Data: 12-02-2019

Prekursorska futbolowa współpraca Przemyśla i Krakowa.

Klub Futbolu Amerykańskiego Przemyśl Bears nawiązał współpracę z jedną z czołowych drużyn w naszym kraju- Kraków Football Kings.

Zespół ze stolicy małopolski w ubiegłym roku po zaciętym sezonie wdarł się przebojem do czołówki ligi. Juniorzy w rozgrywkach ogólnopolskich od lat zajmują miejsca medalowe. Sztab trenerski, jako jedyny w Polsce, w okresie poprzedzającym każdy sezon, wyjeżdża na obozy szkoleniowe do Stanów Zjednoczonych Ameryki na zaproszenie zaprzyjaźnionej drużyny Ohio Northern Polar Bears.

Kultura pracy, profesjonalizm, osiągane wyniki przez Kraków Kings są godne pozazdroszczenia. Ze sztabem trenerskim w osobach Zygmunta Łodzińskiego i Łukasza Niedzielskiego znam się z czasów studenckich, w których graliśmy w jednym klubie. Trudno w Polsce szukać lepszego duetu polskich trenerów -­ stwierdza Bartosz Wardęga, prezes Bears.

Niedźwiedzie i Królowie do niedawna rywalizowali na boisku zarówno na szczeblu juniorskim jak i seniorskim.

Nasz program juniorski opierał się od początku na współpracy z innymi drużynami. Najpierw z Aviators Mielec, a częściowo również z Kings. W jednym z sezonów nasi gracze wchodzili w skład młodzieżówki z Krakowa. Procesem naturalnym w Przemyślu jest również migracja do większych ośrodków akademickich. Naszym zawodnikom zawsze było po drodze z Krakowem- ­żartuje Wardęga.


W szeregach drużyny z małopolski występują Gracjan Kotecki, Karol Mazurek oraz Jakub Humięcki. Jeszcze do niedawna jednym z czołowych skrzydłowych w Krakowie był Beniamin Iwanicki. Wszyscy są wychowankami Przemyśl Bears. Współpraca pomiędzy zespołami nie ma polegać jedynie na ułatwieniach w transferach zawodniczych.


Przez ostatnie kilka dni nasz sztab trenerski uczestniczył w obozie przygotowawczym Kings. To kilkadziesiąt godzin spędzonych na treningach, analizie video oraz spotkaniach dotyczących poszczególnych aspektów gry. W każdym sporcie trzeba na bieżąco wzbogacać swój warsztat. My chcieliśmy się uczyć od najlepszych i dzięki nawiązaniu współpracy z Krakowem będziemy mieli taką możliwość- zapewnia Bartosz Kościółko, główny trener Niedźwiedzi.

Drużyna z małopolski jest w trakcie ostatniej fazy przygotowań do startu sezonu. Zwieńczeniem obozu przygotowawczego był mecz kontrolny z węgierską drużyną Gyor Sharks.


Było mi bardzo miło gościć na obozie trenerów z Przemyśla, którzy wspierali nas w prowadzeniu treningów i analizie wideo. Uważam że brakuje tego typu inicjatyw w Polsce, a takie okazje są wartościowe dla obydwu stron. Cieszę się że Przemyśl chce się rozwijać, tak jak my staramy się to robić uczestnicząc w różnych projektach szkoleniowych- stwierdza Zygmunt Łodziński, trener główny Kraków Kings

W ciągu najbliższego roku, oprócz wymiany doświadczeń na poziomie sztabów trenerskich, zostaną również zorganizowanie obozy szkoleniowych dla zawodników.

NAJNOWSZE
110 Lecie powstanie...
W sobotę 7 września o godzinie 12:00 mecz Polonia...
II Festiwal Kawy w...
Już po raz drugi w Przemyślu, w unikatowej scenerii...
Kalendarz imprez...
6 września (piątek), godz. 11.00 Otwarcie wystawy...
Obchody 200-lecia...
Zarzecka społeczność zaprasza na wyjątkowe...
ANOTHER PINK FLOYD...
Już czas aby zaprosić na fantastyczne plenerowe...


NAJPOPULARNIEJSZE
*Dzień Strażaka* w...
Piątek 5 maja 2017 był szczególnym dniem dla...
Bryg. Daniel Dryniak...
28 kwietnia, tuż po godzinie 13. w Sali Obrad Urzędu...
Spotkanie w PWSW
24 kwietnia 2017 r., na zaproszenie samorządu...
Dar serca
Podzielili się wiedzą, doświadczeniem i...
Noc Muzeów 2017 w...
Serdecznie zapraszamy na Noc Muzeów, która odbędzie...
arrow_upward