Data: 11-02-2020

Z miłości do dzieci, z miłości do sztuki - rodzinne Boże Narodzenie w Leśnej Stajence

W połowie stycznia 2020 r., w Sali Rycerskiej powstającego w Przemyślu Centrum Opiekuńczo-Hospicyjnego BETANIA odbyły się noworoczne jasełka pt. "Boże Narodzenie w Leśnej Stajence", a to wszystko za sprawą Amatorskiego Teatru Przedszkola "Kraina Marzeń" w Buszkowicach. Przedstawienie było wyjątkowe, ponieważ w poszczególne role wcielili się rodzice przedszkolaków. Nie zabrakło wspaniałej narracji, oprawy muzycznej, dopracowanej choreografii oraz scenografii i barwnych kostiumów.
Wydarzenie, na które zostały zaproszone dzieci wraz ze swoimi rodzicami i dziadkami oficjalnie otworzyła dyrektorka przedszkola - Pani Alicja Tabinowska. Serdecznie powitała licznie zgromadzoną na sali publiczność oraz podziękowała rodzicom i nauczycielom za udział w tym wspaniałym przedsięwzięciu, które miało swoją premierę w grudniu, na przedszkolnej scenie. Następnie głos zabrał Ksiądz Prałat - Józef Bar, Prezes Rycerskiego i Szpitalnego Bractwa im. św. Łazarza z Jerozolimy - Stowarzyszenia Katolickiego, dzięki któremu ta wyjątkowa inscenizacja mogła być zaprezentowana w Sali Rycerskiej powstającego hospicjum. Prałat w szczególności przywitał przybyłe dzieci i pogratulował im wspaniałych, zdolnych rodziców - aktorów, którzy zechcieli zaangażować się w stworzenie tak pięknego dzieła oraz złożył wszystkim gościom życzenia noworoczne.
Bożonarodzeniowa inscenizacja odniosła wielki sukces, o czym świadczyły gromkie brawa oraz uśmiechy na twarzach dzieci i dorosłych, a późniejsze wspólne kolędowanie osób występujących wraz z publicznością było wspaniałym zwieńczeniem tego rodzinnego, miłego popołudnia. Taki odbiór jasełek przez ponad 130-osobową widownię był najlepszą nagrodą za trud i zaangażowanie rodziców oraz nauczycieli, spotykających się na wspólnych próbach, a wszystko to z miłości do dzieci i miłości do sztuki.
Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Wójta Gminy Żurawica, a patronat medialny objęło Radio FARA oraz TVpodkarpacka, za co serdecznie dziękujemy.


Tekst Katarzyna Prokopowicz, zdjęcia Anna Kędzior

NAJNOWSZE
23. "Galicyjskie" C.K....
Sztab 23 . "Galicyjskich" Manewrów Szwejkowskich w...
Otwarcie Wodnego Placu...
Przemyski Ośrodek Sportu i Rekreacji informuje, że już...
Wiemy jak głosowali...
Za nami I tura wyborów prezydenckich. Jak głosowali...
PROŚBA O POMOC!
Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w...
Do Przemyśla wracają...
Po długiej przerwie, wymuszonej panującą w kraju...


NAJPOPULARNIEJSZE
*Dzień Strażaka* w...
Piątek 5 maja 2017 był szczególnym dniem dla...
Bryg. Daniel Dryniak...
28 kwietnia, tuż po godzinie 13. w Sali Obrad Urzędu...
Spotkanie w PWSW
24 kwietnia 2017 r., na zaproszenie samorządu...
Dar serca
Podzielili się wiedzą, doświadczeniem i...
Noc Muzeów 2017 w...
Serdecznie zapraszamy na Noc Muzeów, która odbędzie...
arrow_upward