Data: 06-04-2020

Dziedzictwo Podkarpacia - "Foto-Pisanka"

Centrum Kulturalne w Przemyślu zaprasza do podzielenia się swoją twórczością pisankarską. Aby nie przerywać tradycji konkursu na pisankę zapraszamy w tym roku do nadsyłania zdjęcia pisanki, które zamieścimy na stronie CK.

Centrum Kulturalne w Przemyślu od 20 lat organizuje konkurs na pisankę wielkanocną. Zależy nam na ochronie i wyszczególnieniu osobliwej dziedziny sztuki ludowej, jaką są pisanki, co służy podkreśleniu dziedzictwa kulturowego naszego regionu. Chcemy wydobyć i zachować w pamięci tradycyjne wzory pisanek charakterystyczne dla poszczególnych miejscowości.

W związku z obecną sytuacją, która skłoniła nas do odwołania konkursu na pisankę wielkanocną proponujemy Państwu inną formę podzielenia się swoją twórczością pisankarską. Aby nie przerywać tradycji konkursu na pisankę zapraszamy w tym roku do nadsyłania zdjęcia pisanki opisanego imieniem, nazwiskiem oraz miejscowością i techniką wykonania (tzn. drapana, batikowa, współczesna) - maksymalnie 2 zdjęcia, które zamieścimy na stronie Centrum Kulturalnego w Przemyślu (www.ck.przemysl.pl) w zakładce Dziedzictwo Podkarpacia "foto-pisanka". Dzięki temu mimo, że konkurs się nie odbędzie będziecie mieli Państwo możliwość podzielenia się swoimi dziełami, a także podejrzenia jak inni wykonują pisanki.

Zapraszamy osoby mieszkające na Podkarpaciu, posiadające umiejętności wykonywania pisanek metodami tradycyjnymi oraz współczesnymi, jednak nawiązującymi do tradycyjnego wzornictwa i kolorystyki.

Pisanki powinny być wykonane na jajkach naturalnych, nie dopuszcza się wykorzystywania półproduktów w postaci gotowych jaj plastikowych i styropianowych oraz nanoszenia gotowych wzorów. Należy wystrzegać się niepotrzebnych, zbędnych ozdób takich jak: sztuczne perły, plastikowe złociste kuleczki, taśmy pasmanteryjne, blaszki.

Nadsyłajcie zdjęcia na adres: a.hemon@ck.przemysl.pl. Informacji udziela Agata Hemon - Kierownik Działu Dziedzictwa i Edukacji Kulturowej CK tel. 799 255 649

Nadesłane zdjęcia muszą zawierać oświadczenie/zgodę na przetwarzanie danych, które jest do pobrania na stronie Centrum Kulturalnego w Przemyślu: https://ck.przemysl.pl/ck/dziedzictwo-podkarpacia-foto-pisanka-.html


NAJNOWSZE
Na rowerze przez...
Czy byliście na latarni morskiej w Rozewiu? Do tego...
Na bazie energii...
W ciągu 20 lat ofiarowali 4 205 czekolad, tj....
III Charytatywny Rajd...
III Charytatywny Rajd Rowerowy "Jedziemy dla Reni". Nie...
20. Przemyski Festiwal...
Wielcy ludzie świata kultury i sztuki, znane nazwiska...
Utrudnienia w ruchu...
W najbliższą niedzielę, 20 września br. w Przemyślu...


NAJPOPULARNIEJSZE
*Dzień Strażaka* w...
Piątek 5 maja 2017 był szczególnym dniem dla...
Bryg. Daniel Dryniak...
28 kwietnia, tuż po godzinie 13. w Sali Obrad Urzędu...
Spotkanie w PWSW
24 kwietnia 2017 r., na zaproszenie samorządu...
Dar serca
Podzielili się wiedzą, doświadczeniem i...
Noc Muzeów 2017 w...
Serdecznie zapraszamy na Noc Muzeów, która odbędzie...
arrow_upward