Data: 03-04-2019

Wiosenna akcja szczepienia lisów 2019

W czwartek, a dokładnie 4 kwietnia, rozpocznie się wiosenna akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie. Akcja obejmie całe województwo i potrwa do 13 kwietnia.

Podkarpacki Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje o planowanej akcji. Szczepionki będą zawarte w aluminiowo - plastikowym pojemniku ukrytych w przynętach wydzielających specyficzny zapach wabiący lisy. W związku z tym pojawił się apel o to, by nie dotykać przynęt. W przeciwnym razie nie będą przyjmowane przez lisy.

Co ważne, kontakt człowieka z przynętą wymaga konsultacji medycznej. Zaleca się, by w czasie trwania szczepień i 14 dni po zakończeniu akcji trzymać mięsożerne zwierzęta domowe w zamknięciu.

Szczepionki będą zrzucane z samolotów oraz wykładane ręcznie w okolicach zabudowań. Akcja potrwa do 13 kwietnia i jak mówi Dariusz
Reguła, inspektor z wydziału ochrony środowiska Urzędu Miasta Rzeszowa, to rutynowe działania, które mają wyeliminować choroby przenoszone przez te zwierzęta:

- Oprócz wścieklizny lisy przenoszą jeszcze dwie choroby. Na skórze występuje tzw. świerzb. Wygląd lisa wtedy jest taki,jakby był bardzo chory. I druga choroba to bąblownica.

NAJNOWSZE
Nowe połączenia PKP...
PKP Intercity rozszerza siatkę połączeń...
Kalendarz imprez...
2 maja (czwartek), godz. 18.00 Koncert Wiosenny chóru...
PLUSZAKI DLA AUTYZMU
RUSZAMY Z KOLEJNĄ AKCJĄ Tym razem wspólnie z...
Kwiecista droga,...
W kalendarzu pojawia się coraz więcej dni, które są...


NAJPOPULARNIEJSZE
*Dzień Strażaka* w...
Piątek 5 maja 2017 był szczególnym dniem dla...
Bryg. Daniel Dryniak...
28 kwietnia, tuż po godzinie 13. w Sali Obrad Urzędu...
Spotkanie w PWSW
24 kwietnia 2017 r., na zaproszenie samorządu...
Dar serca
Podzielili się wiedzą, doświadczeniem i...
Noc Muzeów 2017 w...
Serdecznie zapraszamy na Noc Muzeów, która odbędzie...
arrow_upward