Data: 17-11-2021

Galicja Blues Festival Przemyśl 2021

Przemyskie Centrum Kultury i Nauki "Zamek" zaprasza na Galicja Blues Festival Przemyśl 2021. 20 listopada 2021 r. godz. 18.00, sala widowiskowa Zamku Kazimierzowskiego. Bilety w cenie 40 zł do nabycia w sklepie muzycznym "MUSICLAND" ul. Serbańska 13, tel. 16 675 01 82, online na kupbileck.pl oraz na godzinę przed koncertem na Zamku Kazimierzowskim.

Wystąpią:

ADAM BARTOŚ BLUES BAND
KAPOŁKA - GORCZYCA BAND
LORD BISHOP (USA) z zespołem

ADAM BARTOŚ BLUES BAND
Adam Bartoś to lubelski wokalista, autor tekstów i muzyki. Gra na gitarach - akustycznej, elektrycznej i rezofonicznej oraz na harmonijce ustnej. W swojej twórczości inspiruje się bluesem, jazzem, folkiem i rockiem lat 70-tych. Nagrał dwie płyty z własnym repertuarem "Dokąd pójdę" (2013) i "Nowy Ląd" (2017). Jego autorska muzyka cechuje się dużą oryginalnością i śpiewanymi po polsku tekstami. Zrealizował wiele wartościowych projektów muzycznych, za co otrzymał Medal Prezydenta Miasta Lublina (2019). Na koncercie usłyszymy utwory w klimacie jazz-rocka i bluesa w ciekawych aranżach z oryginalnymi tekstami. Kilka utworów będzie miało swoją premierę, bo jest to materiał przygotowywany na nową płytę artysty.
Skład zespołu: Adam Bartoś - śpiew, gitary, Maciej Baraniak - bas, Jan Jarecki - piano, Karol Różycki - perkusja.

KAPOŁKA - GORCZYCA BAND
To wyjątkowy projekt stworzony z potrzeby chwili i radości wspólnego muzykowania.
Grzegorz Kapołka jest absolwentem Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Członek Akademii Fonograficznej. Prezes Stowarzyszenia Gitara i Blues. Wielokrotny zwycięzca w kategorii - Najlepszy polski gitarzysta bluesowy (2001 , 2014, 2016). Należy do grona najlepszych gitarzystów w Polsce. Złożyło się na to prestiżowe miejsce wiele elementów, wieloletnia aktywność na scenie muzycznej, twórczość kompozytorska nacechowana jest dużą rozpiętością zainteresowań stylistycznych - od bluesa i rocka po jazz, a przede wszystkim nieprzeciętne walory Kapołki jako instrumentalisty. Grzegorz ma swoim koncie ma 6 płyt autorskich, 2 koncertowe oraz ponad 50 krążków, na których udzielał się jako muzyk sesyjny.
Łukasz Gorczyca - basista, kompozytor, producent, manager. Ma na koncie kilkadziesiąt płyt nagranych jako muzyk sesyjny z artystami zarówno z Polski jak i zagranicy oraz dwa albumy autorskie ( Gorczyca i Przyjaciele - 2016 i Piosenki - 2020 na której pojawiają się znakomici soliści i instrumentaliści, między innymi Jennifer Batten, Patsy Gamble, Keith Thompson, Piotr Foreman Foryś, Szymon Pejski czy Lora Szafran ) Łukasz przez ponad 25 lat swojej aktywności muzycznej współpracował z wieloma cenionymi i uznanymi artystami z kręgu bluesa, rocka oraz jazzu. Podczas suwalskiego koncertu oprócz autorskich kompozycji obu liderów nie zabraknie energetycznych bluesowych songów i muzycznych niespodzianek.

LORD BISHOP (USA) z zespołem
Lord Bishop to pochodzący z Nowego Jorku gitarzysta, performer czerpiący inspiracje od takich legend jak Frank Zappa, Jimi Hendrix czy James Brown. Koncerty Lorda Bishopa, znanego jako sceniczny wulkan energii, to gwarancja szalonego wirtuozostwa. Muzyk od 1991 roku spędza większość życia w trasie, od czasu przeprowadzki do Niemiec w roku 2000 zjeżdża Stary Kontynent wzdłuż i wszerz. Blues-rockowa lokomotywa prowadzona przez Lorda Bishopa zatrzyma się tym razem w naszym mieście.

NAJNOWSZE
Zmiana organizacji...
Rozbudowa drogi krajowej nr 28 Zator - Medyka odc....
Finał Loterii...
Już w najbliższy piątek, 27 maja br., w Galerii...
Repertuar kina Centrum...
Marzec `68 - dramat, romans / Polska, 2022 r. / od lat:...
Antrakt - czekamy na...
Centrum Kulturalne w Przemyślu zaprasza do udziału w...
Kolejna karetka dla...
Dzięki porozumieniu pomiędzy Miastem Przemyśl a firmą...


NAJPOPULARNIEJSZE
*Dzień Strażaka* w...
Piątek 5 maja 2017 był szczególnym dniem dla...
Bryg. Daniel Dryniak...
28 kwietnia, tuż po godzinie 13. w Sali Obrad Urzędu...
Spotkanie w PWSW
24 kwietnia 2017 r., na zaproszenie samorządu...
Dar serca
Podzielili się wiedzą, doświadczeniem i...
Noc Muzeów 2017 w...
Serdecznie zapraszamy na Noc Muzeów, która odbędzie...
arrow_upward