Data: 25-05-2021

Kolejny Przystanek Poezja online

Zapraszamy na kolejny "Przystanek Poezja", cykliczną imprezę Centrum Kulturalnego w Przemyślu promującą twórczość wybranego poety z Podkarpacia. Tym razem gościć będziemy poetkę z Lubaczowa - panią Józefę Kornagę.

Spotkanie odbędzie się 27 maja o godz. 18.00, z Autorką porozmawiamy o jej poezji i różnorodnych pasjach. Wiersze o miłości i o pięknie roztoczańskiej przyrody usłyszymy w interpretacji pani Józefy oraz zaproszonych gości. Spotkanie autorskie, które nosi tytuł "Wrócę do ciebie w maju" będzie można obejrzeć on-line na kanale YouTube i facebooku CK oraz na stronie Centrum Kulturalnego w Przemyślu: www.ck.przemysl.pl.
Zainteresowane osoby będą mogły otrzymać także wydany specjalnie na tę okazję tomik z wierszami Autorki wraz z jej autografem.

JÓZEFA KORNAGA
Od 37 lat jest mieszkanką Lubaczowa. Po mimo, że jest na emeryturze nie narzeka nudę. Każdą wolną chwilę poświęca rozwijaniu swoich pasji: czyta książki, haftuje obrusy i serwetki, pielęgnuje ogródek, w przypływie natchnienia pisze wiersze. Kocha przyrodę, szczególnym dla niej, niemal magicznym miejscem jest Roztocze. To tam się wycisza i odpoczywa. Od 15 lat jest członkiem Stowarzyszenia Twórców Sztuki Ziemi Lubaczowskiej. Wydała tomiki poezji: "Poezja z Roztocza - uczucia i myśli "(2014 r.) , "W zamieci kul" (2016r) i "To, co piękne..." (2018r.).
Tematyka jej wierszy jest różnorodna, poczynając od osobistych refleksji o przemijaniu i zmieniającym się życiu, ludzkich tęsknotach, uczuciach, po zachwyt nad pięknem przyrody. Wiersze poetki można również przeczytać w antologii "Notes poetycki" oraz antologiach wydawanych z okazji Dorocznego Spotkania Poetów, których organizatorem jest Centrum Kulturalne w Przemyślu.

NAJNOWSZE
Zapraszamy na XVI...
Po ponad roku pandemii i zrozumiałych z tego względu...
42. Ogólnopolski...
Zapraszamy na 42. Ogólnopolski Festiwal Kapel Folkloru...
III Edycja Akcji...
III Edycja Akcji Krwiodawstwa pod nazwą "Mieszkańcy...
Półkolonia letnia w...
Młodzież dopiero wróciła do nauki stacjonarnej, ale...
Kolejny Przystanek...
Zapraszamy na kolejny "Przystanek Poezja", cykliczną...


NAJPOPULARNIEJSZE
*Dzień Strażaka* w...
Piątek 5 maja 2017 był szczególnym dniem dla...
Bryg. Daniel Dryniak...
28 kwietnia, tuż po godzinie 13. w Sali Obrad Urzędu...
Spotkanie w PWSW
24 kwietnia 2017 r., na zaproszenie samorządu...
Dar serca
Podzielili się wiedzą, doświadczeniem i...
Noc Muzeów 2017 w...
Serdecznie zapraszamy na Noc Muzeów, która odbędzie...
arrow_upward