś czy malownicze miasteczko? To...
IMPREZY CENTRUM...
14.07 - Plac obok TCK w Tryńczy Spotkania Biesiadne -...
21 czerwca 2019 r. - I...
Organizatorem I Zamkowej Nocy Bluesowej było Przemyskie...
Tydzień Pozytywnych...
Tego lata na przemyskim Rynku będzie miało miejsce...
Znamy datę...
Na konferencji prasowej (19 czerwca) Prezydent Wojciech...


NAJPOPULARNIEJSZE
*Dzień Strażaka* w...
Piątek 5 maja 2017 był szczególnym dniem dla...
Bryg. Daniel Dryniak...
28 kwietnia, tuż po godzinie 13. w Sali Obrad Urzędu...
Spotkanie w PWSW
24 kwietnia 2017 r., na zaproszenie samorządu...
Dar serca
Podzielili się wiedzą, doświadczeniem i...
Noc Muzeów 2017 w...
Serdecznie zapraszamy na Noc Muzeów, która odbędzie...
arrow_upward