Data: 05-07-2019

Liczne nagrody Koralika w Hiszpanii

Zespół Taneczny "Koralik" z Centrum Kulturalnego w Przemyślu w dniach 23 czerwca - 1 lipca brał udział w Międzynarodowym Festiwalu Talentów Top Art Festival "La Costa Musical" w Costa Brava w Hiszpanii. Brały w nim udział najlepsze formacje taneczne z Polski i Hiszpanii, a nasz zespół powrócił z niego z licznymi nagrodami.


Podczas festiwalu Koralik zaprezentował dwa układy taneczne "Tajemnica katedry Notre Dame" i "Pragnienie wolności", a tancerki zespołu wystąpiły w kategoriach solo i duet. Dodajmy, że prezentacje konkursowe i gala odbywały się w pięknej sali koncertowej Gran Casino w Lloret de Mar.

Zespół powrócił z Hiszpanii z wieloma nagrodami: Grand Prix, najlepszy choreograf dla Doroty Pantuły-Ferlejko, I miejsce dla tancerek - solistki Nikoli Palko za układ "Tęsknota nie mija" oraz duetu Darii Strzępek i Natalii Palko za układ "Dwa żywioły".

Ponadto "Koralik" został nominowany do udziału w przyszłym roku w zagranicznym międzynarodowym festiwalu, a Nikola Palko za rolę Esmeraldy w układzie "Tajemnica katedry Notre Dame" otrzymała zaproszenie do udziału w warsztatach w szkole baletowej w Barcelonie.

W ramach festiwalu zespół uczestniczył także w warsztatach z tańca współczesnego, hip hopu i street dance prowadzonych przez tancerza szkoły baletowej w Barcelonie Ricardo Bravo. Miał też zaszczyt uczestniczyć w pokazie i warsztatach tańca flamenco, które poprowadził sam mistrz Jose Leon.

Oprócz udziału w konkursie "Koralik" zwiedził Barcelonę, był w parku wodnym Marineland, a także odwiedził w Paryżu Park Disneyland oraz Park Asterix. A z samego festiwalu zespół powrócił z jeszcze większą mobilizacją do dalszej pracy.

NAJNOWSZE
630 lat temu Przemyśl...
...W troskliwości naszej, starając się o to, by miasto...
Przekazanie nowego...
7 października 2019 r. w Orzechowcach odbyła się...
Wybory parlamentarne 2019
Wybory parlamentarne 2019 już w tę niedzielę (13...
Zamkowe Zaduszki -...
Organizowane co roku przez Przemyskie Centrum Kultury i...
Kolejny triumf...
Badmintoniści wrócili z VII Podkarpackiego Turnieju...


NAJPOPULARNIEJSZE
*Dzień Strażaka* w...
Piątek 5 maja 2017 był szczególnym dniem dla...
Bryg. Daniel Dryniak...
28 kwietnia, tuż po godzinie 13. w Sali Obrad Urzędu...
Spotkanie w PWSW
24 kwietnia 2017 r., na zaproszenie samorządu...
Dar serca
Podzielili się wiedzą, doświadczeniem i...
Noc Muzeów 2017 w...
Serdecznie zapraszamy na Noc Muzeów, która odbędzie...
arrow_upward